Keystone logo
BAUMAN Moscow State Technical University

BAUMAN Moscow State Technical University

BAUMAN Moscow State Technical University

Úvod

Historie univerzity Bauman začala 1. července 1830, kdy ruský císař Nicholas I. schválil «nařízení o obchodních a vzdělávacích institucích» a svým studentům přidělil jedno ze svých rezidencí, palác Sloboda, které renovoval slavný architekt Gilardi .

Vzdělávání ve stěnách Slobody bylo založeno na principu kombinace teoretických znalostí a praktického výcviku. Následně vytvořil základ „ruské učňovské metody“. Od svého založení vyškolila Bau - manská státní technická univerzita více než 200 000 odborníků, kteří do značné míry definovali tvář ruského inženýrství. Snapwire / Pexels

131999_summer-office-student-work.jpg

Jména absolventů Baumanu mají čestné místo mezi tvůrci celého ruského arzenálu vojenské techniky, letadel a raket. Navíc byl na Bauman University vytvořen první sovětský počítač. Kromě toho se absolventi Baumanu stali významnými vědci a akademiky.

Dnes je BMSTU, Národní výzkumná univerzita v oblasti techniky a technologie, jednou ze tří předních univerzit v Rusku a řadí se mezi ruské technické univerzity. Podle průzkumů mezi zaměstnavateli je BMSTU jednou ze tří vysokých škol, jejichž absolventi jsou na trhu práce obzvláště žádáni. Čtenáři portálu «Expert», když byli požádáni, aby pojmenovali instituci, kterou považovali za nejvíce národní hrdost, zvolili Bauman University.

Správní rada univerzity Bauman se skládá z významných politických a veřejných osobností, členů ruské vlády, předních vědců a podnikatelů. BMSTU je jedním ze zakladatelů fondu «Skolkovo». Rektor Anatolij Alexandrov je členem rady fondu; Prezident BMSTU, akademik Igor Fedorov, je členem jeho vědecké poradní rady. Univerzita poskytuje obyvatelům «Skolkovo» přístup do svých výzkumných a inženýrských středisek. Univerzita je součástí státního seznamu nejcennějších předmětů kulturního dědictví pro národy Ruské federace. Buro Millennial / Pexels

131998_pexels-photo-1438081.jpeg

Místa

  • Moscow

    105005, Москва, 2-я Бауманская ул., д. 5, стр. 1, , Moscow

Otázky