Keystone logo
Agricultural University Of Athens

Agricultural University Of Athens

Agricultural University Of Athens

Úvod

Agricultural University Of Athens (AUA) nabízí vysokoškolské a postgraduální vzdělávání a výzkum v oboru zemědělské vědy na vysoké úrovni a její vizí je dosáhnout excelence v oblasti vzdělávání a výzkumu a zaujmout dynamickou pozici v mezinárodním akademickém prostředí.

Věrně své tradiční úloze reagovat na produktivní a vývojové potřeby řecké ekonomiky a společnosti, AUA zasahuje a rozvíjí se v souladu s rozvojem a orientací moderního vzdělávání a vědy. Kromě toho je v neustálém kontaktu se společností, aby mohla předkládat návrhy a řešit problémy, které vyvstávají v odvětví zemědělské výživy .

Agricultural University Of Athens (AUA) je třetí univerzitou v Řecku po univerzitě v Aténách a Národní univerzitě v Aténách ( Metsovio ).

Byla založena zákonem v roce 1920 (zákon 1844/1920) jako nezávislý institut vysokoškolského vzdělávání s univerzitním statusem pod názvem Nejvyšší zemědělská škola v Aténách (HASA).

V roce 1989 byla HASA přejmenována na Agricultural University Of Athens a rozdělena do sedmi nezávislých akademických pracovišť (prezidentský dekret 377/1989), a přestože byl jeho řecký název upraven v roce 1995 (prezidentský dekret 226/1995), anglický (AUA) zůstal beze změny.

Podle článku 1 vnitřních předpisů AUA „AUA poskytuje vzdělání na vysokoškolské i postgraduální úrovni pokrývající všechna odvětví zemědělské činnosti. Jeho vzdělávací programy kombinující teoretickou výuku s laboratorními cvičeními a praktickým výcvikem vycházejí z empirických zkušeností a úzce souvisí s problémy a perspektivami řeckého zemědělství. Programy AUA mají za cíl vybavit své absolventy pro jejich roli kompetentních zemědělců / agronomů, kteří mohou poskytovat zemědělcům pokyny a podporu, podílet se na plánování rozvoje zemědělství v zemi a prostřednictvím svého výzkumu přispívat k řešení problémů v rámci zemědělství a řízení přírodních zdrojů pro produkci zemědělských produktů. AUA slouží jako centrum základního a aplikovaného výzkumu zaměřeného na rozvoj zemědělské vědy a soběstačnost řeckého zemědělství ve prospěch zemědělského obyvatelstva a řeckého lidu. “

Podle prezidentského dekretu 80/2013 byly v rámci univerzity zřízeny dvě školy , které zahrnují předchozích sedm oddělení: Škola zemědělské výroby, infrastruktury a životního prostředí a Škola potravin, biotechnologií a rozvoje.

Místa

 • Athens

  Iera Odos,75, 118 55, Athens

  • Athens

   Iera Odos,75, 118 55, Athens

   Programy

    Instituce také nabízí:

    Otázky