Keystone logo
Spojené království

Studie Mistr v Spojené království 2024

Studovat v Spojené království

Mnoho lidí zaměnuje Spojené království a Velkou Británii, ale ve skutečnosti jde o rozdílné pojmy. Spojené království je jednotná skupina čtyř zemí: Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska . Tyto čtyři země tvoří skupinu ostrovů na severozápadu kontinentální Evropy a jsou pod jednou vládou s jedním monarchou. Velká Británie zahrnuje pouze Anglii, Skotsko a Wales.

Spojené království jsou čtyři různé země, z nichž každá má svou vlastní kulturu a různé dialekty, přesto si mnoho lidí si plete Spojené království s Anglií. Po celá staletí byla Anglie dominantní národ, s panovníkem často nazývaným "královna Anglie", Když lidé myslí na Spojené království, obraz monarchy, je často první věc, která jim padne na mysl. Králové, královny, princové a princezny Anglie se stali mezinárodními celebritami. Spojené království je také známé pro jiné kulturní ikony, jako je David Beckham, Dr. Who a Beatles. Pokud navštívíte Spojené království, měli byste vedle tradiční ryby a hranolků ochutnat čokoládu Cadbury a vše následně zapít sklenicí tmavého piva Guinness.

Lidé ze Spojeného království jsou známi jako vůdčí osobnosti v umění i vědě a technice. Spojené království je místo, kde se rodí módní trendy a mnoho úspěšných herců nebo hudebníků. Londýn jako centrum toho všeho je často nazýván "kulturní velmoc".

Spojené království, zejména Anglie, jsou známé pro své top univerzity. Lidé cestují z celého světa, aby studovali na některé ze světově proslulých univerzit, jako je Cambridge a Oxford. Ve skutečnosti Spojené království má čtyři univerzity, které jsou podle QS World University Rankings řazeny do světové top 10.

Klima ve Spojeném království

Klima ve Spojeném království se liší podle lokace. Oblasti, které mají blízko k Atlantiku, jako Severní Irsko a Wales, jsou vlhké, větrné s mírnými teplotami. Anglie má chladnější, ale ne přímo studené klima téměř po celý rok, a průměrné množství srážek. Sníh může napadnout, ale je neobvyklé.

Náklady na život

Stejně jako podnebí, i náklady na bydlení se budou lišit v závislosti na tom, kde žijete. Londýn, který je kulturní a vzdělávací centrum, je jedním z nejdražších míst na světě. Nájemné a náklady na denní život jsou zde poměrně vysoké. Stravování je také drahé po celé Anglii, je tak na zvážení, jestli si nenajít sdílené dormitory nebo apartmány s možností vaření, což může značně snížit výdaje za jídlo.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  628
 • Podíl na inženýrských sítích

  83
 • Internetové předplatné

  35
 • Místní doprava

  79

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  8
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  5

O Spojené království

Vysokoškolské vzdělávání ve Spojeném království

Vysokoškolské vzdělávání je ve Spojeném království z důvodu existence výborných univerzit široce vyhledávané, a to studenty z celého světa. Obvykle studenti začínají se studiem na univerzitě ve věku 18 let. Většina místních obyvatel studuje na veřejných univerzitách, kde je studium cenově přijatelné.

V UK je prvním stupněm bakalářský titul. Většina studentů získá tento titul za tři roky. Poté studenti mohou pokračovat v navazujícím studiu. První možností je magisterské studium, které obvykle trvá jeden rok. Doktorský studijní program trvá asi tři roky. Dostat se na tyto studijní programy již vyžaduje nějaké znalosti a dovednosti, přičemž nejde o studium finančně podporované státem.

Kromě těchto tří základních studijních programů, mohou studenti v UK studovat specifické obory prostřednictvím různých spolků. Tyto odborné kvalifikace mohou zahrnovat psychologii, právo, medicínu, školství nebo podnikání.

Studium v UK znamená těžit z výhod studia na těch nejlepších univerzitách na světě. Tato země si váží vzdělávání, budete tak obklopeni vynikajícími mysliteli a vědci. Pokud se zaměřujete na výzkum a vědu, zjistíte, že studium v UK vám poskytne možnost zapojit se do vynikajících výzkumných programů.

Školné

Zvažujete studium v UK, pak se tedy informujte o nákladech na studium. Ve školním roce 2012/2013 činily maximální náklady na školné za bakalářské studium 9.000 liber za rok, s tím, že obvykle činily kolem 6000 liber za rok. Navazující studium je obecně nákladnější, ale školné se v rámci jednotlivých univerzit liší. Studenti studující mimo Anglii zaplatili od 5.000 do 20.000 liber za rok.

Absolvování vysokoškolského studia v UK vám otevře cestu k mnoha pracovním příležitostem. Protože tyto univerzity jsou vysoce ceněné po celém světě, budete mít možnost začít pracovat kdekoliv na světě, a také ve Spojeném královstí, rozhodnete-li se tu zůstat.

Zdravotní pojištění

UK nabízí národní zdravotní systém nazvaný National Health Service (NHS). Studenti, kteří zde studují nejméně šest měsíců, mohou mít nárok na bezplatné nebo dotované ošetření ve Velké Británii. Ti, kteří jsou rezidenty v Evropském hospodářském prostoru nebo již žijí v UK, mají automaticky nárok na NHS služby, bez ohledu na to, jak dlouho hodlají studovat v UK.

Získání víza do UK

Typy studentských víz do UK:

 • Tier 4 General - Toto vízum platí pro dospělé ve věku nad 17 přicházející do UK studovat.

 • Student Visitor - Toto vízum platí pro studenty absolvující krátký kurz, kteří nemají v plánu během svého pobytu pracovat.

 • Prospective student - Toto vízum platí pro studenty, kteří nespadají do kategorie Tier 4 general.

Tipy

Při přípravě ke studiu v UK mějte na paměti, že o některé z univerzit a specifických programů je vysoký zájem. Zašlete proto svoji přihlášku co nejdříve, abyste si zajistili místo, ke zvýšení šancí na přijetí zašlete přihlášku ke studiu na více než jednu univerzitu. Najděte si cenově dostupné bydlení v blízkosti školy nebo na kolejích a zvažte privátní bydlení s jinými studenty. S těmito tipy budete moci studovat v UK s minimálními potížemi a budete těžit ze vzdělávacích kvalit země s bohatou vzdělaností a uznávanou mezinárodní pověstí.

Vízové požadavky

Studentské vízum úrovně 4 (Všeobecné) bylo nahrazeno tzv. „Studentskou cestou“. Studentská cesta je nové britské studentské vízum, které bude k dispozici také státním příslušníkům EHP, kteří před brexitem nepotřebovali vízum ke studiu ve Velké Británii.

Studentská cesta (věky 18+)

Dětská studentská cesta (ve věku 4 - 17 let, která nahradila dětské studentské vízum Tier 4)

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentská trasa

Cena a měna

GBP 348

Aktuální poplatky za studentská víza ve Velké Británii jsou:

 • 348 GBP, pokud se ucházíte ze zemí mimo Spojené království.
 • 475 GBP, pokud žádáte o prodloužení nebo přepnutí na studentské vízum zevnitř Velké Británie.

Kdo může žádat o vízum?

Každý, kdo vstupuje do země za účelem studia, musí požádat o studentské vízum, pokud vstoupí po 1. lednu 2021. To zahrnuje státní příslušníky EU/EHP, kteří dříve nepotřebovali vízum ke vstupu do Spojeného království pro studium. Budete muset dosáhnout 70 bodů v systému založeném na bodech, který měří, zda splňujete požadavky na studium ve Velké Británii. To zahrnuje:

 • Byli jste přijati do schválené instituce?
 • Máte finanční prostředky na financování svého pobytu ve Velké Británii?
 • Znalost angličtiny?
 • Splňuje váš kurz požadavky na kurz?

Ti, kteří absolvují britskou vzdělávací instituci do léta 2021 a po něm, budou moci požádat o postgraduální vízum, což jim umožní pracovat/hledat práci ve Velké Británii až 2 roky.

Kde můžete žádost podat?

Centrum žádostí o vízum ve Velké Británii/Online

O

britské studentské vízum můžete požádat v britském středisku pro podávání žádostí o vízum ve vaší domovské zemi. Seznam britských středisek pro podávání žádostí o víza po celém světě najdete zde: https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre.

Můžete také požádat o britské studentské vízum online prostřednictvím webových stránek UK Home Office Visas and Immigration Service. Můžete začít zde: https://apply-to-visit-or-stay-in-the-uk.homeoffice.gov.uk/sort/country-nationality?p=student_out_uk

webová stránka:https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre

Jak provést aplikaci?

Chcete-li získat britské studentské vízum, nejprve budete muset být přijati na kurz. U většiny kurzů budete také muset prokázat, že rozumíte angličtině na požadovanou úroveň.

Proces žádosti o studentské vízum ve Velké Británii se mírně liší v závislosti na typu britského studentského víza, o které žádáte.

Pro vaši žádost o britské studentské vízum, budete muset poskytnout následující:

 • cestovní pas nebo cestovní průkaz
 • důkaz, že můžete pokrýt svůj kurz a životní náklady
 • doklad o souhlasu rodičů nebo zákonných zástupců, pokud jste mladší 18 let
 • doklad o přijetí do kurzu
 • doklad o zaplacení příplatku za zdravotní péči

V závislosti na zemi původu možná budete muset podat test na tuberkulózu.

Když přijedete do Velké Británie, možná budete muset zaregistrovat své britské studentské vízum u policie. Měli byste obdržet informace o tom, zda se potřebujete zaregistrovat ve své britské studentské vízové nálepce nebo dopise od britské ministerstva vnitra. Budete také muset požádat o biometrické povolení k pobytu, pokud pobýváte ve Velké Británii déle než 6 měsíce.

Kdy byste měli podat žádost?

O

studentské vízum můžete požádat až 6 měsíce před zahájením kurzů. Doba zpracování studentských víz ve Velké Británii se liší podle toho, odkud se ucházíte, ale obecně obdržíte rozhodnutí uvnitř 3 týdny, pokud žádáte ze zemí mimo Spojené království, a uvnitř 8 týdny, pokud se ucházíte ve Velké Británii.

Délka všeobecného studentského víza závisí na délce vašeho kurzu a můžete požádat o jeho prodloužení, pokud si přejete zůstat ve Velké Británii pracovat nebo pokračovat v dalším studiu. Dětské studentské vízum je platné po dobu trvání kurzu, maximálně 6 let, a lze jej prodloužit. Délka krátkodobého studentského víza nesmí překročit délku vašeho kurzu a nelze ji prodloužit.

Doba zpracování

3 Weeks

Pracovní příležitosti

Zahraniční studenti mohou za určitých podmínek pracovat se studiem ve Velké Británii. Typ práce, kterou můžete udělat, bude záviset na tom, co studujete a zda budete pracovat během školního semestru nebo během přestávek.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Hlavní důvody pro odmítnutí studentských víz jsou:

 1. Chybějící nebo nesprávné dokumenty;
 2. Nesplnění finančních požadavků;
 3. Nesprávný formát dokumentu.