Keystone logo
© Carrianna Field
Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Úvod

Barcelona School of Architecture (ETSAB) je největší a nejstarší škola architektury v Katalánsku. Nabízí školení ve všech cyklech vysokoškolského studia, jak vysokoškolských, tak magisterských, a má významnou roli ve výzkumu na španělské a latinskoamerické univerzitě díky práci své fakulty, která se setkává prostřednictvím skupin výzkumu na Universitat Politècnica de Catalunya BarcelonaTech (UPC). Škola také vede výuku terénních úprav ve Španělsku a nadále spolupracuje s nejprestižnějšími školami v Evropě.

Jako veřejná škola je jejím posláním ve službách společnosti jako celku, se silným závazkem k architektuře a modernímu městu, které je obyvatelné a kultivované, a se zvláštní citlivostí pro veřejný, demokratický a kvalitní prostor. Vyučovaná studia mají silnou technickou, kulturní a městskou složku, což umožňuje našim absolventům být v nejrůznějších pozicích v procesu definování a budování prostředí. Stát se liberálními profesionály, úředníky nebo najatými průmyslem, schopnými porozumět realitě prostřednictvím architektonického projektu.

Barcelonská škola architektury byla založena 18. září 1875 na barcelonské univerzitě. Jeho předchůdci se vracejí ke Škole ušlechtilého umění Lonja, zvané Escola de Llotja, založené v roce 1775 a sponzorované Junta Particular de Comercio de Barcelona, ​​z níž bude vytvořena třída architektury, kterou od roku 1817 řídí Antoni Cellars. V roce 1850 byla výuka profese Master of Works oficiálně učiněna na staré škole ušlechtilého umění transformované na Královskou akademii výtvarných umění v San Jorge. Škola stavitelů je bezprostředním předchůdcem Školy architektury. V roce 1972 byl ETSAB spoluzakladatelem UPC.

Místa

  • Barcelona

    Avinguda Diagonal,649, 08028, Barcelona

    Otázky