Keystone logo
Finsko

Studie Mistr v Finsko 2024

Studovat v Finsko

Ohraničený Norsko, Rusko a Švédsko, Finsko je nejvíce řídce obydlená země Evropské unie, ale je osmé největší v zemi hmoty ve srovnání s jinými zeměmi v Evropě. Přes dva miliony lidí bydlí ve Finsku 's kapitálem v Helsinkách, který je také Finsko ' s finanční, politické, kulturní a vzdělávací centrum. Téměř 70 procent všech zahraničních společností, které zřídily své účaří operace v oblasti Helsinek.

Finsko je bohatý národ a souhlasně zařadí jako jeden z pěti nejlepších zemí na světě, v souvislosti se životní úroveň, ekonomickou stabilitu a vzdělávacího systému. Protože jeho komplexní systém sociální péče bohatě poskytuje vynikající vzdělávací příležitosti pro všechny, jakož i zdravotní péče a další výhody poskytnuté vysoce zdaněné společnosti, Finsko 's ekonomika nadále prosperující díky své schopnosti dát každému spravedlivou šanci na realizaci jejich potenciálu jako životaschopné člen finské společnosti.Kromě toho, Finsko je mírumilovná země, která nemá tráví velké množství daní z jejích vojenských položek, které umožňuje, aby více prostředků na blaho svých občanů.


Základní Fakta o Finsku

 • Finsko má 19 maakunta nebo regiony, které jsou dohlíží governmentally regionálními radami zastupující spolupráce fór pro každý region 's obcí.
 • Každý má maakunta státního hospodářství a zaměstnanosti vývojových center, které řídí správu lesního hospodářství, zemědělství, práce a rybářství záležitosti v daném regionu.
 • Finsko má téměř 190 tisíc jezer a ostrovů 180000 pro studenty a turisty k prozkoumání. Obsahuje také čtvrté největší jezero v Evropě - Saimaa.
 • Lesy břízy, borovice a smrku pokrývají 86 procent Finska, faktor, který přispívá do země je největším producentem dřeva v Evropě.
 • Lidé žijící v nejsevernější oblasti Finska zkušeností 73 dnů věčného slunečního záření v létě a 51 dnů 24hodinových nočních během zimy.
 • Jako parlamentní demokracie, Finsko má premiéra, který je jeho nejvlivnější politik. Střídavě, Finsko je 's prezidentem považován za "hlava státu ". Občané Finska mají povoleno volit a spustit v prezidentských, parlamentních a komunálních voleb, jakož i jiných státech Evropské unie voleb.
 • Jako člen EU, Finsko používá euro jako svou hlavní měně, která nahradila marek více než deseti lety.

Jazyk informace

Úředními jazyky Finsku jsou finština a švédština. Švédský je primárně mluvený v pobřežních oblastech, stejně jako na jihu, na západě a regionu Aland. Finské znakového jazyka a finská Romani přiznávají i země 's ústavou. Devadesát procent Finsko 's populace mluvit finsky. Studenti se zájmem o studium ve Finsku, by si měli uvědomit, že i když Finština je non-Indo-evropský jazyk, a to je velmi odlišný od jiných jazyků, jimiž se hovoří v Evropě, především kvůli jeho syntaxe - má 15 různých případy podstatného jména, neobvyklé výslovnosti a netradiční gramatická struktura.

Finsko 's Climate

Vzhledem k tomu, Finsko leží dostatečně blízko k Atlantskému oceánu, to zažívá nepřetržitý tok tepla produkovaného Golfského proudu.Finsko je také teplejší než sousedními zeměmi kvůli zmírňující vliv na Baltské moře spolu s tisíci vnitrozemských jezerech interakci s vlhkostí Gulf Stream. Nicméně, Finsko má velmi studené, velmi zasněžené zimy, které typicky viz teploty se vrhne do -20 stupňů Fahrenheita (-30 ° C), se sněhem leží na zemi od listopadu do dubna. Finsko 's nejteplejší dny se vyskytují v červenci, kdy občané vyhřívat v teplých slunečních paprscích a 90 stupňů Fahrenheita (35 ° C) teploty.

Náboženství ve Finsku

Přibližně 75 procent Finů patří k evangelické luteránské církve Finska. Zbývajících 25 procent nemají náboženský vztah nebo se považují za protestantský, římský katolík nebo židovské.

Státní svátky

Zákony parlamentu zakládají 'dovolenou s oficiálními, které zahrnují nový rok ' S Finsko, Velikonoce, Vánoce, Tří králů, All Saints "Den a letního slunovratu.May Day a Den nezávislosti jsou považovány za světské svátky.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  441
 • Podíl na inženýrských sítích

  38
 • Internetové předplatné

  20
 • Místní doprava

  60

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  15
 • Pinta místního piva

  7

O Finsko

Vysokého školství ve Finsku

Polytechnics (také odkazoval se na jako UAS, nebo uiversities aplikovaných věd) a univerzity jsou oba sektory zahrnující Finsko 's systém vysokoškolského vzdělávání. Zatímco univerzity výslovně podporu výzkumu založených akademické studie například biomedicínských a psychologických programů, polytechniky poskytnout studentům odborné typu vzdělávání, jehož dát jim dovednosti potřebné k získání zaměstnání po absolvování. Můžete jen získat post-Master 's, nebo doktorský titul z vysoké školy.

UAS 's nabízí studentům přístup k různým velkých společností, které poskytují bakalářské a magisterské tituly na dokončení. To obecně vyžaduje polytechnické studenta mezi třemi až pěti let vydělat Bachelor 's od několika UAS a další dva až tři roky vydělávat Master ' s stupně. Navíc, Finsko 's polytechnické univerzity mají mnoho programů, které jsou k dispozici v angličtině, spolu s několika Mistra ' s programy, které jsou k dispozici také v angličtině.

Vstup do finské vysokoškolskými institucemi je založen na studenta 's GPA vydělal, zatímco na střední škole, nebo že by univerzity ' s vlastní přijímací zkoušky. Tyto kontroly se liší od ostatních v tom, že nejsou určeny k testování studentovi 's schopnost zapamatovat si informace nebo "" hádat odpověď na mutiple výběrem odpovědí. Místo toho, otázky týkající se finských testů přijímacích zkoušek analytické a kritické myšlení tím, že provádění další krátkou esej typu otázky.

Studenti, kteří absolvent polytechnické univerzity se mohou vztahovat na univerzitě věnovat se hlavní 's stupně. Absolvent polytechniky muset vzít další studium na vysoké škole, aby byla zachována úroveň vzdělání zažívají absolventů vysokých škol.

Finsko 's Školné systém

Finsko 's ministerstvo školství fondů vysokoškolského vzdělávání, aby občané Finska nemusíte platit školné, když navštěvoval polytechniku ​​nebo univerzitu.To platí i pro zahraniční studenty ve většině případů. Například, některé hlavní studijní programy spojené školné pro studenty, kteří nejsou členy EHP a EU. Nicméně, budou studenti, kteří se účastní polytechnické zařízení nebo univerzitu, je třeba zakoupit knihy a další studijní materiály, stejně jako platit za své vlastní životní náklady. Finsko 's náklady na bydlení je podobná jako u jiných zemí Evropské unie.

Víza a povolení Student Resident

Užíváte-li přijímací zkoušky ve Finsku, budete potřebovat vízum, které vám umožní zůstat maximálně tři měsíce. Jako studia student studuje ve Finsku, který není občanem EU nebo EHP, budete pak muset požádat o povolení k pobytu studenta. Pro více informací, obraťte se na zemi 's finskou ambasádu zjistit, jak získat studentské povolení k pobytu. Můžete také navštívit webové stránky finského imigrační služby s cílem určit, co budete potřebovat, aby o toto povolení požádat.

Uvědomte si, že v době, kdy budete žádat o povolení studenta pobývajícího rezidenta, budete vyzván, aby předložil důkaz, že můžete podpořit sami sebe, kdy žil ve Finsku. V současné době musí zahraniční studenti prokázat, že má přístup k 6000 € za rok nebo 500 € za měsíc minimálně pokrýt životní náklady. V amerických dolarech to se rovná asi 600 dolarů za měsíc nebo 7000 dolarů ročně.

Proč studovat ve Finsku?

Kromě toho, že Finsko platí pro většinu, ne-li všechny školného, ​​jedinečnost finské kultury, blízkost několika dalších zajímavých zemí a zemí "klade důraz na neustálé zlepšování kvality vysokoškolského vzdělávacího systému je Finsko jednu z nejlepších míst, aby získat titul ve světě.

Vízové požadavky

 1. Krátkodobé vízum - pro maximálně 90 dní návštěvy. Možná budete potřebovat vízum, například pokud jste pozváni na přijímací zkoušku ve Finsku, nebo pokud se zúčastníte kurzu nebo výměny, která trvá méně než 90 dnů.
 2. Povolení k pobytu pro studium - povolení k dlouhodobému přechodnému pobytu, které se obvykle uděluje po dobu jednoho roku najednou. Pokud přijedete do Finska na výměnné období studentů přesahující tři měsíce, nebo pokud jste byli přijati do úplného studijního programu, musíte požádat o tento.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Krátkodobé vízum; Povolení k pobytu pro studium

Cena a měna

EUR 330

Poplatky za povolení k pobytu ve Finsku pro studium v tištěné podobě činí v současné době 330 EUR a 300 EUR za elektronickou přihlášku.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud jste severský občan nebo občan EU/EHP, nepotřebujete vízum ani povolení k pobytu do Finska. Pokud však váš pobyt ve Finsku přesáhne 90 dní (6 měsíců pro severské občany), musíte zaregistrovat svůj pobyt u společnosti Migi. dodatečně, pokud váš pobyt ve Finsku trvá déle než rok, měli byste se zaregistrovat ve finském populačním systému.

Pokud jste občanem mimo EU/EHP, obvykle budete potřebovat vízum nebo povolení k pobytu studentů. O který z nich byste měli požádat, závisí na délce vašeho pobytu ve Finsku.

Kde můžete žádost podat?

Online/Finské velvyslanectví nebo konzulát

Žádost o povolení k pobytu studentů můžete zahájit online na Enterfinland.fi, ale v tomto procesu je také nutné, abyste osobně navštívili finské velvyslanectví nebo konzulát. Žádost o povolení k pobytu finského studenta nelze zpracovat, dokud žadatel nenavštíví velvyslanectví, bez ohledu na to, zda byla žádost podána elektronicky nebo na samotném velvyslanectví.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Abyste mohli požádat o studentské vízum nebo povolení k pobytu ve Finsku, musíte splnit následující podmínky:

 • Musíte poskytnout oficiální dopis o přijetí vydaný vaší hostitelskou finskou univerzitou.
 • Váš pas musí mít platnost, která přesahuje dobu trvání víza nebo povolení k pobytu, o které žádáte alespoň 3 měsíce.
 • Váš pas musí být vydán v předchozím 10 let.
 • Musíte mít kopii vyplněného a podepsaného formuláře žádosti.
 • Musíte předložit důkaz o svých finančních schopnostech, abyste se finančně podpořili během celého studia ve Finsku a pro zpáteční dopravu. V současné době musí mít student minimálně 560 EUR měsíčně pro pobyt ve Finsku. To znamená, že student musí mít minimálně 6720 EUR ročně na své výdaje ve Finsku.
 • Musíte poskytnout nedávný výpis své finanční situace ze své banky, který ukazuje, že máte na svém bankovním účtu alespoň 6720 EUR. Všimněte si, že studenti, kteří absolvují studijní kurzy ve Finsku, musí mít finanční prostředky po dobu jednoho roku. Výměnní studenti musí mít finanční prostředky po celou dobu svého pobytu ve Finsku. V případě, že výše uvedenou částku nemáte na svém účtu, musíte předložit písemný důkaz o obdržení stipendia nebo stipendia nebo jste byli vybráni pro dávky, které poskytne váš vzdělávací institut. Upozorňujeme, že bankovní výpisy rodičů žadatele nebo sdílený nebo společný účet nebudou přijímány pro finská studentská víza nebo povolení k pobytu.
 • Musíte předložit důkaz o získání platného zdravotního a zdravotního pojištění, které pokrývá celou dobu vašeho pobytu ve Finsku.
 • Musíte být v dobrém fyzickém a duševním zdraví a bez jakéhokoli druhu nakažlivé nemoci.
 • Nesmíte mít záznam v trestním rejstříku.
 • Nesmíte být dříve odepřen vstup do Finska.
 • Máte v úmyslu opustit Finsko na konci svého oprávněného pobytu.

Kdy byste měli podat žádost?

Doba zpracování finského studentského víza se liší, můžete je zkontrolovat zde: http://migri.fi/en/processing-times

Povolení k pobytu studentů se obvykle uděluje po dobu jednoho roku najednou. Po prvním roce ve Finsku (včas před vypršením předchozího povolení) byste měli požádat o prodloužení povolení k pobytu studentů od společnosti Migi. K tomuto účelu můžete použít i elektronickou službu Enter Finland. Je také třeba poznamenat, že když žádáte o prodloužené povolení, jakmile vyprší platnost původního povolení, při podání žádosti musíte být ve Finsku.

Doba zpracování

Pracovní příležitosti

Pokud pracujete společně se studiem, vaše pracovní doba je omezená. Během akademického semestru můžete pracovat pouze průměrně 25 hodin týdně. Počet pracovních hodin není omezen na týdenní úrovni. To znamená, že můžete upravit svou týdenní pracovní dobu během akademického období, pokud pracujete 25 v průměru hodin týdně.

Můžete pracovat bez omezení v době, kdy vaše vzdělávací instituce nenabízí žádnou výuku, tj. Během letních a vánočních svátků.

Můžete také dokončit svou práci ve firmě nebo se zúčastnit praktického výcviku. V těchto kontextech není pracovní doba omezena.

Hodiny za týden

25

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.