Keystone logo
Japonsko

Studie Mistr v Japonsko 2024

Studovat v Japonsko

Japonsko se nachází ve východní Asii v Tichém oceánu. Japonská nejbližší sousedé, patří zejména Čína, Severní Korea, Jižní Korea a Rusko. Japonsko je vlastně souostroví tvoří téměř 7000 samostatných ostrovů, ale čtyři největší ostrovy tvoří téměř všechny země pevniny. Hlavní město Tokio, je jedním z největších světových měst a okolní metropolitní oblast je největší na světě, s 30 miliony obyvatel. Japonsko je vysoce industrializované země, kde jeden najde bohatou historii, různé kulturní festivaly, vynikající kuchyně, krásné zahrady, majestátní krajiny a úchvatnými horami, včetně Mount Fuji, jedné ze světově nejznámějších vrcholů. V zemi je také známý pro odvětví, které tvoří jedny z nejkvalitnějších výrobků na světě, jako jsou automobily a elektroniku.


Podnebí

Vzhledem k rozmanité geografii Japonska, klima se výrazně liší místech, ale v zemi obecně zažije čtyři roční období. Průměrné teploty v Tokiu je asi 27 stupňů C v srpnu a asi 5 stupňů C v lednu.

Kultura

Japonská kultura je různorodá směsice starých východních tradic a moderní západní společnosti. Japonsko se může pochlubit širokou škálu kulturního projevu, z buddhistických chrámů se datuje více než 15 století pro jemné japonského porcelánu a krásné dřevěné tisky. Kromě toho jsou vlastnosti japonské animace, poezie, tance a hudby uznávána po celém světě.

Zivotni

Průměrná měsíční náklady na mezinárodní student žije v Japonsku je o 87.000 jen (asi 925 dolar USA), s výjimkou výuky.Menší města stát asi 60.000 jen za měsíc a větších městech stojí asi 100.000 jenů jenů za měsíc.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  344
 • Podíl na inženýrských sítích

  45
 • Internetové předplatné

  30
 • Místní doprava

  33

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  11
 • Pinta místního piva

  2

O Japonsko

Vysokého školství v Japonsku

Japonské vysokoškolské instituce patří univerzity, vysoké školy a vysoké školy junior technologie, ale pouze univerzity udělí bakalářské, magisterské, doktoři a profesionální stupňů. Více než 70 procent absolventů středních škol získat nějakou formu vysokoškolského vzdělávání.

Proč studovat v Japonsku?

Japonské školy mají velmi vysoké standardy vzdělávání a patří mezi světovou špičku ve state-of-the-art technologii a výzkumu. Kromě technické prozíravosti, jsou japonské univerzity také velmi pokládaný v dalších vědních oborů, jako je politologie. Třináct univerzit v současné době nabízejí programy vyučované v angličtině.

Japonsko je velmi otevřený pro zahraniční studenty, více než 130.000 zahraničních studentů studuje v zemi každý rok.Japonsko plánuje více než zdvojnásobit počet zahraničních studentů v roce 2020 v části tím, že nabízí více programů v angličtině.


Vysoké školy v Japonsku

Japonsko má 618 univerzitám programů absolventa. Tyto univerzity spadají do tří kategorií:

 • 86 národní univerzity
 • 75 veřejných vysokých škol stanovit podle místních subjektů
 • 457 soukromých vysokých škol


Japonské univerzity patří k nejlepším na světě s 13 školami v top 400 na světě, v závislosti na 2012-2013 Times Higher Education World University Rankings.

Školné a doba trvání programu

Školné za magisterských programů běží od asi 9000 amerických dolarů (US) o $ 15,000 (US) ročně. Japonská vláda a japonské univerzity oba poskytují mnoho možností pro stipendia a půjčky. Magisterské programy obvykle trvají po dobu dvou let, ale mohou studenti, kteří nejsou zdatní v japonštině muset strávit 1-2 rok studia jazyka před vstupem do navazujícího magisterského studijního programu vyučovaného v japonštině. Přípravné jazykové kurzy jsou k dispozici na 66 soukromých vysokých škol a nižších.

Existuje několik typů zahraničních studentů v Japonsku:

 • Financován ze soukromých zdrojů zahraničních studentů, kteří se mohou vztahovat přímo k japonské školy, jakmile budou získány dostatečné jazykové znalosti.
 • Studenti, kteří studují pod japonskou vládou (Monbukagakusho) stipendijního programu, tento program je velmi náročné požadavky a zdlouhavý proces aplikace.
 • Vlastní vládou, studenti. Japonsko má smlouvy s několika zeměmi s cílem pomoci studentům japonské vzdělávání, včetně Malajsie, Thajska, Singapuru, Spojených arabských emirátů, Kuvajtu a Uzbekistánu.

Akademický rok

Japonský akademický rok obvykle trvá od dubna do března. Tam jsou obvykle dva semestry, první semestr probíhá od dubna do září a druhý semestr běží od října do března. Letní přestávka je obvykle koncem července do konce srpna, zimní přestávka je pozdě prosince do začátku ledna a během jarních prázdnin je koncem února do začátku dubna.

Postgraduální příležitosti

Existuje mnoho příležitostí pro studenty s magisterské tituly pro práci v průmyslu nebo provádějí výzkum po absolutoriu. V roce 2010, téměř 8000 zahraničních studentů v Japonsku našel zaměstnání v Japonsku poté, co absolvoval. Zahraniční studenti musí mít zvláštní pracovní nabídku před tím, než mohou žádat o změně stavu pobytu od studenta k zaměstnání.

Vízové ​​povinnosti

Zahraniční studenti musí mít vízum.Studenti zapsaní v magisterském studijním programu jsou způsobilé k pobytu vysokoškolský student stavu. Student může požádat přímo o vízum prostřednictvím japonského velvyslanectví nebo konzulátu ve studentské domovské zemi, nebo vzdělávací instituce, kde student hodlá studovat může podat žádost k získání osvědčení o způsobilosti. Jakmile má student osvědčení o způsobilosti, budou i nadále muset získat víza z jejich domovské země japonské velvyslanectví nebo konzulátu.

Kromě víza, musí zahraniční studenti se zaregistrujte jako cizinci do 90 dnů po příjezdu do Japonska na obecním úřadě v oblasti, kde mají bydliště. Studenti by měli mít u sebe cizí registrační kartu s nimi po celou dobu, jakmile ji získat.

Zdravotní pojištění

Zahraniční studenti mají nárok na objednání národní zdravotní pojišťovna, která pokrývá asi 70 procent nákladů na lékařské ošetření.Navíc, některé univerzity mají zvláštní plány zdravotní pojištění pro zahraniční studenty. Chcete-li získat zdravotní pojištění, budou studenti muset nejprve jejich cizí registrační kartu. Poplatky za pojištění National Health liší podle lokality, měsíční poplatek v Tokiu je o 3500 jen.

Tipy

Uklonil se běžně používá nejen jako pozdrav a indikace vztahu. Luky se pohybují od příležitostných luky asi 15 stupňů do hlubokých smyčců okolo 45 stupňů používaných k vyjádření hlubokou vděčnost nebo omluvu. Obchodní luky jsou ve středu, asi 30 stupňů.

Japonský styl zahrnuje dostatek pohybu a zdravou výživu se spoustou čerstvé zeleniny a mořských plodů.

Vízové požadavky

Které vízum potřebujete, závisí na tom, jak dlouho budete studovat v Japonsku:

 1. Krátkodobé kurzy až 90 dní: mnoho národností může navštívit Japonsko až 90 dní na zrušení vízové povinnosti. Když přijedete do Japonska, dostanete v pasu nálepku, která ukazuje, že můžete zůstat v Japonsku 90 dní. Pokud cestujete na bezvízovou povinnost, musíte mít zpáteční letenku do 90 dnů.
 2. Dlouhodobé kurzy delší než 90 dny: U kurzů, které jsou 20 týdnů (dvě čtvrtiny) nebo delší, byste měli požádat o studentské vízum. Japonské vysokoškolské studentské vízum je také známé jako Ryugaku. "

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

JPY 3000

Poplatek za žádost o vízum činí přibližně 3 000 jenů za jeden vstup a 6 000 jenů za podvojný vstup nebo vícenásobný vstup.

Vezměte prosím na vědomí, že poplatek za žádost o vízum není stanoven, a závisí na státní příslušnosti studenta a sledovaném kurzu. Nejlepší způsob je kontaktovat konzulární sekci velvyslanectví nebo generálního konzulátu Japonska, který je vám nejblíže.

Kdo může žádat o vízum?

Všichni zahraniční studenti přijíždějící studovat na plný úvazek v Japonsku déle než 3 měsíce musí mít vízum.

Kde můžete žádost podat?

Japonské velvyslanectví

První část procesu podávání žádostí se provádí prostřednictvím vaší univerzity. Vízum získáte od japonského velvyslanectví ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Žádost o studentské vízum do Japonska je vícestupňový proces.

1. První, vyplníte různé dokumenty k žádosti o vízum a odešlete je do své školy. Jakmile se přihlásíte do školy, zašlou vám následující dokumenty, které musíte vyplnit a předložit do školy:

 • Přihláška, kde vyplníte údaje o sobě a kurzu.
 • Formulář osobní historie, ve kterém vyplníte svou vzdělávací a profesní historii.
 • Aplikační esej - motivujte, proč chcete studovat v Japonsku.
 • Diplom a přepis z poslední školy, kterou jste absolvovali, přeloženy do angličtiny nebo japonštiny.
 • Osvědčení o předchozích japonských studiích, pokud je to relevantní.
 • Kopie cestovního pasu
 • Fotografie pasu
 • Anamnéza - některé školy žádají o vaši anamnézu nebo kontrolu tuberkulózy, ale mnoho škol ne.
 • Musíte také prokázat, že můžete zaplatit za svůj kurz a podpořit se v Japonsku.

2. Škola zkontroluje, zda je vaše žádost úplná, než ji přepíše, a předloží ji imigračním úřadům v Japonsku. Asi měsíc před začátkem kurzu vydá certifikát o zápisu (CoE). Škola vám pošle CoE, jakmile bude vydáno, a vy jste zaplatili za první semestr.

3. Posledním krokem k získání studentského víza do Japonska je podání žádosti o vízum na japonském velvyslanectví ve vaší domovské zemi. Chcete-li to provést, musíte předložit:

 • Váš CoE
 • Váš pas
 • Pas fotografie
 • Formulář žádosti o vízum vyplněný digitálně nebo ručně pomocí tiskacích písmen.

Kdy byste měli podat žádost?

Uzávěrka univerzit pro žádosti o víza je často asi pět měsíců před začátkem kurzu, nezapomeňte se tedy přihlásit dříve. Vysoce postavené jazykové školy a univerzity někdy mohou přijímat pozdější přihlášky.

Zpracování víza včetně data podání trvá minimálně 5 pracovních dnů. Také byste se neměli přihlásit dříve 90 dnů od zamýšleného data cesty.

Doba zpracování

5 Days

Pracovní příležitosti

Japonské studentské vízum umožňuje práci na částečný úvazek až 28 hodin týdně.

Každý, kdo má studentské vízum pobývá déle než 6 měsíců a chce pracovat, musí podat žádost o „Povolení k účasti na jiné činnosti, než které bylo povoleno dříve uděleným statusem bydliště“. To lze provést okamžitě po příjezdu na letiště nebo později v místním imigračním úřadu. Neexistuje žádný poplatek, ujistěte se, že tak učiníte, pokud plánujete pracovat.

Hodiny za týden

28

Proč potřebujete tento typ víza?

Pokud odešlete úplnou žádost, téměř vždy dostanete vízum od japonského velvyslanectví. Mohou vás však popřít, pokud jsou informace neúplné nebo pokud máte například nějaký závažný trestní rejstřík.

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, abyste se vyhnuli odmítnutí japonského studentského víza:

 • Snad největší riziko odmítnutí je způsobeno nedostatečnými požadavky na sponzorství.
 • Pouze jedna škola může požádat vaším jménem o studentské vízum! Pokud se pokusíte zajistit své sázky přihlášením prostřednictvím více škol, pravděpodobně budete odmítnuti.
 • Nezapomeňte, abyste své dokumenty nesešívali.
 • Neúplný soubor bude odmítnut, nezapomeňte důkladně zkontrolovat svou žádost.