Keystone logo
Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Úvod

V srdci střední Evropy se nachází univerzita, kterou musíte znát. Budapešťská univerzita technologie a ekonomiky , nebo jak jednoduše říkáme BME, má bohatou minulost - jak byla vytvořena v roce 1782. BME je prvním místem v Maďarsku, kde se inženýři vzdělávali na univerzitní úrovni, zatímco samotná strojní fakulta byla vytvořena v roce 1871.

Areál se nachází v Budapešti (hlavní město Maďarska ), vedle Dunaje , nejvíce mezinárodní řeky na světě spojující 10 zemí.

Město má středověkou hradní čtvrť s paláci, kulturními památkami a historickým centrem města, plné atrakcí. Budapešť je obklopena rozsáhlými lesy na západ, ideální pro pěší turistiku. Pokud byste se chtěli po celodenní turistice nabít energií, věděli jste, že Budapešť má čtvrť s jedinečnými takzvanými „zříceninami hospod“ ? Samozřejmě najdete nejen hospody, ale spoustu klubů a pouličních jídel po celém světě. A to vše za méně než 10 minut jízdy s hustou budapešťskou sítí veřejné dopravy.

Předpokládejme, že se po přednáškách rozhodnete odpočívat. Žádný problém! Můžete se příjemně projít na 200 metrůvysokém kopci Gellért (s nádherným výhledem na naše krásné město) nebo navštívit termální lázně Gellért (postavené ve 1200. letech). Mimochodem, město má 14 lázní a aquaparky, které poskytují širokou škálu možností pro rekreaci.

O letních víkendech se z historického mostu Liberty Bridge (také pár minut chůze od Uni) stane most pouze pro pěší s živými koncerty, jam sessions nebo dokonce lekcemi jógy pod širým nebem.

BME má 3 laureáty Nobelovy ceny; jedním z nich byl student a lektor naší fakulty: Dénes Gábor , který získal Nobelovu cenu za objev hologramu, Theodor von Kármán , otec raketové technologie v USA, a László Heller , tvůrce chladicího systému Heller pro elektrárny.

Pokud si nejste jisti, který obor zvolit ve strojírenství, máme několik dobrých zpráv. Fakulta strojního inženýrství nabízí BSc ve strojírenství ve dvou specializacích: Procesní inženýrství a Inženýrský design a technologie. Na úrovni MSc jsou vaše příležitosti ještě širší; naše MSc Mechanical Engineering Modeling nabízí pět specializací:

- design a technologie,

- tepelné inženýrství,

- Mechanika těles

- Mechanika tekutin a

- Jaderné inženýrství.

Ze specializací si musíte vybrat dvě, hlavní a vedlejší. Jaderné inženýrství lze zvolit jako jednu hlavní + vedlejší specifikaci.

Na Fakultě strojního inženýrství BME rozhodně nejste sami. Mezinárodní tým mentorů vám pomůže usadit se v Budapešti.

Pokud se věnujete určitému tématu, můžete se připojit k profesionální studentské skupině, získat hlubší znalosti a vytvářet nové úspěchy.

V BME je k dispozici široká nabídka pro trávení volného času. Zpočátku má BME pulzující společenský život: koncerty, večírky trvající až do rána, kde si můžete užít paru a bavit se.

A je tu samotné město: v Budapešti se nemůžete nudit, ani ve dne, ani v noci. Můžete se setkat se svými novými přáteli, urychlit hladinu kofeinu, uhasit žízeň ve stovkách fantastických kaváren nové vlny poblíž BME, nebo navštívit restaurace nebo služby rychlého občerstvení v centru města.

Máte-li zájem, přijďte studovat na strojní fakultu BME!

Více informací: href = "https://gpk.bme.hu/en/

Odkazy, které vám mohou pomoci:

href = "https://www.imt.bme.hu/

href = "https://gpk.bme.hu/en/

Sportovní centrum BME

Vlastnosti kampusu

Pokud rádi studujete i sportujete, jste v BME na správném místě. 20 studentů BME je členy jejího oficiálního sportovního svazu (MAFC) a na olympiádě získalo 32 zlatých medailí (8 z nich bylo ze strojní fakulty).

Jako student BME můžete mít slevu na vstup do sportovního centra BME s posilovnou, aerobic, futsal, spinning, squash, judo, indoor lezení a jóga.

Na jižní straně kampusu je zcela nové plavecké zařízení s 25metrovým bazénem.

Samozřejmě, břehy Dunaje jsou ideální pro dlouhé sezení běhání nebo jízdy na kole.

    Místa

    • Budapest

      Műegyetem rkp. 3.

      Otázky