Keystone logo
Belgie

Studie Mistr v Belgie 2024

Studovat v Belgie

Belgie se nachází v západní Evropě, s okraji na Severním moři, Francii, Německu, Lucembursku a Nizozemsku. Hlavní město Brusel, se nachází ve středu země a má sídlo mnoha významných evropských organizací včetně Evropské unie, Evropská komise, a Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO). Kromě čokolády a piva, Belgie je známá pro mít první noviny na světě, který byl vytištěn v Antverpách.

Podnebí

Vzhledem k malé rozloze Belgie, klima je relativně jednotná v celé zemi. Celkové klima je mírné, s mírnými zimami a chladnými léty a typický den je poněkud deštivé a zatažené. Terén patří ploché roviny, kopce a hory.

Kultura

Belgie je dobře známý pro legie kulturních aktivit a sportovních akcí k dispozici, zejména v Bruselu. Studenti najdou události a místa pro ukládání hudby, malování, divadlo, film a jiné umění. Mnoho událostí, jako jsou koncerty a konference byly sníženy sazby jsou k dispozici pro studenty.

Zivotni

Náklady na bydlení pro studenty v Belgii je relativně nízká. Kromě školného a poplatků, studenti mohou očekávat, že stráví asi € 800 za měsíc na životní náklady, přičemž asi polovina toho bude pro bydlení. Bez ohledu na státní příslušnost, jsou na plný úvazek studenti možnost pracovat na pomoci uhradit náklady. Studenti ze zemí mimo Evropský hospodářský prostor (EHP), může být nutné získat pracovní povolení.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  414
 • Podíl na inženýrských sítích

  64
 • Internetové předplatné

  49
 • Místní doprava

  49

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  10
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  4

O Belgie

Vysokoškolské vzdělání

Vysokoškolské instituce vysokoškolského nabídku Belgie, magisterských a doktorských titulů. Belgie má dva typy vysokých škol:

Vysokoškolské vzdělání se nabízejí univerzity a zahrnuje vzdělání na zvoleném oboru spolu s vědeckým výzkumem.
Neuniverzitní vysokoškolské vzdělání zahrnuje jak vysokých škol a uměleckých akademií. Univerzitní koleje připravit studenty pro konkrétní profese. Uměleckých školách učit teorii a praxi různých umění.
Mnoho mistrů studijní obory jsou vyučovány v holandštině nebo francouzštině, a některé programy a kurzy jsou vyučovány v angličtině.

Proč studovat v Belgii?

Belgie se nachází v srdci Evropy, jen několik minut jízdy vlakem od hlavních kulturních měst, jako je Paříž a Berlín. Jako křižovatce Evropy, v Belgii je známý pro jeho multikulturalismu a příjemnou postoj k zahraničním studentům.

Belgické ústavy vyššího vzdělávání jsou uznávány po celém světě jak pro podnikání a vědecké obce pro jejich vysokou kvalitu. Belgie také lodě vysokou kvalitu života, včetně nízkého školného, ​​vynikající zdravotní péči a robustní veřejné dopravní sítě.

Univerzity

Belgie má šest univerzit, které pokrývají magisterské studium ve všech studijních oborech, jako jsou ekonomie, inženýrství, jazyky a psychologie.

Belgie je 21 vysokých škol nabízí magisterské programy v osmi oblastech: agronomie, užitého umění, ekonomie, nelékařských zdravotnických, školství, sociální vědy, technologie a překlady a tlumočení.

Belgie má také 17 umělecké akademie, které nabízejí magisterské studium v ​​jednom ze čtyř obecných oblastí: Výtvarné umění, hudba, dramatické umění a techniky vysílání.

Školné a doba trvání programu

Výuka v letech 2012-2013 na univerzitách pro studenty ze zemí EU je € 835. Studenti ze zemí mimo EU platit další poplatky ve výši přibližně € 2,000 k 4,000 € v závislosti na jejich studijního programu a univerzity.

Školné na vysokých školách a vysokých uměleckých školách je nižší. 2012-2013 výuka na magisterském programu je € 351 každý rok s výjimkou posledního roku, což je 455 €. Opět platí, že dodatečné poplatky se vztahují na studenty ze zemí mimo EU. Zvláštní instituci, může poskytnout informace o těchto dodatečných poplatků.

Magisterských studijních programů jsou 1 rok (60 kreditů), nebo 2 roky (120 kreditů) v závislosti na oboru. Kromě toho mohou studenti, kteří již mají magisterský titul získat doplňkovou magisterský titul s minimálně 60 kreditů v odborné profesi.

Akademický rok

Akademický rok obsahuje tři podmínky. První termín začíná v polovině září a potrvá až do konce prosince, následovat zkoušky v lednu. Druhý termín začíná na začátku února a běží i když v polovině května, následuje zkoušky na konci května nebo začátkem června. Třetí termín běží přes léto. Studenti, kteří nesplní zkoušky mohou dobýt je v průběhu relace, která probíhá od poloviny srpna do poloviny září.

Postgraduální příležitosti

Zahraniční studenti, kteří získali magisterský titul v Belgii může pracovat pro belgické společnosti po ukončení studia. Nicméně, právo na práci není automatické, takže studenti by měli zkontrolovat platné zákony, jsou-li nabídnuto místo. Minimálně studenti mohou být nutné získat pracovní povolení, a to u studentů z EU i mimo EU.

Studenti, kteří chtějí pokračovat ve studiu může být přijat do doktorského studijního programu a připojit se výzkumný tým po získání magisterské studium v ​​Belgii.

Vízové ​​povinnosti

Studenti z EU / EHP zemí nepotřebují vízum ke studiu v Belgii. Studenti z jiných zemí může vyžadovat vízum, ale i požadavky se liší v každé zemi by měl zájemce o studium kontaktujte belgické velvyslanectví nebo konzulát ve své domovské zemi.

Zdravotní pojištění

Nejsou členy EU, studenti, kteří nemají zdravotní pojištění ze své vlasti, která se vztahuje na pobyt v Belgii jsou povinni připojit se k "mutuelle" na dávky zdravotní péče. Studenti ze zemí EU musí mít Evropský průkaz zdravotního pojištění ze své domovské zemi; tato karta umožňuje jim zapojit se do mutuelle za stejných podmínek jako s belgickým státním příslušníkem.Náklady na zdravotní pojištění asi € 50 za čtvrtletí za každou osobu a musí být zaplacena v průběhu trvání studie.

Tipy

Vzhledem k tomu, Francouzi a Nizozemci jsou jazyky výběru pro výuku v Belgii, mohou zájemci o studium u některých magisterského programu je povinna složit holandské nebo francouzské jazykové způsobilosti zkouškou. V případě specifických požadavků, by studenti měli požádat instituci, které mají zájem o účast. Většina institucí nabízejí další výuky cizích jazyků pro studenty, kteří mají potíže s jazykem výuky.

I když náklady na studium v ​​Belgii je nízká, stále existuje mnoho stipendií a grantů pro studenty magisterských programů, kteří potřebují další pomoc.

Vízové požadavky

Pro státní příslušníky zemí mimo EU/EHP/Švýcarska, kteří chtějí studovat v Belgii po dobu delší než 90 dnů.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Visa D (národní dlouhodobé vízum)

Cena a měna

USD 200

Za zpracování žádosti o vízum můžete očekávat, že zaplatíte 200 USD nebo více. Poplatky se mohou změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud jste občanem EU/EHP/Švýcarska, nepotřebujete vízum ke studiu v Belgii. Měli byste však být zapsáni na uznávanou univerzitu nebo instituci vysokoškolského vzdělávání jako jejich hlavní povolání v Belgii, mít dostatek finančních prostředků na pokrytí výdajů při studiu v Belgii a mít odpovídající zdravotní pojištění.

Pokud jste státním příslušníkem země mimo EU/EHP/Švýcarsko, budete pravděpodobně muset požádat o jednu, abyste se tam mohli přihlásit jako student vysokoškolského vzdělávání po dobu delší než tři měsíce. Studenti z některých zemí (například USA) nejsou povinni získat vízum do Belgie, pokud jejich pobyt není delší než 90 dní.

Než budete moci požádat o získání belgického studentského víza, obecně budete muset být přijati do kurzu nebo studijního programu uznávanou belgickou univerzitou nebo vzdělávací institucí.

Studenti z Čínské lidové republiky musí před oprávněním k zápisu do vysokoškolské instituce v Belgii získat osvědčení o akademickém hodnocení vydané Akademickým hodnotícím centrem (APS). Tento certifikát APS je vyžadován k získání studentského víza do Belgie. Zkouška se skládá z technického posouzení vašeho diplomu a pohovoru.

Kde můžete žádost podat?

Belgické velvyslanectví nebo konzulát

O

studentské vízum byste měli požádat na belgickém velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Před podáním žádosti o studentské vízum do Belgie musíte být nejprve přijati na kurz v akreditované vzdělávací instituci a zaplatit registrační poplatky (toto bude vráceno, pokud bude vaše žádost o vízum zamítnuta). Pokud jste mezinárodní student, pak budete muset kontaktovat nejbližší belgické velvyslanectví nebo konzulát ve vaší zemi. Velvyslanectví vám pomůže určit, zda potřebujete studentské vízum, a provede vás žádostí o vízum.

Pro vaši žádost o studentské vízum, můžete být požádáni o poskytnutí následujících:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • důkaz, že máte místo v uznané instituci;
 • kopie vzdělávacích certifikátů;
 • podrobnosti o kurzu;
 • doklad o dostatečných finančních prostředcích na pokrytí životních nákladů, nákladů na studium, zdravotní péči a repatriaci (617 EUR měsíčně pro studijní rok 2015—2016);
 • lékařský certifikát;
 • důkaz, že nemáte rejstřík trestů, pokud jste starší než 21 let.

Chcete-li prokázat svůj souhlas v uznané instituci, můžete poskytnout jednu z následujících možností:

 • oficiální potvrzení o registraci programu;
 • potvrzení, které naznačuje, že máte přístup k předpokládaným studiím;
 • doklad o registraci na přijímací zkoušky.

Můžete být také požádáni, abyste poskytli dopis s nápisem, proč jste si vybrali konkrétní kurz, proč chcete studovat v Belgii a jak vám to prospěje. dodatečně, můžete být také požádáni, abyste prokázali určité jazykové znalosti jazyka, ve které se bude kurz vyučovat.

Do osmi dnů od příjezdu do Belgie musíte navštívit místní úřady obecní správy/radnici (maison communale/gemeentehuis), abyste požádali o povolení k pobytu a byli zaregistrováni v registru obyvatel cizince.

Kdy byste měli podat žádost?

Pro dlouhodobé studijní vízum, doporučuje se, abyste si domluvili schůzku na velvyslanectví nejméně dva měsíce před odjezdem. Pro krátkodobé vízum, domluvte si schůzku alespoň 3 týdny před odjezdem.

Délka studentského víza závisí na délce kurzu. Můžete požádat o každoroční obnovení povolení k pobytu, přibližně 30 na 45 dny před datem vypršení platnosti.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

Pokud jste zahraniční student zapsaný do belgické vzdělávací instituce a máte platné povolení k pobytu, můžete pracovat až 20 hodin týdně během semestru, pokud to nezasahuje do studia. Od svého zaměstnavatele budete muset získat písemnou smlouvu na dobu určitou, který je známý jako „pracovní smlouva studentů“, a pracovní povolení typu C. V opačném případě můžete pracovat během oficiálních univerzitních svátků bez nutnosti belgického pracovního povolení.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud máte předchozí kriminální minulost nebo jste byli deportováni z EU. Dalším důvodem odmítnutí je, pokud vaše dokumenty prokazující, že budete studentem, chybí nebo nejsou úplné.