Keystone logo
Jihoafrická republika

Studie Mistr v Jihoafrická republika 2024

Studovat v Jihoafrická republika

Jižní Afrika se nachází na nejjižnějším cípu afrického kontinentu, kde Atlantik a Indický oceán splnit. To hraničí s Namibie, Botswana, Zimbabwe, Svazijsko a Mosambik. Kromě toho je malá země Lesotho zcela obsaženy v Jižní Africe. Jižní Afrika je domovem více než 50 milionů obyvatel, kteří pocházejí z nejrůznějších kultur a náboženství, a kteří mluví množství jazyků. Jižní Afrika je nejprůmyslovější zemí v Africe. Jednotkou měny je Jihoafrický rand (R), který má kurz 0,1 USD.

Podnebí

Jižní Afrika je na jižní polokouli, takže roční období jsou naproti ty na severní polokouli - v létě je v lednu a zima je v červenci.Jihoafrický pobřeží je více než 2500 km na délku, ale hodně ze země přilehlé k pobřeží je hornaté, které se pak změní na náhorní plošině v interiéru. Severní část země se stane pouští.

Celkově lze říci, Jihoafrická republika má relativně suché klima a teploty mají tendenci být o něco nižší než v zemích podobné šíří vzhledem k hornatému terénu a vysokou vnitřní plošina. Vnitřní teploty zřídka stoupají nad 30 stupňů C v létě. V Kapském Městě, maximální letní teploty jsou okolo 26 ° C a minimální teploty v zimě je asi 7 stupňů C.

Kultura

Jihoafrická republika se může pochlubit širokou škálu životních stylů a scenérie pro každého něco, od kosmopolitní městské prostředí a klid historických měst do hor pro lezení a turistiku do pouště na safari a pláže pro surfování a potápění.Kromě kulturních zařízení, jako uměleckých muzeí a galerií a událostí, jako jsou divadla, tance a festivaly, hlavní zastávka pro návštěvníky je Muzeum apartheidu nachází ve městě Johannesburg. Muzeum poskytuje výkonné vhled do země někdy-násilnou minulostí a cesta k uzdravení a smíření.

Jihoafrický kuchyně je silně masitá a grilování je oblíbený způsob přípravy. Jižní Afrika je také stále více známá jako výrobce kvalitních vín.

Zivotni

Náklady na bydlení v Jižní Africe je relativně nízká ve srovnání s jinými vyspělých zemích. A jeden byt stojí kolem $ 350 - 450 dolarů US za měsíc, a pomůcky spustit další 100 dolarů USA nebo tak. Levné jídlo stojí asi 7 dolarů USA a mírnými cenami třech chodech pro dva lze nalézt asi 30 dolarů USA.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  229
 • Podíl na inženýrských sítích

  30
 • Internetové předplatné

  39
 • Místní doprava

  36

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  4
 • Lístek do kina

  5
 • Pinta místního piva

  2

O Jihoafrická republika

Vysokého školství v Jižní Africe

Vysokoškolské vzdělávání a odborná příprava zahrnuje jak bakalářské a magisterské tituly, včetně bakalářských, magisterských a doktorských titulů. Veřejné i soukromé instituce vyššího vzdělávání existují, včetně univerzit, vysokých technologií a komplexních institucí. Univerzity nabízejí tradiční teoreticky a výzkumně orientované tituly, ostatní instituce se zaměřují na profesní a odborného vzdělávání a přípravy.

Proč studovat v Jižní Africe?

Kromě možnosti studovat v angličtině v rámci multikulturního prostředí, Jižní Afrika má mnoho prvotřídní vysokých škol, které obsahují state-of-the-současného výzkumu spolu s vysoce kvalitní magisterských studijních programů. Jižní Afrika má tři univerzity v top 400 univerzit na celém světě, as, umístila do 2012-2013uk / světové univerzitní žebříček / "> Times Higher Education World University Rankings.

Univerzity v Jižní Africe

Jižní Afrika má 23 stav financování vyššího vzdělávání, které nabízejí magisterské studium, včetně 11 univerzit, vysokých škol 6 technologií a 6 komplexních institucí. Soukromé instituce existují také, ve výši 115. Programy jsou nabízeny ve většině akademických disciplín a magisterské tituly v oboru Business Administration, ekonomie a financí jsou obzvláště populární. Zahraniční studenti jsou vítáni a používat stejné postupy pro podávání žádostí, jako jihoafrických státních příslušníků.

Školné a doba trvání programu

Roční školné pro magisterského studia se značně liší podle programu a školy, ale je obecně nízká ve státních školách, od asi $ 1500 až 5000 dolar (US), soukromé školy jsou o něco vyšší. Magisterské programy také pohybovat v trvání, ale jsou obvykle 1 až 2 roky.

Akademický rok

Školní rok probíhá od února do prosince a zahrnuje dva semestry. Každý semestr se obvykle skládá z šesti týdnů tříd, týdenní přestávka, pak sedm týdnů tříd, a konečně jeden týden ke studiu (tzv. SWOT týden) a pak zkoušky.

Postgraduální příležitosti

Mnoho nadnárodních korporací působí v Jižní Africe, a absolventi magisterských programech zde mnoho příležitostí pro zaměstnání, zda jsou jihoafrické státní nebo expati. Průmyslová odvětví, která jsou v současné době roste patří automobilový průmysl, informační technologie, komunikace, hornictví, bankovnictví a služby. Drtivá většina míst jsou soustředěny v Kapském Městě, Port Elizabeth, Durban, Pretorii a Johannesburgu. Chcete-li získat pracovní povolení, musí být mezinárodní studentské obvykle nejprve pracovní nabídku na pozici, která nelze obsadit na místě.Však mohou studenti s dovedností ve specializovaných oblastech nebo vysoce kvalifikovaných odborníků v určitých oblastech mít možnost získat pracovní povolení i bez konkrétní pracovní nabídku.

Vízové ​​povinnosti

Zahraniční studenti studující v Jižní Africe musí mít studijní povolení před vstupem do země, chodit do školy. Návštěvník povolení nemohou být vyměněny za studijní povolení po příjezdu. Jakmile student byl přijat na vysokou školu, mohou požádat o studijní povolení v kanceláři Jižní Afrika ve své domovské zemi.

Zdravotní pojištění

Zahraniční studenti jsou povinni získat jihoafrické zdravotního pojištění, i když se na ně vztahuje zdravotní pojištění ve své domovské zemi. Důkaz tohoto krytí je nutné při žádosti o studijní vízum. Studenti musí zaplatit za celý akademický rok předem, měsíční nebo jiné platby nejsou povoleny.

Tipy

Ačkoli angličtina v převládající jazyk pro veřejné výměny a podnikání v Jižní Africe, země má 11 úředních jazyků, včetně afrikánštiny (derivát holandský), Ndebele, severní sotština, Sotho, Swazi, Tswana, Tsonga, Venda, Xhosa, Zulu a . Studenti se mohou setkat s domorodými jazyky v celé zemi, ale většina z nich může Jihoafričané mluvit více než jeden jazyk a angličtina je široce chápána.

Sporty jsou velmi populární v Jižní Africe, s hlavními sporty mají fotbal, rugby a kriket. Ostatní sporty s významnými followings a mezinárodní přítomnost patří plavání, golf, box a tenis.

Vízové požadavky

 1. Jihoafrické studentské vízum (dříve nazývané jihoafrické studijní povolení)
 2. Jihoafrické výměnné vízum - Pokud jste starší než 25 let a chcete přijet do Jižní Afriky na kulturní, ekonomický nebo společenský výměnný program organizovaný mezi vzdělávací institucí nebo vládním orgánem v Jižní Africe a jedním v cizí zemi.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Jihoafrické studentské vízum; Jihoafrické výměnné vízum

Cena a měna

USD 47

Poplatky za žádost o studentské vízum v Jihoafrické republice závisí na vaší zemi původu, ale pohybují se kolem 47 USD.

Kdo může žádat o vízum?

Mezinárodní student, který chce zůstat a studovat v Jižní Africe na kurz prodlužující 3 měsíce (90 dnů) trvání bude muset požádat o studentské vízum. Toto vízum se uděluje studentům, kteří již byli přijati k přijetí uznávaným vzdělávacím institutem v Jižní Africe.

Aby bylo možné získat studijní vízum pro Jihoafrickou republiku, samotná škola nebo vysoká škola musí být nejprve kvalifikována jako „vzdělávací instituce“. To znamená, že musí být zaregistrován buď na ministerstvu základního vzdělávání, nebo na ministerstvu vysokoškolského vzdělávání. Pokud tedy chcete navštěvovat soukromou jazykovou školu nebo školu nabízející pouze krátkodobé technické kurzy, nemusíte mít nárok na jihoafrické studijní vízum.

Mějte prosím na paměti: Nemůžete přijet do Jižní Afriky na návštěvnické vízum a poté pokračovat v žádosti o jihoafrické studentské vízum. Nemůžete přijet do Jižní Afriky na návštěvnické vízum a poté pokračovat v žádosti o jihoafrické studentské vízum.

Kde můžete žádost podat?

Jihoafrický vysoký komise, konzulát, nebo velvyslanectví

Získat vízum do Jižní Afriky, studenti musí kontaktovat Jihoafrickou vysokou komisi, Konzulát, nebo velvyslanectví v zemi jejich bydliště.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

První, musíte být přijati jako student registrovanou jihoafrickou školou, vysoká škola, nebo univerzita a obdržíte dopis o přijetí na hlavičkovém papíře instituce a podepsaný ředitelem nebo registrátorem nebo jménem ředitele nebo registrátora.

Poté musíte vyplnit formulář žádosti o povolení k přechodnému pobytu B1-1738 a osobně jej odnést na jihoafrické velvyslanectví, konzulát nebo vysokou provizi ve vaší domovské zemi.

Následující dokumenty musí být předloženy s formulářem žádosti BI-1738:

 • Pas platný nejméně 30 dní po uplynutí zamýšlené návštěvy
 • Zaplacení předepsaného poplatku
 • Osvědčení o očkování, pokud to vyžaduje zákon
 • Doklad o finančních prostředcích na pokrytí předpokládaných životních nákladů během pobytu v republice a také k úhradě školného. To by mělo být ve formě bankovních výpisů /hotovost k dispozici/ cestovatelské šeky
 • Doklad o lékařském krytí
 • Vklad v hotovosti odpovídající hodnotě zpáteční letenky.
 • V případě afrických studentů závazek příslušné vlády převzít plnou odpovědnost studenta a uhradit veškeré náklady, pokud bude nutné studenta deportovat
 • Lékařské a radiologické zprávy
 • Nezkrácený rodný list v případě nezletilých.
 • V případě nezletilého, údaje o osobě v Jihoafrické republice, která bude působit jako opatrovník studenta, a dopis od takové osoby potvrzující opatrovnictví
 • Souhlas obou rodičů s vaším pobytem v Jižní Africe, nebo od rodiče, který má výhradní péči, spolu s důkazem výhradní péče
 • Oficiální dopis od vzdělávací instituce, kde máte v úmyslu studovat, potvrzující prozatímní přijetí a dobu trvání kurzu.
 • Doklad o zdravotním krytí každoročně obnovovaný po dobu studia se zdravotnickým schématem registrovaným podle zákona o lékařských schématech.
 • Pokud jste 18 roky a starší, je vyžadováno osvědčení o policejním povolení z každé země, ve které jste pobývali 12 měsíce nebo déle od věku 18 let.

Žádáte o výměnné povolení (jihoafrické výměnné vízum) pomocí stejného formuláře žádosti B1-1738.

Kdy byste měli podat žádost?

Doba procesu podávání žádostí se v jednotlivých zemích liší, ale umožňuje přibližně šest týdnů.

Studentské vízum platí po celou dobu trvání studentského kurzu, případně 36 měsíců pro školy a 24 měsíců pro ostatní instituce.

Jihoafrické výměnné vízum - toto vízum se uděluje po dobu výměny, obvykle ne více než 12 měsíců. Jihoafrické výměnné vízum nelze obnovit ani prodloužit. Jakmile máte tento typ povolení, o povolení k dočasnému nebo trvalému pobytu můžete požádat pouze poté, co jste žili alespoň rok mimo Jižní Afriku.

Doba zpracování

6 Weeks

Pracovní příležitosti

Pokud jste držitelem jihoafrického studentského víza a studujete na terciární úrovni, máte povoleno pracovat na částečný úvazek maximálně 20 hodin týdně během termínu, a na plný úvazek během prázdnin.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Existuje mnoho důvodů, proč může být vaše žádost o studentské vízum do Jižní Afriky zamítnuta, jako:

 • Ponechání prázdných míst na formulářích
 • Lhaní o čemkoli ve vaší aplikaci
 • Mít zastaralý pas bez prázdných stránek
 • Chybějící napsání jména v dokumentech
 • Neposkytnutí důkazů o dostatečných finančních prostředcích