Keystone logo
Agrocampus Ouest

Agrocampus Ouest

Agrocampus Ouest

Úvod

Francouzská škola zemědělství, výživy, zahradnictví a krajiny ( Agrocampus Ouest ) je interní školou Národního institutu vysokoškolského vzdělávání pro zemědělství, výživu a životní prostředí, nazvanou „Insitut Agro“.

Národní institut vysokého školství pro zemědělství, potravinářství a životní prostředí, neboli „Institut Agro“, byl vytvořen 1. ledna 2020 sloučením 2 stávajících vysokoškolských zemědělských institucí: Agrocampus Ouest (AO) a Montpellier SupAgro (MSA).

Nově vytvořený institut je navržen tak, aby poskytl Francii přední univerzitní instituci zaměřenou na potraviny, zemědělství a životní prostředí. Má tři hlavní cíle: školit studenty, provádět akademický a aplikovaný výzkum a přenášet znalosti do společnosti.

Institut každoročně školí více než 3 750 zemědělských inženýrů, magisterských a doktorandských studentů ve svých 5 areálech, aby systémovým přístupem řešili světové společenské a environmentální výzvy. Zaměstnává 210 lektorů výzkumu a pracuje ve 36 výzkumných jednotkách. Specializovaný mezinárodní tým s praktickým přístupem pracuje společně s akademickými pracovníky a výzkumnými pracovníky.

Místa

 • Rennes

  Rue de Saint-Brieuc,65, 35000, Rennes

  • Angers

   Rue André le Notre,2, 49000, Angers

   Otázky