Keystone logo
Malajsie

Studie Mistr v Malajsie 2024

Studovat v Malajsie

Malajsie je federativní konstituční monarchie v jihovýchodní Asii, které se skládá ze tří spolkových teritorií a 13 států. Sdílení pozemní hranice s Indonésie, Brunej a Thajska a námořních hranic se na Filipínách, Singapuru a Vietnamu, Malajsie je význačný pro založení Sdružení národů jihovýchodní Asie, Organizace islámské spolupráce a Summit východní Asie.

Multikulturní a multietnická země, Malajsie má ústavu, která prohlašuje, že je státní náboženství jako islám, ale také chrání svobodu svého občana vyznávat náboženství dle vlastního výběru. Vzhledem k minulosti vlivem kolonialismu, vláda systém se podobá tomu Westminster parlamentní kombinaci s právními postupy uvedenými v anglické zvykové právo. Král či hlava státu, je odkazoval se na jako Yang di-Pertuan Agong, který je volen ze seznamu dědičných vládců dohlížet Malajsie 's 13 státy.Premiér Malajsie je považován za "hlava vlády ".

Většina stran Malajsie 's politickými jsou založeny na etnické příslušnosti členů. Akce, jako je národní rozvojové politiky byly přijaty na podporu postavení domorodých kmenů a Malajci kolektivně volal bumiputera. Bumiputera jsou považovány Malajsie 's původními obyvateli, spíše než malajské malajské indiány nebo čínštině. Podobně jako afirmativní akce politiky uplatňované v USA v roce 1970, politiky, jako je národní rozvojovou politikou zvýhodňuje na bumiputera v souvislosti zaměstnanosti, sociální péče, vybavení, vzdělání a stipendia.

Základní fakta o Malajsii

 • Hlavní město Malajsie je Kuala Lumpur, v současné době šestým nejnavštěvovanějším městem na světě.
 • Zahraniční politika je zaměřena na principy neutrality a schopnost udržovat mírové vztahy s ostatními zeměmi bez ohledu na politické nebo náboženské systémy.
 • Cestovní ruch je Malajsie 's třetí největší zdroj příjmů z cizí měny.
 • Jeden z infrastruktury Asie 's nejrozvinutější se nachází v Malajsii, s jeho telekomunikační sítě druhé do Singapuru.
 • Rodí v Malajsii neznamená automaticky udělení občanství někoho. Nicméně, každé dítě se narodil dvěma malajských rodičům mimo zemi udělen automatické občanství. Malajsie neumožňuje dvojí občanství.
 • Hlavní etnické skupiny v Malajsii jsou Malajci a bumiputera. Malajsie ústava definuje Malays jako muslimové, kteří praktikují tradiční kulturu a zvyky.
 • Hari Kebangsaan nebo státní svátek, je nejslavnější dovolená v Malajsii a připadá na 31. srpna. To připomíná nezávislost Malajsie z britského koloniálního řádu v roce 1957.

Klima Malajsie

Malajsie zažije tropické počasí, které není tak horké, jak to je vlhké kvůli tomu, že je obklopen Jihočínského moře. Průměrná teplota se pohybuje mezi 70 a 80 stupňů Fahrenheita (20 a 30 stupňů Celsia). Října do února je období dešťů, na západním pobřeží a východní pobřeží Malajsie vidí silné deště od listopadu do února. Žáci navštěvující školu v Malajsii uslyší tyto regiony uvedené jako jihozápadní monzun a monzun severovýchodu. Monsoon je derivát "mausim ", arabské slovo pro "období ".

Náboženství v Malajsii

Islám je státním náboženstvím, s asi 60 procent z Malajsie 's populace praktikuje muslimskou víru. Jiná náboženství patří buddhismus, hinduismus, křesťanství a konfucianismus. Všichni muslimové se očekává, že se bude řídit rozhodnutími soudů šaría o náboženských otázkách.Šaría příslušnost soudu je dále omezena na záležitosti týkající se rozvodu, manželství, odpadlictví a dědictví,

Jazyky v Malajsii

Malajsie 's oficiální jazyk je Malajsie, v anglickém jazyce je jeho druhý nejvíce mluvený jazyk. Typ angličtiny spojené s britskou angličtinu tzv. malajská Standardní angličtina se používá pověřit studenty ve veřejných školách. Manglish je také slyšet, což je hovorové angličtiny ovlivněn Tamil a Malay Číňany. Nicméně, Malajsie neobsahuje téměř 140 dalších jazyků, které jsou mluvené národy žijící v blízkosti poloostrovní Malajsii, v pobřežních oblastech a východní Malajsii, kde kmenové rozdíly v jazycích existují. Navíc, Malajsie není jako ostatní jihovýchodní asijské jazyky, jako jsou Vietnamci, thajské v tom, že není tónový.

Malajsie měny

Měna Malajsie je ringgit, dříve nazývané malajský dolar.Dělí na 100 centů, ringgit současné době rovná asi tři dolary v americké měně a něco málo přes čtyři eur.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  189
 • Podíl na inženýrských sítích

  14
 • Internetové předplatné

  23
 • Místní doprava

  12

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  4
 • Lístek do kina

  4
 • Pinta místního piva

  3

O Malajsie

Vysokého školství v Malajsii

Rostoucí reputace poskytovaná soukromých vysokých škol v Malajsii přilákalo tisíce mezinárodních studentů v uplynulém desetiletí. Některé z těchto soukromých škol nabízí programy, které umožňují studentům získat část studia na této univerzitě a část studia na jiné instituci. S názvem "partnerství ", tato metoda umožňuje převádět její přepisů a úvěrů a také umožňuje vstup do programů nabízí mimořádné míry automatické, pokud je program zajišťuje místní instituce. Lepší známé univerzity v Malajsii jsou Univerzita Monash Malajsie kampus, Swinburne University of Technology Campus a Sarawak Malajsie 's nejstarší univerzita, univerzita Malajska nachází v hlavním městě Kuala Lumpur.

Studenti mohou získat titul bakaláře 's, a Mistr ' s titul na malajských univerzitách v množství času, podobně jako evropské a americké studijních programů.Většina soukromých, všechny veřejné vysoké školy nabízejí Master of Science stupňů vyplněním požadovaného výzkumu a studia. Doktorské tituly se získávají při studenti mohou vykazovat výsledky výzkumu v podobě publikované práci. Malajsie má také polytechnické vysoké školy, které se podobají tradiční odborné školy tím, že nabízí spolupracovník 's stupně, Advanced Diploma stupňů nebo osvědčení o speciálních dovedností.

Přijetí na malajské univerzitě není těžké, ale vyžaduje, aby studenti předložit doklad o stupni získaných z předchozích školami, které navštěvují. Malajsie se stává známá pro své mimořádné vysokoškolských programů v oblasti technologií, podnikání, věda a vítá světlé zahraniční studenty ke studiu v některém ze svých univerzit.

Požadavky na studentské vízum

Studenti budou muset získat turistické vízum k cestě do Malajsie.Jakmile dorazí na univerzitě, studenti jsou vydány mezinárodní studentské karty a pasy jsou označeny orgány vysokých škol. Studenti budou potřebovat dvě pasové fotografie, mezinárodní pas, který byl platný po dobu nejméně šesti měsíců, dva vyplněné formuláře žádosti, poplatek za platební doklad, že se mohou živit, zatímco v Malajsii, dopis úvodu a osvědčení, které potvrzuje, že byly uvedeny očkování proti žluté zimnici před vstupem do země.

Proč studovat v Malajsii?

Studenti získají kvalitní vzdělání za přijatelnou cenu, pokud vydělávat na jejich vzdělání v Malajsii. Typické kurzovné zahrnuje registraci, výuku, vklad, laboratorní poplatky (pokud existuje), studijní materiály a zdravotní pojištění, které pro bakalářský 's mírou, je přibližně RM (Malajsie Ringitt) 80.000 nebo 10.000 dolarů v amerických dolarech.Kromě toho se náklady na bydlení ve srovnání s ostatními zeměmi a studenti mají povoleno pracovat maximálně 20 hodin týdně, zatímco studuje v Malajsii, pokud získají studentské povolení nebo povolení.