Keystone logo
Portugalsko

Studie Mistr v Portugalsko 2024

Studovat v Portugalsko

Portugalsko je republika v jihozápadní Evropě vedle na Pyrenejský poloostrov a ohraničené Španělskem na východ a na sever a Atlantský oceán na jihu a na západě. Portugual má suverenitu nad Madeira a Azory souostroví a je pojmenována po Porto, země 's druhým největším městem. Členem Evropské unie a které jsou uvedeny na vysoké HDI, nebo index lidského rozvoje, Portugalsko je klidné, globalizovaný národ, který také patří k Organizaci spojených národů, Latinské unie, NATO a Organizace iberoamerických států.

Po schválení současné ústavy v roce 1976, Portugalsko působí jako demokratické republiky s Lisabonskou jako jeho hlavní a největší město. Shromáždění republiky, prezident republiky, vláda a premiér jsou Portugalsko 's čtyři hlavní vládní instituce. Podobně jako v USAa Evropa, Portugalsko má několik politických stran, z nichž mají občané vybírat kandidáty a volit. Dvě dominantní strany sociálně demokratická strana a Socialistická strana, s ekologa strany a portugalské komunistické strany pravidelně sbírat asi deset procent hlasů, v každých volbách.

Základní fakta o Portugalsku

 • Portugalsko otevřeli největší solární továrny na světě v roce 2006, ve městě Alentejo.
 • Kromě Portugalska a Brazílie, je portugalština také mluvené v Rovníkové Guineji, Angole, Mosambiku a Kapverd.
 • Studenti se rozhodnou získat titul v Portugalsku budou chtít vidět nejdelší most existující v Evropě - Vasco de Gama Bridge - která pokrývá téměř 11 mil nebo 17,3 km a prochází přes řeku Tagus u Lisabonu.
 • Býčí zápasy je stále legální v Portugalsku.
 • Portugalsko je domovem pro téměř 11 milionů lidí, přičemž jedna třetina obyvatel žije v Lisabonu a Portu.
 • Coimbra, Portugalsko je doma k jednomu z evropských univerzit 's nejstarší, University of Coimbra, která byla založena v roce 1290 nl
 • Vzhledem k silným vlivem katolicismu, může Portugalsko je jedním z zemí Evropy 's nejkonzervativnějších v souvislosti se společenskými normami a nápady. Legalizace potratů v roce 2007 bylo velmi kontroverzní a jen prošel v referendu.
 • Portugalská jíst více ryb, než ostatní lidé na světě.


Portugalsko 's Climate

Portugalsko nabízí středomořskou, step a polosuchých podnebí a představuje některé z nejteplejších teplot v Evropě. Návštěvníci Guadiana pánve v blízkosti Španělsko 's hranici, může pařit v letních teplotách dosahuje tak vysoké jako 100 stupňů Fahrenheita (38 ° C). Nicméně, sníh padá pravidelně v období od října do května v regionech Portugalska 's severní a střední, se zimní teploty v průměru 25 stupňů Fahrenheita nebo Celsia -9.

Portugalsko 's měny

Být členem Evropské unie, Portugalsko 's hlavní měnou je euro, a jeho Banco de Portugal představuje významnou součást ESCB (Evropský systém centrálních bank). Většina Portugalsko 's finančními a obchodními organizacemi se sídlem v Portu a Lisabonu ' s metropolitních oblastí.

Od roku 1974 's revoluci karafiátu, Portugalsko pokoušel se přizpůsobit rychle se vyvíjející globální ekonomice tím, že mění své předchozí ekonomický model veřejné spotřeby na jeden, který klade důraz na soukromé investice, exporty a technologických inovací. Jako výsledek, tradiční odvětví, jako jsou boty, oblečení a dřevo, korek vzali na zadním sedadle podnikatelských služeb. V současné době, Portugalsko trpí přes recesi, která byla finančně nápomocni programu pomoci EU v hodnotě na 78 miliard eur. Ekonomové si myslí, že nejhorší roky Portugal 's recese je u konce a že země ' s Míra nezaměstnanosti by měla začít v roce 2014 klesá.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  441
 • Podíl na inženýrských sítích

  37
 • Internetové předplatné

  35
 • Místní doprava

  40

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  7
 • Lístek do kina

  7
 • Pinta místního piva

  2

O Portugalsko

Vysokého školství v Portugalsku

Portugalsko nabízí polytechnické univerzity a typu vzdělání, které je poskytováno soukromých nebo veřejných vysokých škol, vysokoškolské ústavy nebo polytechnickými instituty. Vysoké školy provozované vládou přijímat studenty prostřednictvím konkurenčního systému tzv. numerus clausus, nebo "zápis omezení ". Studenti musí složit zkoušky, které testují je přes konkrétních předmětů a přijímat minimální známky, než které jsou právně umožněno uplatňovat na vysoké školy. Přijímací kritéria pro mnoho bakalářské a magisterské studijní programy vyučované na veřejných vysokých školách jsou obecně náročnější a selektivnější než kritéria očekávaných školách nebo soukromých vysokých školách.

Portugalský systém vysokoškolského vzdělávání je mimořádně výzkum orientovaný, ale polytechniky nabízí studentům šanci získat tituly v profesních oblastech, jako je psychologie, právo, ekonomie, medicíny a přírodních věd.Stupně zahrnující vzdělávací, technologické, konstrukční a svobodných umění kariéry jsou poskytovány jak polytechnické institucí a vysokých škol. Všechny soukromé a veřejné vysokoškolské zařízení nemůže pracovat, pokud byly uznány Portugalsko 's Ministério da Ciência, Tecnologia e Ensino Superior (Ministerstvo vědy, techniky a vysokoškolské vzdělávání).

Zahraniční studenti, kteří chtějí navštěvovat univerzitu portugalské budou potřebovat ekvivalent diplomu de Ensino Secundári, která je podobná americké maturitu, stejně jako dokumentaci uvádějící vstupní skóre zápočtový test. Vzhledem k tomu, Portugalsko je součástí Evropské unie a dodržuje Boloňského procesu, studenti zasílat bakalářské 's (licenciatura), master ' s (mestrado) a doktorát (Doutoramento) stupňů, které jsou srovnatelné s údaji v USA a většina Evropa.

Požadavky na studentské vízum

Evropská unie studenti nepotřebují vízum ke studiu v Portugalsku, i když EU mohou studenti muset prokázat, že mohou uživit, než budou moci začít kurzu na portugalskou univerzitou. Případně budou mimo EU mají studenti získat studentské vízum, pokud chtějí zůstat v Portugalsku více než tři měsíce. Papírování nezbytné pro zahájení vyřizování žádostí o vízum obsahuje platný cestovní pas; vyplněné žádosti: jeden cestovní pas fotografií, univerzitní přijetí dopis; kopii cestovního itineráře a letenku; doklad o zdravotním pojištění a bankovních výpisů nebo jiný doklad studenta 's finanční stav.

Vysokoškolské vzdělání není zadarmo v Portugalsku, ale stipendia a jiné finanční výpomoci mohou být k dispozici oprávněným studentům. Průměrné náklady na roční školné pro bakalářské 's a pán ' s studijních programech je přibližně $ 1300 až 1800 dolar USdolarů, nebo 950 až 1.300 euro. Doktorátů náklady podstatně vyšší.

Proč studovat v Portugalsku?

S Portugalskem 's vysokoškolském systému se zvýší její zaměření na technologie a výzkum v oblasti vesmíru, biotechnologie a obnovitelné zdroje, studenti, kteří mají zájem na pokračování kariéry v těchto odvětvích, zjistíte, že portugalské univerzity mají nabídnout více, než mnoho jiných institucí. Navíc, Portugalsko 's Venkov je geograficky a klimaticky různorodý a malebné hory, krásné pastviny a míle pobřeží pro studenty zažít a prozkoumat.

Vízové požadavky

 1. Tranzitní a krátkodobé schengenské vízum (typ C) - pro studenty, kteří se ucházejí o krátké studium nebo jazykový kurz, který trvá maximálně 3 měsíce.
 2. Schengenské národní „dlouhodobé“ vízum (typ D) - pro studenty, kteří žádají o akademický studijní titul.
 3. Portugalské povolení k pobytu pro výzkumné pracovníky - pro státní příslušníky třetích zemí, kteří přijíždějí do Portugalska, aby se zapojili do postdoktorandských výzkumných činností déle než 3 měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Vízum typu C; Vízum typu D; Portugalské povolení k pobytu pro výzkumné pracovníky

Cena a měna

EUR 170

Poplatek za zpracování portugalských studentských víz se pohybuje kolem 170 EUR. Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Studenti ze zemí EU/EHP nepotřebují vízum ke studiu v Portugalsku, ale měli by požádat o pobytovou kartu při příjezdu (Autorização de Residência). K tomu musí dojít během prvních tří měsíců od příjezdu a lze to provést v budově místní rady.

Studenti mimo EU/EHP, kteří chtějí studovat v Portugalsku, budou vyžadovat studentské vízum a povolení k pobytu. Víza musí být získána před cestou. O povolení k pobytu se žádá při příjezdu portugalské imigrační a hraniční služby (SEF).

Obyvatelé některých zemí mimo EU nebudou vyžadovat vízum pro krátkodobé pobyty kratší než tři měsíce a mohou volně vstoupit do Portugalska pouze s platným pasem. Existuje více než 30 zemí, pro které se to týká, včetně USA, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu.

Kde můžete žádost podat?

Portugalské velvyslanectví nebo konzulát

Budete muset požádat o portugalské studijní vízum na portugalském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:https://www.portaldascomunidades.mne.pt/pt/

Jak provést aplikaci?

Proces žádosti o vízum můžete zahájit, jakmile obdržíte dopis o přijetí univerzity. Proces probíhá na portugalském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi - na svých webových stránkách budete muset naplánovat vízový pohovor, kde můžete také zkontrolovat požadovanou dokumentaci.

Dokumentace, kterou potřebujete pro svou žádost o vízum, může zahrnovat následující:

 • Vyplněný formulář žádosti (stažený z webových stránek místního portugalského konzulátu)
 • Dvě fotografie velikosti pasu
 • Pas, který vyprší nejdříve tři měsíce po návratu domů
 • Dopis o přijetí od vzdělávací instituce, kterou plánujete zúčastnit v Portugalsku
 • Důkaz, že máte finanční prostředky, abyste se během svého pobytu mohli živit
 • Důkaz, že jste si zakoupili zdravotní pojištění
 • Zakoupená letenka na cestu do Portugalska
 • Důkaz, že jste se dohodli na ubytování, jakmile dorazíte do Portugalska

Některá velvyslanectví nebo konzuláty mohou rovněž požádat o osvědčení v rejstříku trestů.

Kdy byste měli podat žádost?

Po odeslání žádosti o portugalské studentské vízum, proces schvalování může trvat jeden až tři měsíce, podle toho, ze které země se ucházíte.

Délka vašeho studentského víza závisí na délce vašeho studijního programu. Všichni zahraniční studenti budou muset požádat o povolení k pobytu do tří měsíců od příjezdu do Portugalska, který pak bude platný jeden rok. Po roce lze povolení k pobytu prodloužit až na pět let.

Doba zpracování

3 Months

Pracovní příležitosti

Studenti EU/EHP mohou pracovat v Portugalsku bez jakýchkoli omezení nebo časových omezení.

Studenti mimo EU/EHP mohou pracovat až 20 hodin/týden nebo na plný úvazek během prázdnin.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.