Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Úvod

Kurzy žurnalistiky se ve státě Arizona nabízejí od roku 1931, kdy prezident Ralph Swetman chtěl publicistu. Zaměstnal Williama D. Taylora jako public relations a jako prvního učitele žurnalistiky v historii instituce.

V roce 1936 CE „Chuck“ Southern z anglické fakulty začal vyučovat první kurzy žurnalistiky. V roce 1946 nastoupil na fakultu George C. "Pappy" Yates jako předseda divize speciálních služeb a vyučoval některé žurnalistické kurzy. Primární rolí tříd žurnalistiky v prvních letech bylo poskytnout talent na výrobu studentských novin a ročenky.

Ernest J. Hopkins, který je uznáván jako zakladatel žurnalistického programu, byl zaměstnán jako docent žurnalistiky v roce 1949 a stal se prvním členem fakulty s novinářským titulem. Divize žurnalistiky byla založena s 10 nabízenými kurzy. První třída v rozhlasovém zpravodajství byla nabídnuta v roce 1951 a hlavní obor rozhlasové a televizní televize se objevil v roce 1954, stejně jako první třída v oblasti zpravodajských fotografií.

State Press sloužil jako laboratoř pro podávání zpráv a úpravy tříd. Obrázek z ASU Sahuaro, 1956.

V roce 1957 žurnalistika opustila anglické oddělení a rozhlasové a televizní kurzy byly odstraněny z audiovizuálního vzdělávacího programu a vytvořily ministerstvo masové komunikace. Nové oddělení mělo fakultu tří a 31 velkých společností; Marvin Alisky sloužil jako hlava. V roce 1958 se oddělení stalo členem Americké společnosti pro novinářskou správu škol.

Na začátku sloužil státní tisk, noviny kampusu, jako laboratoř pro výuku zpráv a úpravy. Poradce byl členem fakulty stejně jako generální ředitel KAET-TV.

Od roku 2005 do roku 2019 se počet studentů zvýšil o více než 50 procent a fakulta vzrostla o více než 70 procent. Mezi národní novinářské osobnosti, které se na fakultě připojily, patří Leonard Downie Jr., bývalý výkonný redaktor The Washington Post; Sarah Cohen, bývalá editorka dat pro The New York Times; Walter V. Robinson, bývalý redaktor známého týmu Boston Globe „Spotlight“; a Pauline Arrillaga a Maud Beelman, bývalí redaktoři podniků a vyšetřování, pro Associated Press. Ve stejném časovém období vzrostla rozmanitost studentského sboru na téměř 40 procent a rozmanitost fakulty na 30 procent.

Místa

  • Phoenix

    North Central Avenue,555, 85004, Phoenix

    Otázky