Keystone logo
Jižní Korea

Studie Mistr v Jižní Korea 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  476
 • Podíl na inženýrských sítích

  52
 • Internetové předplatné

  20
 • Místní doprava

  42

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  6
 • Lístek do kina

  10
 • Pinta místního piva

  3

O Jižní Korea

Korea se nachází na poloostrově ve středu severovýchodní Asii, Žluté moře je na západě a na východě moře je k východu. Ačkoli Korea má tradici a kulturu, že tisíce datovat roků, v posledních několika desetiletích Korea transformovaný ze zemědělského hospodářství do jednoho z nejlepších světových průmyslových zemí. Významné průmysly v Koreji patří automobily, stavba lodí, chemikálie a informační technologie. Korejská populace je velmi vzdělaný a má jednu z nejvyšších sazeb používání internetu ve světě.

Podnebí

Korea zažívá všechny čtyři roční období, včetně mokrého léta a studené zimy. V Soulu, hlavním městě, v průměru nízká teplota v lednu je asi -2 ° C a průměrná vysoká teplota v srpnu je asi 25 stupňů C. Vlhkost vzduchu je relativně vysoká po celý rok, obvykle v rozmezí od asi 70 až 80 procent.

Kultura

Korea má dlouhou tradici v umění, zejména zpěvu, tance, výtvarného umění a keramiky. Mnoho muzeí a galerií existují v zemi. Kromě toho, Koreje centrální polohu v severovýchodní Asii usnadňuje pro návštěvníky, aby prozkoumala další asijské země, jako je Japonsko a Čína. Korejská kuchyně se zaměřuje na pokrmy z rýže a boční a mnoho tradičních potravin používat kvašené omáčky. Přílohy obsahují maso, ryby, nakládané pokrmy, polévky a zeleninu.


Zivotni

Náklady žít v Koreji je mírný, asi 1200 dolar (US) měsíčně, přičemž většina z toho jde na bydlení a jídlo. Zahraniční studenti navštěvují magisterské studijní programy jsou způsobilé pracovat až 20 hodin týdně, zatímco studuje v Koreji. Žádné další pracovní povolení je nutné, pokud má student platné vízum.

Vízové požadavky

 1. D-2: Vízum pro pravidelný vzdělávací program. Toto vízum je určeno pro všechny studenty zapsání do bakalářského studia, Magisterský, nebo Ph. D program na juniorské vysoké škole, univerzita, nebo postgraduální studium.
 2. D-4: Vízum pro všeobecné vzdělávání. Toto vízum je určeno pro každou osobu navštěvující univerzitní jazykovou školu, kvalifikovaný vzdělávací institut, nebo jakýkoli jiný institut než akademický výzkumný ústav.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

D-2; D-4

Cena a měna

EUR 50

Obě žádosti o víza účtují poplatek ve výši přibližně 30-50 EUR. Vízum pro více vstupů je dražší než jedno vstupní vízum. Poplatky za víza se liší podle země vašeho bydliště a mohou se změnit. Občané některých zemí (například Německo) nemusí platit poplatek za žádost o vízum.

Kdo může žádat o vízum?

Všichni zahraniční studenti budou muset požádat o studentské vízum ke studiu v Jižní Koreji.

Kde můžete žádost podat?

velvyslanectví nebo konzulát Korejské republiky

Všichni zahraniční studenti s bydlištěm mimo Koreu budou muset požádat o studentské vízum na velvyslanectví nebo konzulátu Korejské republiky. O vízum musíte požádat osobně na korejském velvyslanectví vaší domovské země.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Chcete-li studovat v zahraničí v Koreji, budete muset před vstupem do země získat vízum. Proces není obtížný, ale je důležité mít veškerou potřebnou dokumentaci. Vaše univerzita vám může pomoci při vízovém procesu, zeptejte se tedy své mezinárodní kanceláře, jaké jsou vaše další kroky při získávání víza poté, co jste byli přijati. Obvykle budete muset poskytnout následující:

 • Formulář žádosti
 • Cestovní pas
 • Fotokopie pasu
 • Barevná fotografie (3,5 x 4,5 cm)
 • Kopie osvědčení o obchodní registraci korejské univerzity
 • Přijímací dopis od korejské univerzity
 • Doklad o financích, které pokrývají životní náklady za váš semestr v Koreji
 • Doporučující dopis z vaší domovské univerzity
 • Dokument prokazující, že jste absolvovali jeden nebo více semestrů na domácí univerzitě (tj. přepis záznamů)
 • Čínští studenti možná budou muset poskytnout přehled o své rodinné historii

Jednou v Koreji také požádáte o Alien Residence Card. Karta vám umožní cestovat do zahraničí během semestru v Koreji. Hostitelská univerzita vám pomůže získat kartu poté, co dorazíte.

Vezměte prosím na vědomí, že podle oficiálních pokynů Hankuk University of Foreign Studies, musíte opustit Koreu uvnitř 1 týden data ukončení semestru, jinak vám bude korejská imigrace pokutována.

Kdy byste měli podat žádost?

Požádejte o studentské vízum ihned po obdržení oficiálního přijímacího dopisu z Koreje.

Studentské vízum do Koreje může platit až dva roky.

Doba zpracování

Pracovní příležitosti

Studenti držitelů víz D-2 a D-4 se mohou zapojit do zaměstnání na částečný úvazek, pokud to vzdělávací instituce povolí. Ve většině případů však musíte zůstat 6 měsíců v Koreji, než budete moci pracovat. Po 6 měsíce musíte požádat svou univerzitu o dopis, který vám dává povolení pracovat na částečný úvazek. Pro právní účely, student musí získat licenci od imigračního úřadu, aby mohl být legálně považován za částečný úvazek.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.