Keystone logo
Brno University of Technology Magistr v aplikované a mezioborové matematice
Brno University of Technology

Magistr v aplikované a mezioborové matematice

Brno, Česká republika

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

EUR 3 000 / per year

Na kampusu

Úvod

Naučte se řešit inženýrské problémy pomocí výpočetní techniky

Navazující magisterský studijní program Aplikovaná a mezioborová matematika je mezinárodní program Double Degree, jehož cílem je vybavit absolventy znalostmi pokročilých matematických disciplín se zaměřením na jejich aplikace v různých oborech, zejména však v oborech technického charakteru. Důraz je kladen na využití moderní výpočetní techniky při řešení problémů s využitím efektivních metod aplikované matematiky, proto program zahrnuje potřebné předměty z oblasti informatiky.

Díky mezinárodnímu rozměru studia získají absolventi znalost anglického jazyka na takové úrovni, že se bez problémů uplatní i ve firmách, kde se běžně mluví anglicky.

Studenti magisterského programu si výrazně prohloubí a rozšíří znalosti, které získali absolvováním bakalářského studijního programu matematika a technika. Rozvinou také svou schopnost kreativity a řešení složitých problémů matematického charakteru. Pokud po absolutoriu nechtějí nastoupit na praxi, ale chtějí pokračovat ve studiu, mohou nastoupit např. do doktorského studijního programu Aplikovaná matematika, který má na Matematickém ústavu FSI dlouholetou tradici.

V doktorském studiu samozřejmě mohou pokračovat i na jiné katedře VUT nebo jiné vysoké škole v ČR nebo v zahraničí.

Klíčová slova: aplikovaná matematika, interdisciplinární matematika, pokročilá matematika, matematické disciplíny, informatika

Přijímací řízení

Osnovy

Výsledek programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky