Keystone logo
© BGU
Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Úvod

Ben-Gurion University of the Negev ( BGU ) je známá pro svůj špičkový výzkum a inovace, příjemné prostředí kampusu a vynikající studentský život. Univerzita se snaží o dokonalost ve vědeckých inovacích, mezioborové spolupráci a posouvání hranic, aby ovlivnila komunity po celém světě. V BGU jsou naší prioritou kulturní výměna a kulturní ponoření. Ve svém akademickém nebo výzkumném programu budete studovat spolu s místními vrstevníky. Vyzýváme naše izraelské i zahraniční studenty, aby si našli čas a učili se jeden od druhého nad rámec toho, co se učí ve třídě.

Ben-Gurion University of the Negev je jednou z předních izraelských výzkumných univerzit a patří mezi světové lídry v mnoha oborech.

Má kolem 20 000 studentů a 4 000 členů fakulty na fakultách technických věd; Zdravotnické vědy; Přírodní vědy; Fakulta humanitních a sociálních věd Pinchas Sapir; Fakulta podnikání a managementu Guilforda Glazera; lékařská fakulta Joyce a Irvinga Goldmana; Kreitmanova škola pokročilého postgraduálního studia; Škola mozkových věd a poznání; The School of Sustainability and Climate Change​ a Albert Katz International School for Desert Studies. Více než 100 000 absolventů hraje v Izraeli zásadní role ve všech oblastech výzkumu a vývoje, průmyslu, zdravotnictví, ekonomiky, společnosti, kultury a vzdělávání.

Univerzita má tři hlavní kampusy: Marcus Family Campus v Beer-Shevě; výzkumný kampus v Sde Boker a kampusu Eilat a je domovem národních a multidisciplinárních výzkumných ústavů: Národní biotechnologický institut v Negevu; Národní institut sluneční energie; Institut Ilse Katz pro vědu a technologii nanoměřítků; Jacob Blaustein Institutes for Desert Research; Výzkumný ústav Ben-Gurion pro studium Izraele a sionismu a Heksherim - Výzkumný ústav pro židovskou a izraelskou literaturu a kulturu.

Pokročilý výzkum a aplikace v popředí vědy a techniky

Více než 800 starších a 1 100 mladších členů fakulty pracuje se svými postgraduálními studenty v pokročilých laboratořích v rámci více než 60 interdisciplinárních výzkumných center.

Kromě čistého výzkumu je Ben-Gurion University zaměřena také na aplikovaný výzkum.

Prostřednictvím své společnosti pro transfer technologií BGN Technologies, která je rovněž zodpovědná za patentové portfolio univerzity, univerzita iniciuje, vede a realizuje projekty s institucemi, společnostmi a nadacemi po celém světě a přitahuje strategické partnery a investory v oblasti vědy, technologie a průmyslu, včetně vnitřní bezpečnosti; bioinformatika; robotika, energie a paliva; ergonomie; kybernetická bezpečnost; nanotechnologie; vodní zdroje; ekologie a životní prostředí, genetika člověka; epidemiologie; kmenové buňky; diabetes; rakovina; pokročilé léky; biotechnologie a zemědělské technologie; informační technologie a komunikace; environmentální úprava vody; a alternativní zdroje energie.

Zelený kampus

Ben-Gurion University, lídr v oblasti environmentálního výzkumu v Izraeli, se také zavázala k péči o životní prostředí v rámci iniciativy „Green Campus“.

Univerzita se umístila na 46. místě ve světovém žebříčku univerzit s udržitelnou politikou a provozuje programy na podporu povědomí o ochraně životního prostředí, snižování využívání zdrojů, energetické účinnosti, podpoře výzkumu a širokých vzdělávacích a komunitních aktivitách.

Park pokročilých technologií - Hi-Tech a Biotechnologický park

Ben-Gurion University je partnerem v iniciativě a založení Advanced Technologies Park, který se nachází vedle Marcus Family Campus. Projekt je jedinečným partnerstvím veřejného a soukromého sektoru, které spojuje vynikající úspěchy univerzity a města Beer-Sheva s předními společnostmi v Izraeli a po celém světě a představuje milník v izraelském vědeckém světě. Tento hi-tech a biotechnologický park obývají průkopnické vědecké a technologické společnosti z celého světa.

V sousedství parku bude také postaveno Hi-Tech centrum a komunikační výzkumné a vývojové zařízení IDF.

Energetická iniciativa

Univerzita Ben-Gurion podporuje výzkum v oblasti zelené energie, alternativní a obnovitelné energie, včetně obnovitelných paliv, solární energie a dalších. Rozvíjí také osnovy pro širokou škálu vysokoškolských a postgraduálních titulů v oblasti energetiky.

Akademická a lidská dokonalost

Ben-Gurion University je velkým lákadlem pro studenty a výzkumné pracovníky díky svému pluralitnímu a interdisciplinárnímu přístupu. Působivé úspěchy jejích výzkumných pracovníků, studentů a absolventů, a to jak na akademické půdě, tak na trhu práce, jsou výsledkem její vynikající výzkumné, výukové a studijní infrastruktury. Otevřená a přátelská atmosféra v kombinaci s mladým a originálním způsobem myšlení povzbuzuje studenty a vědce k pokroku ve vědě, kultuře a společnosti a k překonávání bariér ve výzkumu.

Rozvoj Negevu a zapojení komunity

Ben-Gurion University of the Negev hraje ústřední roli v rozvoji průmyslu, zemědělství a vzdělávání v Negevu. Více než 6000 studentů je zapojeno do široké škály komunitních a sociálních projektů v regionu: v Beer-Sheva je 80 „Otevřených apartmánů“, kde studenti žijí ve čtvrtích, kde jsou aktivní, jako součást Oddělení komunitních akcí. A to vedle studia a bohatého kampusového života, kterým je univerzita známá.

Bezprecedentní pohon a růst

Populace studentů na Ben-Gurionově univerzitě se za poslední desetiletí více než zdvojnásobila. Globální akademické hodnocení řadí univerzitu vysoko mezi univerzitami po celém světě a v určitých oborech dokonce mezi světové lídry. Univerzita Ben-Guriona se umístila na prvním místě ve spokojenosti studentů mezi všemi akademickými institucemi v Izraeli.

Vízové požadavky

Zde v BGU International vám rádi poskytneme veškerou potřebnou pomoc a know-how, které vám pomohou získat příslušné vízum. Vezměte prosím na vědomí, že je vaší výhradní odpovědností zajistit, aby vízum bylo platné po celou dobu vašeho pobytu na Ben-Gurion University of the Negev .

Zákony v Izraeli vyžadují, aby vaše vízum odráželo účel vašeho pobytu v Izraeli. Při vstupu do Izraele musí být váš pas platný ještě minimálně šest měsíců po vypršení platnosti uděleného víza.
Upozornění: cizinci, kteří vstoupí do Izraele s turistickým vízem, nebudou moci změnit typ víza a budou nuceni Izrael opustit, vrátit se do své domovské země a znovu vstoupit s příslušným vízem.

Jako první žadatel o vízum:

Abyste mohli vstoupit a zůstat v Izraeli, musíte získat odpovídající a aktuální vízum, které je v souladu s účelem vašeho pobytu. Naplánujte si prosím schůzku na nejbližším zastoupení Izraele a vezměte si s sebou následující dokumenty, abyste mohli orazítkovat váš pas příslušným vízem (izraelské zastoupení ve vaší zemi si může vyžádat i další/další dokumenty):

 • Obraťte se prosím na vízového koordinátora na BGU , aby vám pomohl s žádostí o vízum.
 • Získejte zdravotní pojištění (možné také prostřednictvím Úřadu pro mezinárodní akademické záležitosti). Toto je povinná žádost.
 • Získejte od BGU dopis o přijetí a pozvání.
 • Stáhněte si formulář žádosti o vízum z jejich webových stránek.
 • Váš platný cestovní pas
 • Přineste pasovou fotografii
 • Důkaz vaší udržitelnosti

Po získání víza:

 • Pošlete naskenovanou kopii své smlouvy o zdravotním pojištění, akceptačního dopisu, zvacího dopisu a víza vízovému koordinátorovi BGU na Úřadu pro mezinárodní akademické záležitosti.
 • Až dorazíte na BGU , přineste prosím vízovému koordinátorovi kopii svého povolení ke vstupu, kterou jste obdrželi při pasové kontrole. Vezměte prosím na vědomí, že všichni cizinci musí mít vždy u sebe platnou kopii víza a pasu.

Prodloužení víz:

 • Pro prodloužení víza v Izraeli musíte vízovému koordinátorovi na BGU předložit všechny příslušné dokumenty. Pro více informací o požadovaných dokumentech si prosím vyhledejte příslušné vízové kategorie pro vás ze seznamu zpracovaného níže.
 • Vezměte prosím na vědomí, že proces žádosti o vízum zabere čas. Nezapomeňte požádat o prodloužení víza měsíc před jeho vypršením.

Místa

 • Be'er Sheva

  David Ben Gurion Blvd 1, Be'er Sheva, Israel, 8410501, Be'er Sheva

 • Sde Boker

  Sde Boker, Izrael

  Otázky