Keystone logo
AMD Akademie Mode & Design

AMD Akademie Mode & Design

AMD Akademie Mode & Design

Úvod

AMD Akademie Mode & Design nabízí mezinárodně certifikované vzdělávací programy v oblasti módy, designu, médií, komunikace a managementu. Propagace a podpora tvořivé i podnikatelsky orientované mládeže zůstává základním strategickým zaměřením AMD Akademie Mode & Design pro více než 30 let svých věnovaných vzdělávacích aktivit. Vychováváme pružné a otevřené odborníky s odborností a know-how, ale také schopností interdisciplinárního a holistického přístupu k mezinárodním tvůrčím odvětvím.

AMD znamená inovace, interdisciplinární přístup, kvalitu výuky a výzkumu, praktický význam a individuální kariérní rozvoj. Akademie má pět areálů ve významných německých tvůrčích lokalitách Hamburk, Düsseldorf, Mnichov, Berlín a Wiesbaden.

Katedra vysokého školství na Akademii se sloučila s Freseniuskou univerzitou aplikovaných věd a stala se katedrou designu, vzdělávací jednotkou AMD School of Fashion a AMD School of Design.

AMD využívá svou mezinárodní síť. Intenzivní spolupráce a praktické projekty s mezinárodními módní odborníky, designéry, vědci a vedoucími značek umožňují studijní příležitosti na nejvyšší úrovni kvality po dobu více než 30 let.

Nahlédnutí do oboru i praktický semestr tvoří informativní a vzrušující aspekty. Známými společnostmi jsou například Calvin Klein, hessnatur, Peek & Cloppenburg, Marc O'Polo, Walt Disney a mnoho dalších.

Od roku 2016 je AMD řádným členem Mezinárodní nadace módní technologie (IFFTI), a je proto součástí globální sítě předních vzdělávacích institucí v módním průmyslu v oblasti designu, techniky a módy.

AMD již vzdělávalo přes 5 000 absolventů. Absolventi úspěšně podnikali pro sebe nebo pracují pro významné značky jako Alexander McQueen, Hermes, Vogue, InStyle, Cosmopolitan, Porsche a Zalando.

Zkušenosti v zahraničí a mezinárodní síť s partnerskými univerzitami

AMD má řadu partnerství s uznávanými mezinárodními univerzitami, jako je Berkeley College v New Yorku / USA, Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) v Miláně / Itálie, European College of Business and Management (ECBM) v Londýně / Spojené království, Londýn College of Fashion (LCF) v Londýně / Spojené království, Vancouver Island University ve Vancouveru / Kanada, Pekingská normální univerzita v Zhuhai / Čína, Hongik University v Soulu / Jižní Korea, Universiteit Antwerpen v Antverpách / Belgie, Hogeschool Gent, School of Arts ( KASK) v Gentu v Belgii a na New Design University (ND) v St. Pölten / Rakousko.

AMD se rovněž účastní programu Erasmus a v této souvislosti poskytuje atraktivní sponzorské příležitosti pro stáže a semestry v zahraničí v rámci EU.

Akreditace

Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

Místa

 • Hamburg

  Alte Rabenstraße 1, 20148, Hamburg

  • Düsseldorf

   Karl-Friedrich-Klees-Str.10, Platz der Ideen, 40476, Düsseldorf

   • Munich

    Infanteriestraße 11a/ Haus E2, 80797, Munich

    • Berlin

     Jacobowitz Hof Pappelallee 78/79, 10437, Berlin

     • Wiesbaden

      Moritzstraße,17a, 65185, Wiesbaden

      Otázky