Keystone logo
Accademia Italiana

Accademia Italiana

Accademia Italiana

Úvod

Accademia Italiana , založená v roce 1984, se sídlem ve Florencii a Římě je jednou z nejprestižnějších univerzitních institucí pro módu, design a fotografii.

Ti, kteří se obrátí na náš institut, jsou vždy motivováni velkou energií a touhou řídit a využívat své vlastní tvůrčí schopnosti.

Zde v Accademia Italiana hledají nejlepší místo pro rozvoj svého tvůrčího potenciálu. Zde najdou perfektní prostředí pro profesní růst a specializaci v různých oblastech designu, umění a lingvistiky.

Po ukončení studia je každý student připraven zahájit profesionální kariéru.

Tisíce studentů, kteří prošli Accademia Italiana , od jejích počátků až po současnost, a stovky profesionálů, kteří v průběhu let přišli do kontaktu s naším institutem, vytvořili neustálý příliv nápadů, které vytvářejí nepřetržitý tok vitality, pohybu. a sílu.

Accademia Italiana se posouvá do budoucnosti plné této energie a dnes se prezentuje jako jeden z nejkvalifikovanějších institutů uměleckého, odborného a lingvistického vzdělávání.

Dnes více než kdy jindy se zvláštní kvalita akademie objevuje v našich speciálních metodách jednání s různými disciplínami. V našich akademických programech jsme se vždy snažili spojit minulost s budoucností, historické tradice a rychlý vývoj nových technologií.

Naše učebny a laboratorní zkušenosti jsou navrženy tak, aby studentům poskytly kontakty v reálném světě a praktické praktické zkušenosti z reálného světa. Naše propojení s pracovním světem umožňuje našim studentům ověřit si své znalosti hmatatelným způsobem.

Ponořeni do mezinárodního prostředí si studenti rozvíjejí schopnost konfrontovat různé kultury, obohacují a rozšiřují své obzory a uvědomují si, že v budoucnu budou žít v globální společnosti, jediné možné ve světě zítřka, a právě do této reality budou schopni uplatnit svůj vlastní tvůrčí, odborný a kulturní přínos.

Dny otevřených dveří <span translate="no">Accademia Italiana</span>

Objevte naše programy a seznamte se s naší fakultou

Statistika

 • Mezinárodní studenti:

  50%

 • 0
 • Poměr studentů a učitelů:

  8 do 1

Vlastnosti kampusu

kampus ve Florencii

Sídlo Accademia Italiana je ve Florencii na Piazza Pitti 15, v prestižní budově Temple Leader v srdci historické čtvrti Florencie. Budova je chráněna Komisí pro výtvarné umění pro svůj historický význam a pro fresky mytologických a alegorických předmětů, které zdobí vnitřní místnosti (Venuše na voze, Osvobozený Jeruzalém, Bakchus, Tři Grácie a další).

Škola zabírá tři podlaží, která jsou využívána pro přednáškové učebny, učebny designu, počítačové učebny, archiv materiálů a knihovnu. V nejvyšším patře je velká montážní hala v lodžii s panoramatickým výhledem na Piazza Pitti. Budova má dvě terasy, jednu ve čtvrtém patře s malebným výhledem na florentské střechy.

Workshop Space se nachází v historickém Palazzo Bargagli na adrese Lungarno Delle Grazie 22. Budova byla před několika lety kompletně zrekonstruována.

V přízemí je místnost pro focení studentů fotografie, v horním patře jsou dílny šití, vzorování a pletení pro módní návrhářství, modelárna pro studenty interiérového a produktového designu a umělecké studio, designová dílna a temná komora pro kurzy umění a fotografie.

Dílny mají dvě terasy, které nabízejí 360° výhled na Florencii. Obě budovy mají plné wifi pokrytí.

Kampus v Římě

Od července 2023 Accademia Italiana otevřela dveře svého nového sídla v Římě. Nový kampus se nachází uvnitř bývalé železniční celnice Říma na Via Dello Scalo San Lorenzo 10, komplex budov z roku 1925 od architekta Angiola Mazzoniho del Grande. Přestavba těchto prostor byla provedena díky partnerství mezi nizozemským řetězcem The Social Hub a Accademia Italiana s cílem hostit první kampus věnovaný designu v Itálii.

Nové sídlo nabízí 2 000 metrů čtverečních učeben, dílen a prostor pro studium a experimenty; projekt interiéru byl realizován díky společnému návrhu prostor se studenty Design of Accademia Italiana , kteří vlastníma rukama nakreslili prostory, ve kterých budou bydlet v první osobě. Budova byla navržena podle zelených kritérií, která maximalizují účinnost a omezují energetickou spotřebu kampusu, a získala certifikaci BREEAM (Metoda environmentálního hodnocení budovy pro výzkum budov nebo „metodologie environmentálního hodnocení budov“), která patří mezi nejvíce uznávané. a rozšířené ve světě k měření úrovně udržitelnosti a výkonnosti budov.

Škola se rozkládá na dvou podlažích využívaných jako teoretické učebny, dílny, počítačové učebny a biblio bistrot, které spojuje funkce jídelny a knihovny. Institut má také přednáškový sál umístěný v prvním patře a otevřený prostor věnovaný pořádání akcí, výstav a konferencí o užitém umění v plné synergii s městem a územím. V nejvyšším patře se nachází prodejna látek, materioteca a prostory věnované tvůrčím dílnám.

Kromě budovy, ve které sídlí Accademia Italiana , projekt The Social Hub pokrývá velkou plochu kompletně zregenerovanou tak, aby pojal veřejný park o rozloze přes hektar, ve kterém bude hotel s rezidencemi pro studenty, společné prostory otevřené pro komunitu, sportovní a coworkingové prostory, zasedací a společenské místnosti, restaurace, bary a mnoho dalšího.

Ubytovací služba

Accademia Italiana nabízí svým studentům bezplatnou ubytovací službu, která studentům zprostředkuje kontakt s pronajímateli bytů v centrálních oblastech Florencie a Říma.

Apartmány sdílené s ostatními studenty školy jsou kompletně zařízené a zahrnují wifi, pračku a televizi.

Průměrná cena jednolůžkového pokoje je kolem 500-600 eur měsíčně plus energie a dvoulůžkový pokoj (sdílený se spolubydlícím) je kolem 400-450 eur měsíčně plus poplatky. U garsonky nebo dvoupokojového bytu se cena pohybuje od 750 do 950 eur měsíčně plus poplatky.

Pracovníci školy před zpřístupněním pokojů studentům byty navštěvují, aby se ujistili, že jsou ve vhodném stavu.

Tuto informační službu nabízí škola zdarma, čímž studenti zprostředkovávají přímý kontakt s pronajímateli či majiteli bytů. Veškeré hospodářské smlouvy, včetně způsobů platby, stanoví pronajímatel.

Pokud škola rezervuje ubytování jménem studenta a student se rozhodne rezervaci zrušit, pronajímatel si ponechá celou zálohu zaslanou studentem během fáze rezervace.

Pokoje jsou k dispozici od září do května (pro studenty bakalářských a odborných programů) a od října do května (pro studenty magisterských programů). Studenti zapsaní do programů, které začínají v lednu ve Florencii, si mohou rezervovat ubytování pouze na jeden semestr (leden až květen).

Změna bydlení během akademického roku není povolena a bude mít za následek ztrátu zálohy.

Studenti, kteří chtějí změnit ubytování na konci prvního ročníku, si musí najít vlastní nové ubytování.

  Stipendia a financování

  MnožstvíUzávěrka přihlášek
  Early Bird promotion600 EURFebruary 29, 2024

  Přijímací řízení

  Postup aplikace se liší podle toho, jaký program si vyberete.

  Přihláška do magisterského studijního programu bude vyžadovat analýzu vaší studijní a pracovní minulosti (bakalářský titul, přepisy, životopis, prezentační dopis) naší přijímací kanceláří a online pohovor s našimi akademickými pracovníky.

  Uchazeči o bakalářské studium se budou muset zúčastnit přijímací zkoušky, která se skládá z prezentace malého portfolia a přijímacího pohovoru.

  Obecným požadavkem pro všechny programy na univerzitní úrovni v Itálii je, že žadatelé musí mít alespoň 12 let školní docházky a mít akademickou kvalifikaci potřebnou k zápisu na univerzitu ve své zemi původu.

  Neexistují žádné předpoklady pro přijetí do programu Základní rok, Profesionálních kurzů nebo Letních kurzů. Studenti se mohou přihlásit přímo prostřednictvím webu Accademia Italiana zasláním formuláře žádosti, kopie platného průkazu totožnosti (pas pro zahraniční studenty mimo EU), životopisu (životopisu) a prezentačního dopisu, posledního získaného diplomu a přepisů.

  Vízové požadavky

  Zahraniční studenti v Itálii mohou potřebovat studentské vízum, aby mohli navštěvovat delší programy, jako je zakládací rok, bakalářský a magisterský titul.

  Admission Office of Accademia Italiana pomáhá zapsaným studentům řídit jejich proces žádosti o vízum prostřednictvím specializovaného webového portálu univerzity.

  Accademia Italiana vytvořila dohodu s CIMEA (Informační centrum o akademické mobilitě a rovnocennosti), která svým kandidátům pomáhá získat potřebné dokumenty pro přihlášení do jejích oficiálních studijních programů, které vyžadují Prohlášení o srovnatelnosti a ověření.

  Místa

  • Florence

   Piazza Pitti 15, 50125, Florence

  • Rome

   Piazza Della Radio 46, 00146, Rome

  Otázky