Keystone logo
Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Úvod

ABADIR je Akademie designu a vizuální komunikace umístěná na svazích hory Etna, která působí v místním, národním i mezinárodním měřítku v oblasti vzdělávání mladých lidí v projektových disciplínách a nových médiích a může se pochlubit spoluprací a partnerstvími s italskými a evropskými společnostmi a institucemi .

Prostřednictvím našich studijních kurzů chceme vyškolit mnohostranné designéry, schopné splnit neustále se měnící potřeby neustále se vyvíjejícího světa.

Propagujeme design jako transformační disciplínu , schopnou vyvolat změnu: vědomi si sociální odpovědnosti designéra navrhujeme aktivity, které na území vytvářejí ctnostné postupy, v kontextu navrhování hmotných statků, služeb a komunikace.

V éře velkých transformací, které mění způsob, jakým žijeme a pracujeme, jsou design a digitální dovednosti klíčovými disciplínami, jimž je třeba čelit a řídit probíhající změny, a to platí zejména pro Sicílii, pro rozvoj jejích institucí. Kultura, cestovní ruch, její podniky a řemesla.

ABADIR se snaží stát se jednou z hnacích sil při výcviku na Sicílii a ve středomořské oblasti ve všech odvětvích, ve kterých hraje kreativita stále ústřední roli. V souladu s tím, co se děje v konkurenceschopnějších oblastech, se snažíme zaměřit naši nabídku na pracovní oblasti s větším potenciálem, které však vyžadují radikální přehodnocení použité profesionality.

V rámci katedry designu nabízí škola tři typy vzdělávacích kurzů:

 • Kurzy akademického diplomu první úrovně
 • Magisterské kurzy úrovně I
 • Workshopy, workshopy a semináře

154096_01.AccademiaABADIR_PhotocreditsKimOhrling.jpg

ABADIR včera a dnes

 • V roce 2012 byl aktivován tříletý kurz designu a vizuální komunikace a magisterský program v oboru produktového designu.
 • V roce 2013 byl ve spolupráci s IdLab Studio zahájen experiment na kombinovaném učení a online školení, který je vyvíjen prostřednictvím řady kurzů pro evropskou platformu Iversity a se zavedením, v nabídce školení, 1. úrovně Master Relational Design , který byl zahájen v roce 2014.
 • Od roku 2015 je ABADIR partnerem univerzity v Miláně Bicocca v rámci magisterského programu MADIM úrovně I v managementu a digitální transformaci .
 • V roce 2016 uspořádala ve spolupráci s AIAP - italskou asociací designu vizuální komunikace a Caffè Moak první ročník soutěže Sicilia Felicissima , která má za cíl propagovat projekty vizuální komunikace vzniklé ze spolupráce mezi designéry a společnostmi nebo organizacemi v Itálii a v zahraničí. Sicilians.
 • V roce 2017 se vstupem do programu Erasmus + spustí nové procesy internacionalizace.
 • V roce 2018 byla akademie zapsána do rejstříku alternačních školních prací obchodní komory pro východní Sicílii (Catania, Ragusa, Syrakusy).
 • V roce 2019 se zrodila Observatoř produktivních činností zaměřená na podporu dialogu mezi studenty školy a realitou území.
 • V roce 2019 se zrodilo oddělení výzkumu a vývoje pod vedením architekta Federica De Giuliho s cílem upevnit vztahy s výrobní oblastí a světem práce.
 • V roce 2020 je spuštěna inovace Master of Heritage 1. úrovně.

Místa

 • Sant'Agata li Battiati

  Via G. Leopardi, 8, 95030, Sant'Agata li Battiati

  Otázky