Keystone logo
Itálie

Studie Mistr v Itálie 2024

Studovat v Itálie

Itálie je stát ležící v Evropě, jižně od Rakouskem a Francií na to, co je známé jako italském poloostrově. To je obklopeno na všech stranách Středozemního moře. Body zájmu pro návštěvníky patří Šikmá věž v Pise, pobřeží Amalfi, Lago di Garda, a mnoho uměleckých muzeí a zajímavostí zahrnující bohatou kulturu Itálie je známá.

Kromě toho je známo, Itálie na degustaci vín, oblíbené nejvyšší čas cestujících, kteří chtěli navštívit a prohlédnout mnoho vinic podél dálnic a silnic v Itálii. Řím je hlavním městem Itálie a je často cestoval město.

K dispozici je i historie a moderní komfort v Římě a hodně vidět kdykoliv v roce.

Podnebí v Itálii

Klima v Itálii je diametrálně odlišná, v závislosti na oblasti, kde mají bydliště. Na severu může mít studené mrazivé zimy a velmi horká léta.V jižní části, podzim, jaro a léto zdá se prolínají a liší se jen málo. Střední Itálie je mírnější a průměr v průběhu celého roku.

Společnost

Rodina je středem společnosti v Itálii. Silně ovlivněn římsko-katolické církve, že Italové jsou obecně náboženské (88% je katolické víry na poslední sčítání lidu). Navíc Italové dát velký důraz na oblečení, takže je to dobrý nápad, aby se oblékli, jak pěkně je to možné. To stranou, je to příjemné místo k životu a práci, a navštěvují školu.

Náklady na bydlení

Náklady na bydlení se liší v závislosti na tom, kde žijete. Tam je směs různých typů bydlení v Itálii, od velkých bytů na byty a některé rodiny žijí se svými početných rodin v jednom domě.

Zdravotní pojištění

Itálie nabízí mnoho zdravotních plánů, a pokud se přestěhujete v Itálii, vy a vaše rodina nárok na bezplatné výhody. K dispozici jsou on-line citace, které můžete získat zdarma a zjistěte, zda máte nárok.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  408
 • Podíl na inženýrských sítích

  66
 • Internetové předplatné

  28
 • Místní doprava

  35

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  9
 • Pinta místního piva

  5

O Itálie

Vysokého školství v Itálii

Článek 34 Ústavy Itálie zaručuje individuální 's právo vykonávat vyšší vzdělání s univerzity nebo vysoké školy. Italský systém univerzity je vysoce specializovaná a velmi konkurenční. Mají 42 veřejných vysokých škol, šest soukromých vysokých škol, odborných škol, tři a dvanáct specializované univerzity.

Proč studovat v Itálii?

Studium v ​​Itálii by obohatilo někoho, s jejich jedinečnou atmosférou a přístup k mnoha jemnější věci života, včetně umění, hudba, vinařství a mnoho dalších. S jejich vysoce specializovaných kurzů zaměřených oblastí směrem k určité oblasti, jste povinni získat vzděláním, které potřebujete aby vaše profesní cíle ještě o krok dále.

Vysoké školy a univerzity

Vysoké školy a univerzity v Itálii jsou ovlivňovány těžce umění a humanitních oborů kultury.Tam je Akademie výtvarných umění v Benátkách, Cesare Pollini hudební konzervatoř a Polytechniky Bari, který je zaměřen spíše na technologie a technické inženýrské dovednosti. Existuje mnoho více na výběr s různými nabídkách kursu v různých oblastech.

Akademický rok

První semestr obvykle začíná v září / říjnu a končí leden / únor Druhý termín obvykle začíná v únoru nebo v lednu a prochází května nebo začátkem června.

Školné a délka studia

Školné a poplatky se liší v závislosti na škole se účastníte. Ale najdete cenově dostupné řešení, aby vyhovoval vašim potřebám s tolika škol z čeho vybírat. Obecně Většina kurzů nákladů € 850 - € 1,000 na rok.

Bakalářské tituly trvat asi čtyři roky dokončit, včetně základních studijních povinností a dalších kurikulárních požadavků na dokončení vzdělání.Stupně jsou vysoce specializované a kurzy připravit jeden i pro jejich zvoleném oboru.

Zahraniční studenti

Je zde mnoho příležitostí pro zahraniční studenty ke studiu v Itálii. Studenti ze zahraničí jsou vítáni, aby prozkoumala možnosti a uvidíme, co bude po chuti. Tam jsou také studentské výměnné programy, kdy zahraniční studenti mohou studovat v rámci dohody o výměně, na základě povolení Evropského společenství Socrates Erasmus. Ostatní studenti se mohou zúčastnit na základě povolení dvoustranné dohody mezi italskou univerzitou a hostitelskou školou.

Jedním z klíčových rozdílů mezi studiem v Itálii a dalších zemích je, že většina zkoušky jsou ústní.

Existuje mnoho kariéru a příležitosti v oblasti výzkumu k dispozici, po ukončení titulem z italské univerzity. Zákon studenti mohou jít na kariéru v právním instituce nebo praxe jako právník.Lidé v humanitních věd a umění mohou používat své schopnosti v mnoha oblastech, včetně mnoha uměleckých produkcí tak převládající v Itálii. V závislosti na konkrétní oblasti studia a potřeby, budou studenti, kteří absolvují z italské školy je připraven splnit požadavky měnící se společnosti.

Student víza

Studenti ze zahraničí jsou vítáni přijít do Itálie studovat, ale musí nést studentské vízum nebo cestovní pas a všechny požadované dokumenty. Kromě toho, může být dokumentace, která musí být registrována na místní policejní stanici. Nejdůležitější věc, o vízech je, aby se ujistili, že máte správný typ. Před vstupem do vámi zvolené školy, kontrolovat školy 's webové stránky pro více informací o jaký typ potřebujete. Registrovat se mohou na nejbližší italské velvyslanectví nebo konzulátu.

Užitečné tipy

Itálie je krásná země, která má mnoho skvělých a jedinečných uměleckých nálezů. Vzdělávání v Itálii je jedinečný a velmi soustředěný. Víza jsou nutné, ale jsou poměrně snadné získat. Lidé v Itálii je velmi rodina-orientovaný a umělecké smýšlející. Získání vzdělání v Itálii přesahuje stěnách učebny a do uměleckého světa umění a kultury. Studoval v Itálii, je zážitek, na který nikdy nezapomenu.

Vízové požadavky

 1. Víza typu C: Krátkodobé vízum nebo cestovní vízum platné pro jeden nebo více vstupů a po dobu nepřesahující 90 dnů.
 2. Vízum typu D: Dlouhodobé vízum platné déle než 90 dnů.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Vízum typu C; Vízum typu D

Cena a měna

USD 70

Poplatek za studentské vízum do Itálie se obvykle pohybuje kolem 50-70 USD. Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Studenti EU/EHP mohou vstoupit do Itálie s platným pasem nebo průkazem totožnosti a mají nárok na absolvování titulu v Itálii bez víza tak dlouho, jak si přejí. Tito studenti se však musí zaregistrovat na policejní stanici Questura (policejní stanice) do 8 dnů od svého příjezdu, aby získali povolení k pobytu.

Studenti ze zemí mimo EU jsou povinni před vstupem do Itálie získat studentské vízum. Pro studium více než 90 dní budete muset požádat o pobytovou kartu (permesso di soggiorno) na místní poště během prvních 8 dnů od příjezdu do Itálie. To spolu s vaším vízem vám umožní zůstat v Itálii po celou dobu studia. S pobytovou kartou je spojen poplatek.

Občané některých zemí mimo EU nevyžadují vízum k pobytu a studiu v Itálii po dobu až 90 dnů.

Přehled těchto zemí naleznete zde: <a href=“ https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/ "target="_blank“ rel="noopener"> https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Kde můžete žádost podat?

Italské velvyslanectví nebo konzulát

O

studentské vízum musíte požádat na italském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší zemi. Budete také muset mít pohovor na velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Poté, co obdržíte přijímací dopis nebo přijímací dopis pro zamýšlený studijní kurz, můžete zkontrolovat svou způsobilost k získání italského studentského víza a poté pokračovat v postupu podávání žádosti o vízum. Budete muset předložit následující dokumentaci:

 • Formulář žádosti o vstupní vízum; najdete jej na
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Nedávná fotografie velikosti pasu;
 • cestovní doklad platný nejméně tři měsíce po udělení víza;
 • Zápis nebo předběžný zápis do univerzitního kurzu;
 • Důkaz, že máte ubytování v Itálii;
 • Důkaz, že máte finanční podporu (minimálně 448,07 EUR měsíčně pro akademický rok, celkem 5824,91€ ročně);
 • Přiměřené pojistné krytí pro lékařské ošetření a hospitalizaci;
 • Doklad o dostupnosti finančních prostředků potřebných pro repatriaci;
 • Doklad o odpovídající znalosti italštiny nebo angličtiny podle jazyka programu;
 • Pokud je student nezletilý, musí mít souhlas s expatriací podepsaný každou z rodičovských orgánů, nebo v jejich nepřítomnosti, zákonným zástupcem.

Kdy byste měli podat žádost?

O

italské studentské vízum byste měli požádat nejméně tři měsíce před plánovaným příjezdem do Itálie. Zpracování vaší žádosti o vízum může trvat 1—3 týdny. Vízový pohovor byste měli naplánovat přibližně čtyři až šest týdnů předem.

Délka studentského víza závisí na délce vašeho kurzu.

Doba zpracování

3 Weeks

Pracovní příležitosti

Pokud jste z EU, můžete pracovat v Itálii bez nutnosti pracovního povolení. Pracovní doba by neměla přesáhnout 20 hodin týdně během semestru. Během prázdnin můžete pracovat pouze na plný úvazek mezi semestry.

Zahraniční studenti ze zemí mimo EU budou muset požádat o pracovní povolení na místním imigračním úřadu v Itálii. Nejprve musíte mít podepsanou pracovní smlouvu a ukázat kopii na imigračním úřadu.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.