Keystone logo
Kanada

Studie Mistr v Kanada 2024

Studovat v Kanada

Ležící na sever na hranici Spojených států, Kanada je druhá největší země na světě, co se týká celkové plochy. Rozšíření od Pacifiku k Atlantiku Kanada také chlubí tím, že jedním z největších ekonomik kvůli jeho množství přírodních zdrojů, které zahrnují olej, minerální látky, rybolovu a lesnictví. To je považováno za konstituční monarchie a parlamentní demokracie s premiérem a královna Elizabeth jako hlava státu. Rozpoznán jako "střední " síla, Kanada řadí vysoko mezi ostatními světovými zeměmi v lidském vývoji, občanských svobod, vzdělání, ekonomická svoboda a kvalitu života. Kromě toho, že je členem Organizace spojených národů, NAFTA, G8, NATO, WTO, APEC a společenství národů.

Vzhledem k tomu, Kanada má obrovské plochy lesnaté země, má hustotu obyvatelstva asi tří lidí na osm čtverečných mil (jeden kilometr).Tato demografická je jedna z nejnižších na světě, srovnatelný s částí severní a jižní pól, v Rusku a amazonské džungle. Střídavě, jižní Quebec a Jižní Ontaria obsahují nejvíce hustě obydlených oblastech Kanady, podél řeky Sv. Vavřince a Velkých jezer.

Tři území a deset provincií tvoří federaci Kanady. Provincie jsou více než autonomní území, pokud jde o sociální, zdravotní péči a vzdělání, s provinciemi sbírání dodatečné příjmy z government.However, může federální vláda provádět vnitrostátní politiky, jako jsou kanadské Health Act v provinciích. Ačkoli provincie mají právo odmítnout zahájení federální politiky, obvykle se rozhodl přijmout.

Základní fakta o Kanadě

 • Hlavní město Kanady je Ottawa, který se nachází v provincii Ontario.
 • Kanada má dva oficiální jazyky - anglicky a francouzsky. Téměř 60 procent Kanaďanů mluví anglicky, zatímco 20 procent mluví francouzsky. Jiné jazyky běžně mluvený v Kanadě kvůli jeho vysoké úrovni multikulturní rozmanitosti jsou Kantonský, němčina, Paňdžáb a italsky.
 • Právní systém v Quebecu je založen na systému občanského práva podporované podle francouzského práva, zbytek Kanady přilne k anglickému systému common law.
 • Kanada obsahuje odhadem dva miliony jezer, který zahrnuje asi osm procent svých celkových masy.
 • Javorový list je Kanada 's národní symbol, a je nápadně na zemi ' s vlajkou.
 • Kanada nabízí bezplatnou základní zdravotní péči pro své občany, ale zubní poplatky za služby zůstávají osoba přijímající tyto služby. Léky na předpis jsou většinou zdarma pro seniory nad 65 let, jakož i příjemci sociální pomoci.
 • Královská kanadská jízdní policie (hovorově volal "Mounties ") jsou oba národní a federální policie, která je známá pro jízdu na koních zařízené jako oni hlídkových oblastí Kanady.

Kanada 's Climate

Průměrné letní a zimní teploty se velmi liší od území území. Zatímco jižní části Kanady zkušeností podmínek počasí, podobně jako v USA, prérie a vnitřních provinciích kontinentální klimatické podmínky, kdy denní teploty se mohou lišit v průměru pohybují od pěti stupňů Celsia pod -30 stupňů Celsia (-15 až -30 stupních Celsia ). Všechny oblasti Kanady jsou citlivé na velké množství sněhu a dešti. Montreal, Quebec a Ottawa současné průměrné letní teploty 78 stupňů Celsia (25) Celsia a průměrné zimní teploty o 20 stupňů Fahrenheita (-6 ° C).

Kanadský měny

Měna Kanady je kanadský dolar, označené symboly $ nebo C $ nebo kód CAD. Stejně jako americký dolar, kanadský dolar je rozdělen do 100 centů.Kanada také vyrábí mince, které přicházejí do 5 ¢, 10 ¢, 25 ¢, 50 ¢ a označení, i když 50 centů mince je zřídka viděn v oběhu. Bankovky přijde jeden, pět, deset, dvacet a padesát označení CAD.

Náboženství v Kanadě

Téměř polovina všech Kanaďanů se považují za katolíky, následuje islám a hinduismus. Podle nedávného sčítání lidu, se téměř 24 procent kanadských občanů není spojen s jakýmkoliv typem náboženské skupiny, raději říkají ateisté nebo agnostici.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  624
 • Podíl na inženýrských sítích

  47
 • Internetové předplatné

  58
 • Místní doprava

  67

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  10
 • Pinta místního piva

  5

O Kanada

Vysokého školství v Kanadě

Je kanadské provincie Ontario, Newfoundland a Labrador, Alberta, Manitoba, Nova Scotia, Quebek, Britská Kolumbie, Saskatchewan, New Brunswick a ostrov Princea Edwarda, které jsou ústavně odpovědných za vysokoškolské vzdělávání operace.

Ačkoli každá provincie se mírně liší ve způsobu, jakým řídit svůj systém vysokého školství, některé podobnosti zůstávají, které mohou pomoci studentům, kteří plánují studovat v Kanadě získat představu o tom, co očekávat od země 's vzdělávacího systému. Například všechny univerzity a vysoké školy dotace bakalářská 's Master ' s a doktorské tituly, zatímco odborné nebo technické vysoké školy poskytují certifikáty nebo diplomy. Kanadské vysoké školy patří komunitní školy, které nabízejí dva roky společníka 's stupně, vysoké školy užitých umění a technologie, provinční ústavy a soukromé učiliště.Pokud má student zájem o účast na konkrétní vysokou školu nebo univerzitu, měl by navštívit webové stránky konkrétní provincie se dozvědět více o své unikátní vzdělávací systém.

Populární Univerzity v Kanadě

University of Toronto souhlasně se řadí vysoko na seznamu nejlepších severoamerických universities.Offering mají studenti přístup k více akademické kurzy, než jakékoli jiné kanadské Unversity stejně jako možnost pracovat v uznávaných výzkumných laboratořích, je UT považován za jeden z Kanady 's nejvyšší letu vysokoškolské instituce.

Ostatní významní univerzity Kanaďana obsahují University of British Columbia, kde více než 50.000 studentů vychutnat koncertní sály, muzea a různé hudební a sportovní programy, a University of Alberta, světově uznávaný a výzkum intenzivní univerzity známý pro jeho důkladné osnov a vysoké standardy výuky.

Poplatky za studium

Průměrná školné kanadských studentů, kteří se snaží získat bakalářský titul v jejich zemi je asi 5000 dolarů CAD za rok (5.000 dolarů v amerických dolarech a 3700 v eurech). Studenti se rozhodnou vydělat absolventské hodnosti v Kanadě by měl očekávat, že zaplatí kolem $ 1000 (740 eur) ročně více než poplatků undergraduation školné.

Zahraniční studenti jsou povinni platit vyšší poplatky než kanadských obyvatel - téměř trojnásobek výše, ve skutečnosti. Pokud jste mezinárodní student, očekávat, že zaplatí 14.000 amerických dolarů (10.400 eur) za rok pro bakalářské programy a ještě vyšší částku na absolventské hodnosti. Nerezidenti účastní Saskatchewan a Quebek univerzity zaplatit nejvyšší školného, ​​zatímco mezinárodní studentů navštěvujících Manitoba Newfoundland a vysokých škol budou platit nejnižší školné.

Způsobilost pro studium vízech

Aby byly způsobilé k získání kanadského studijní vízum, studenti musí prokázat, že byla přijata na vyšší odborné škole nebo vysoké škole v Kanadě, ukázat, že oni mohou finančně podporovat sebe a platit školné a předložit čistý záznam v souvislosti s kriminální minulostí. Studenti mohou být požádáni, aby se podrobil lékařské prohlídce v některých případech před studentské vízum vydáno.

Proč studovat v Kanadě?

I když je to drahé na to, aby se zúčastnili zahraniční studenti vysokoškolských zařízení v Kanadě, tato země má také jeden z nejlepších pověstí o kvalitu vzdělávání. Navíc, Kanada nabízí klidné, bezpečné a rozmanité prostředí poskytující vynikající vzdělávací prostředí pro studenty, kteří chtějí zažít jeden z nejlepších vzdělávacích systémů na světě.

Vízové požadavky

Aby bylo možné studovat v Kanadě déle než 6 měsíce, musíte získat kanadské studijní povolení, které slouží jako kanadské studentské vízum po celou dobu vašeho pobytu.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Kanadské studijní povolení

Cena a měna

CAD 150

Kdo může žádat o vízum?

Většina cizích státních příslušníků musí požádat o studijní povolení. Po vydání studijního povolení umožňuje cizímu státnímu příslušníkům studovat v Kanadě ve schváleném ústavu po dobu trvání stanoveného kurzu nebo programu. V některých případech nepotřebujete studijní povolení, abyste mohli chodit do školy v Kanadě:

 1. Pokud je kurz nebo program, který hodláte studovat, kratší než 6 měsíců.
 2. Pokud jste rodinný příslušník nebo zaměstnanci zahraničního zástupce v Kanadě.
 3. Pokud jste členem cizí ozbrojené síly. K letu do Kanady však budete stále potřebovat elektronickou cestovní autorizaci (eTA).

Kde můžete žádost podat?

Online/papírová aplikace

O kanadské studijní povolení můžete požádat buď online, nebo prostřednictvím papírové přihlášky, které lze získat na webových stránkách Citizenship and Immigration Canada (CIC).

webová stránka:https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/apply.html

Jak provést aplikaci?

1. Nejprve musíte získat standardizovaný dopis o přijetí od uznávaného poskytovatele vysokoškolského vzdělávání.

2. Další fází je získání kanadského balíčku žádostí o studentské vízum, a to buď z webových stránek CIC (http://www.cic.gc.ca), nebo kontaktováním místního vízového úřadu nebo kanadského velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

3. Za účelem získání balíčku aplikací, budete muset odpovědět na několik otázek o sobě na webových stránkách CIC. Tyto otázky určí, zda máte nárok požádat online o kanadské studentské povolení, a jaké dokumenty budete muset poskytnout. Pokud jste shledáni způsobilými, obdržíte kód osobního kontrolního seznamu, platný pro 60 dnů, které budete potřebovat k podání žádosti online. Nezapomeňte vytisknout stránku obsahující váš kód pro budoucí použití. Stránka bude také obsahovat příručku k aplikaci, odhadovaná výše školného, seznam dokumentů, které budete muset předložit se svou žádostí, a pokyny pro vaše další kroky.

4. Až budete připraveni se přihlásit, vytvořte si účet myCIC, kde zadáte svůj osobní kód kontrolního seznamu. Poté obdržíte kontrolní seznam osobních dokumentů, který vám umožní nahrát a odesílat dokumenty do CIC.

5. Jakmile budete mít připravené dokumenty a formulář žádosti a zaplatíte poplatky, vyplněnou žádost můžete odeslat na CIC.

6. Někteří žadatelé se možná budou muset zúčastnit pohovoru v místní vízové kanceláři.

7. Jakmile bude vaše žádost schválena, obdržíte úvodní dopis, zatímco studentům ze zemí, které vyžadují elektronické cestovní povolení (eTA) a/nebo vízum pro přechodný pobyt, tyto budou vydány v případě potřeby. ETA bude propojena s vaším pasem. Je důležité, abyste cestovali s pasem, který jste použili při žádosti o studijní povolení. ETA bude platit pět let nebo do vypršení platnosti cestovního pasu, podle toho, co nastane dříve.

8. Předložte je spolu se svým pasem, dokladem o svých financích a dopisem o přijetí (a dalšími dokumenty, které vám bylo doporučeno vzít) Kanadské agentuře pro pohraniční služby (CBSA) v Kanadě, která poté vydá vaše kanadské studijní povolení a umožní vám přístup do Kanady. Požadované doklady pro studentské vízum v Kanadě zahrnují:

 • Vyplněný formulář žádosti;
 • Původní dopis o přijetí od univerzity;
 • Platný pas/cestovní doklad, který vám také umožňuje návrat do domovské země. Pokud žijete v USA, není to nutné;
 • dvě nedávné fotografie velikosti pasu s uvedením jména a data narození na zadní straně;
 • Doklad o finanční podpoře během studia, které představují: školné + 833 CAD/měsíc (pro všechny provincie kromě Quebecu) nebo školné + 917 CAD/měsíc (Quebec);
 • Vysvětlující dopis;
 • Pokud máte v úmyslu studovat v Quebecu, budete také potřebovat certifikát d'acceptation du Québec, anglické a francouzské překlady pro váš dokument, prohlášení překladatele a ověřenou kopii originálů dokumentů;
 • Důkaz, že jste zaplatili poplatek za studijní povolení (150 CAD).

Kdy byste měli podat žádost?

Doba zpracování se liší. Záleží na typu žádosti, kterou podáte, a kde je zpracována. Papírové aplikace obvykle trvají přibližně dvakrát déle než online aplikace. Vždy se doporučuje zkontrolovat dobu zpracování v dostatečném předstihu: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp

Jakmile budete mít kanadské studijní povolení, můžete požádat o jeho obnovení z Kanady, pokud se rozhodnete pokračovat ve studiu.

Doba zpracování

Pracovní příležitosti

Můžete pracovat na akademické půdě nebo mimo něj až 20 hodin během univerzitních semestrů a na plný úvazek během přestávek, jako jsou zimní nebo letní prázdniny, bez potřeby pracovního povolení. Kvalifikovat, musíte mít platné studijní povolení a být studentem prezenčního studia. Budete také potřebovat číslo sociálního pojištění (SIN) ze služby Service Canada, abyste mohli pracovat v Kanadě nebo získat výhody a služby z vládních programů. Vaše studijní povolení bude neplatné 90 dny po dokončení studijního programu, takže budete muset získat postgraduální pracovní povolení, pokud chcete po studiu zůstat v Kanadě a hledat práci. To platí tři roky.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Kanadské studentské vízum může být odmítnuto, pokud má vízový úředník podezření, že účel žadatele o odchod do Kanady byl zkreslený - pokud studijní kurz nebyl skutečným důvodem, proč se jednotlivec ucházel. Ještě pravděpodobnější, doklad o poskytnutých finančních prostředcích může být nedostatečný pro očekávané výdaje na výuku, jídlo, pronajmout si, atd, nebo nemusí být zjevně dostačující pro nárokovaný studijní kurz.