Keystone logo
Hongkong

Studie Mistr v Hongkong 2024

Studovat v Hongkong

Sdílení titulu Zvláštní administrativní oblasti Čínské 'lidové republiky Číny s Macau, Hong Kong je městský stát se nachází na jižním pobřeží Číny a ohraničený Jihočínské moře a deltou Perlové řeky. S počtem obyvatel blíží sedm a půl milionu lidí a rozlohu pouze 430 mil, Hong Kong je jedním ze světových 's nejvíce hustě obyvatel regionů, tvořily převážně etnických Číňanů. Existujících v rámci axiomu "jedna země, dva systémy ", Hong Kong působí pod různými politickými politik a právních předpisů než z Číny, která funguje spíš jako západní, demokratický styl vlády v porovnání s Čína 's priniciples komunismu. Výkonný ředitel Hong Kong je hlava vlády a je volen volební komise určí demokratického procesu hlasování.

Hong Kong je považován za jednoho z předních poskytovatelů finančních center na světě a daří na kapitalistické ekonomice služeb znázorněný volného obchodu a nízké zdanění. Vzhledem k nedostatku místa na území města, jeho architektura je unikátní a ultramoderní vypadající. Ve skutečnosti, Hong Kong skvěle byla přejmenována na světě 's jen "vertikální město ", která se vyznačuje nádherným panorama někdy zatemňují tlustými vrstvami smogu pocházejících ze stovek tisíc vozidel, a příliš mnoho podniků komprimované do takový malý oblasti. Nicméně, vzhledem k této hustým osídlením, Hong Kong vyvinul velmi pokročilé dopravní sítě, která zastiňuje všechny ostatní dopravní systémy v rozvinutém světě.

Ačkoli Hong Kong nabízí příležitost pro jednotlivce získat jisté zaměstnání, které platí výborné mzdy, náklady na bydlení je poměrně vysoká a může narušit studenty, kteří se rozhodli získat titul v tomto městském státě.Nicméně, by studenti měli být znepokojeni, když zjistí, kolik to stojí žít v Hong Kongu. Díky nízkým daním, pojistného zdravotní péče, vysokou kvalitu života a významných vysokoškolských příležitostí, Hong Kong zůstává vyhledávaným místem pro zahraniční studenty získat tituly a zkušenosti shonu fascinující Hongkongu.

Podnebí v Hongkongu

Kolísání mezi mírných a subtropických klimatických podmínkách, Hong Kong 's nejpříjemnějším ročním období počasí-moudrý je od listopadu do ledna, kdy teploty jsou pohodlné a slunce je dostatek. Vlhkost stoupá v březnu a dubnu, se mlha podmínky často zpoždění trajekt a letadlo služby. Od května do srpna je horké, vlhké a bouřlivé, s průměrnou denní teploty pohybuje kolem 86 stupňů Celsia, nebo 31 Celsia. Během srpna a září, Hong Kong je často zasaženy tropické cyklóny, které tvoří v mořích Číny a západní části severní části Tichého oceánu.Větry jsou silné od cyklónů, ale obecně nezpůsobují velké škody ve městě.

Náboženství v Hongkongu

Náboženská svoboda v Hong Kongu je zaručeno, je podle své ústavy a základní práva. Taoismus, konfucianismus a buddhismus zahrnují své hlavní náboženství, s smatterings křesťanství, katolicismus, muslimských a židovských lékařů nalezených v celé oblasti. Nicméně, mnoho Hong Kong obyvatelé nemají náboženský vztah a uvažovat o ateisty nebo agnostik. Falun Gong je tolerováno v Hongkongu, ale ne v Číně, kde je komunistická strana pohlíží na toto náboženství jako ohrožení státu kvůli jeho značky duchovní nauky.

Jazyky v Hongkongu

Úředními jazyky Hongkongu kantonský (forma Číňanů) a anglicky.Téměř polovina Hong Kong 's obyvatelé mají dostatečné znalosti angličtiny a studenti zjišťují, že většina znaky zobrazovat i angličtinu a čínský text. V poslední době nárůst počtu imigrantů pevninské Číny vedlo k Mandarin čínského jazyka stále častěji slyšet v Hong Kongu společnosti.

Hong Kong měny

HKD, nebo Hong Kong dolar, je Hong Kong 's měnou a je jedním z nejvíce obchodovaných měn na světě. Hong Kong dolar je rozdělen do 100 centů, s různými hodnotách bankovek a mincí v oběhu v městském státě.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  1409
 • Podíl na inženýrských sítích

  71
 • Internetové předplatné

  22
 • Místní doprava

  58

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  6

O Hongkong

Vysokého školství v Hongkongu

Univerzity s názvem "zákonné univerzity " byly schváleny generální ředitel-v-rada Honga Kong a jsou financovány univerzity Granty výboru. Výjimkou je Otevřená univerzita v Hong Kongu, která je samofinancování školy a nespoléhá se na UGC pro financování. Statutární univerzity jsou s intenzivním výzkumem a přijmout jen ty nejlepší studenty. Ve skutečnosti, průměrná IQ čínských studentů navštěvujících hongkongských vysokoškolské institututions je jedna z nejvyšších na světě.

Pomaturitní školy nabízejí bakalářské a magisterské 's tituly a jsou registrovány podle vyhlášky nazývá Pomaturitní Vysoké školy vyhláška Hong Kongu. Zahraniční studenti budou také odborné typu vysokých škol, jako je Hong Kong ústavu odborného vzdělávání, které jsou provozovány radou odděleně od radách, jež řídí zákonná a po sekundární vysoké školy.

Univerzitní školné se pohybuje mezi institucemi, ale studenti mohou očekávat, že zaplatí přibližně $ 100,000 dolarů nebo 73.000 eur získat titul v Hong Kongu. Studenti se naléhavě požádat o jakoukoli stipendia, které vám pomohou kompenzovat vysoké náklady na školné. Buďte si vědomi, že studentské zdravotní pojistné jsou také drahé, stejně jako náklady na jídlo, oblečení a ubytování v Hong Kongu.

Žádost o studentské vízum

Očekávat, že počkat alespoň dva měsíce před obdržení vaší studentské vízum od hongkongského imigračního oddělení.Studenti budou muset vyplnit vízový / vstupní formulář žádosti a zašlete poštou následující dokumenty spolu s formuláři: kopie řidiče 's licenční nebo jiné fotografie identifikační průkaz doklad o vzdělání kvalifikaci (diplom střední školy, vstupní skóre, veškerá předchozí stupňů zasloužené pojistné), jeden cestovní pas fotografie, písmeno přijetí z Hongkongu univerzity, doklad o finanční situaci (stipendium ocenění, bankovní výpisy), a důkaz, že student má místo k pobytu, zatímco v Hong Kongu, ať už je to na akademické půdě, se Hostitelská rodina nebo v bytě.

Proč studovat v Hong Kongu?

Kromě toho nabízí strukturálně a akademicky vynikající studijní programy, které jsou spuštěny tím, co mnoho zvážit to být jedním ze světových 's top ministerstva školství, Hong Kong uděluje tituly, které jsou vysoce ceněny a uznávány zaměstnavateli a výzkumnými institucemi ve všech oblastech světa.Kromě toho, intelektuálně otevřená společnost v Hong Kongu usnadňuje příležitosti pro studenty, aby prozkoumala další akademické předměty a úroveň myšlení nikde jinde.