Keystone logo
© ©AMU Academy of Performing Arts
Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Úvod

Proveďte

Vzdělávejte

Užijte si

Academy of Performing Arts in Prague (AMU) je největší uměleckou školou v České republice. Díky širokému rozsahu od divadla, hudby a tance až po televizní a filmovou produkci je AMU považována za rozmanitý a pečující prostor pro mladé umělce k objevování, zvládnutí a dalšímu rozvoji jakéhokoli talentu, který by mohli mít. Studenti se snaží zdokonalit své specifické schopnosti v rámci výuky aktivních profesionálů české kulturní a intelektuální scény, špičkových filmařů, divadelních režisérů a divadelních interpretů, hudebních virtuóz a mistrů tanečníků s důrazem na jedinečně individuální přístup.

Mezinárodní povaha a otevřenost AMU podporují vzájemně se obohacující výměnu tvůrčích a vzdělávacích zkušeností a nápadů a pomáhají udržovat a rozvíjet portfolio cizojazyčných programů na AMU. Zahraničním studentům nabízíme mnoho bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, stejně jako krátkodobé kurzy a pobyty. AMU se podílí na mnoha mezinárodních profesních sítích a kreativních a výzkumných projektech a je členem mnoha mezinárodních profesních sdružení. Spolupracuje s významnými uměleckými školami v Evropě v rámci sdílených projektů.

Naše cíle zahrnují pomoc zahraničním studentům integrovat se do života na AMU, budování otevřeného a přátelského mezinárodního prostředí a důsledné zlepšování studijních podmínek pro zahraniční studenty v naší zemi.

Univerzita je rozdělena do 3 samostatných pracovišť - každá se specializuje na svůj vlastní druh uměleckého úsilí: Divadelní fakulta (DAMU), Filmová a televizní škola (FAMU), Hudební a taneční fakulta (HAMU). Každé oddělení nabízí akreditované studijní programy v angličtině i krátkodobé individuální stáže, výměnné programy, specializované kurzy a příležitosti ke studiu v zahraničí.

  1. Divadelní fakulta (DAMU) je moderní umělecká škola zaměřená na výchovu uměleckých osobností, které jsou schopny kombinovat znalosti divadelních postupů a stylů s odvahou pustit se do tvůrčích experimentů. DAMU nabízí studia ve všech oblastech divadelní produkce: herectví, režie, dramaturgie, scénografie, teorie a kritika, divadelní produkce, autorská tvorba a činoherní výchova, a to jak v oblasti dramatického divadla, tak v oblasti divadla a objektů.
  2. Filmová a televizní škola (FAMU) je jednou z předních filmových škol v Evropě a kolébkou mnoha nejuznávanějších českých filmařů. Filmy jejích studentů jsou každoročně uznávány desítkami ocenění na filmových festivalech po celém světě. Studijní programy FAMU kombinují praktické i teoretické přístupy, díky nimž studenti získají ucelený soubor dovedností a znalostí potřebných pro práci ve všech profesích filmu, televize, fotografie a nových médií.
  3. Hudební a taneční fakulta HAMU zkoumá hranice hudebních a tanečních zkušeností s širokou škálou studijních programů. Areál se nachází v samém srdci historického centra Prahy a rozprostírá se v několika fascinujících budovách včetně několika hudebních sálů, venkovního jeviště, klubového jeviště, výzkumného zařízení a nahrávacího studia. Absolventi úspěšně vystupují jako sólisté na významných světových scénách a nacházejí uplatnění nejen jako nezávislí profesionálové, ale také v orchestrech, divadlech a vzdělávacích institucích po celém světě.

Všechny tři fakulty se nacházejí v samém srdci historického centra Prahy. Praha je domovem řady slavných kulturních atrakcí se skvělým spojením se zbytkem Evropy. Kromě toho je hlavní město České republiky jedním z nejlepších studentských měst a také se umístilo na seznamu 100 nejbezpečnějších měst na světě!

Máte-li jakékoli dotazy týkající se mezinárodních aktivit a našich studijních programů v angličtině, neváhejte se obrátit na naše mezinárodní oddělení.

Místa

  • Prague 1

    Malostranské náměstí,12, 118 00, Prague 1

    Otázky