Keystone logo
Austrálie

Studie Mistr v Austrálie 2024

Studovat v Austrálie

Austrálie je ostrovní kontinent a země se nachází v jižní polokouli mezi Tichým a Indickým oceánem. Ačkoli šestou největší zemí na světě oblasti, Austrálie má populaci jen asi 20 milionů. Většina obyvatel žije podél jihu a na východě pobřeží. Austrálie je země s vyspělou světovou páté nejvyšší na příjem capita. Významné průmysly se zaměřují na bohaté australských přírodních zdrojů, včetně zemědělství, zahradnictví, rybářství, lesnictví a minerálů.

Podnebí

Vzhledem k velké australské pevniny, klima se velmi liší v celé zemi. Severní třetina země je v tropech, zatímco zbytek má mírné klima, s nejchladnějších oblastech na jihovýchodě a Tasmánie. Roční období jsou naproti na severní polokouli.Léto nastane od prosince do února, podzim od března do května, zima od června do srpna a jaro od září do listopadu.

Kultura

Austrálie je velmi bezpečný, přátelský a multikulturní společnost, která je jedním z nejrozmanitějších na světě. Téměř jedna čtvrtina obyvatel se narodila v jiné zemi. Kromě mnoha kultur přistěhovalců, hodně z australské kultury odvozené z jeho domorodé dědictví.

Ačkoli australská společnost je obecně velmi neformální, mnoho pracovišť a restaurací mají oblékání. Australané milují oba sporty a umění, včetně filmu, literatury, hudby, tance a divadla. Umění muzeí a galerií oplývají ve všech hlavních australských měst.

Zivotni

Náklady na bydlení je podobný ve Spojených státech a Spojeném království.Zahraniční studenti musí prokázat, imigračními orgány, které mají dost peněz na pokrytí životních nákladů, školném během svého pobytu. Studenti mohou pracovat na částečný úvazek, jak vydělat peníze k životní náklady. Roční náklady požadavek od roku 2012 bylo 18.610 dolar pro studenta, 6515 dolar za studenta manžela nebo partnera, 3,720 dolarů na studenta první dítě, a 2790 dolarů za každé další dítě.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  769
 • Podíl na inženýrských sítích

  67
 • Internetové předplatné

  53
 • Místní doprava

  103

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  6

O Austrálie

Vysokoškolské vzdělání

Univerzitní kurzy studia zahrnují bakalářské tituly na bakalářské úrovni. Na postgraduální úrovni, jsou absolventi certifikáty a diplomy nabízí kromě magisterských a doktorských titulů. Magisterské programy jsou dostupné v mnoha oborů, včetně společenských věd, inženýrství, zdravotní vědy, obchod a ekonomie. Magisterské programy obvykle zahrnují výzkum nebo ročníkovou práci, nebo kombinace obou.

Proč studovat v Austrálii?

Kromě Austrálie je skvělé místo k životu, Australian magisterské studijní programy patří mezi nejkvalitnější na světě. Australský akademické prostředí podporuje inovace, tvořivost a nezávislého myšlení.

Austrálie se zavázala zajistit mezinárodní studenti mají dobré zkušenosti v Austrálii.Instituce, které se setkávají zahraniční studenty musí dodržovat přísnou sadu požadavků na marketingové aktivity, průběh porodu, zařízení a služby pro studenty, jako jsou právní a zdravotních služeb.

Univerzity

Čtyři z 39 univerzit v Austrálii se zařadil do top 100 do 2012 - 2013 Times Higher Education World University Rankings . Tyto školy patří University of Melbourne (28.), Australská národní univerzita (37.), University of Sydney (62.), a University of Queensland (65.). Asi 230 tisíc zahraničních studentů navštěvovat vysokoškolských programů v Austrálii, s asi 90.000 absolventů každý rok.

Školné a doba trvání programu

Zahraniční studenti musí platit školné a poplatky před zahájením magisterského studijního programu.Typická výuka v magisterských programech je 15.000 dolarů na 36.000 dolar za rok v závislosti na univerzitě.

Magisterského studia se 1-2 roky. Průběh studia většinou dva roky po bakalářské studium, ale mohou magisterský titul získat během jednoho roku v případě, že student bakalářského studijního programu byla získána s vyznamenáním.

Akademický rok

Školní rok začíná v Austrálii na začátku března a potrvá do konce listopadu. Většina škol nabízí dva semestry každý rok, ale některé školy používají trimestru systém a další školy letní kurzy nabízejí od prosince do února.

Postgraduální příležitosti

Magisterský titul v jakékoliv disciplíně z australské instituce je absolvent cennější zaměstnavatelů na světě.Kromě toho byla současná legislativa prošla, že povolení mezinárodní absolventi australské ústavy získat post-studijní pracovní vízum, které jim umožňuje pracovat v Austrálii po dobu až čtyř let po ukončení studia.

Nicméně, i když zahraniční studenti mohou být způsobilé pro práci v Austrálii po absolvování by studenti neprovádějí studium v ​​Austrálii pouze za účelem migrace. Austrálie poskytuje preferenční zacházení migrace pro jednotlivce na seznamu kvalifikovaných povolání, ale zkušený proces migrace je oddělen od procesu studentské vízum. Neexistuje žádná záruka, že student studuje magisterský titul v Austrálii budou moci migrovat do Austrálie.

Po absolvování magisterské studium, studenti mohou rovněž pokračovat ve studiu, jsou-li přijat do doktorského studijního programu a získat další studentské vízum.

Vízové ​​povinnosti

Chcete-li získat studentské vízum, studenti musí být zapsáni v prezenční kurz, který je registrován u australského ministerstva pro imigraci a občanství (DIAC). Studenti zapsaní v krátkém průběhu méně než 3 měsíce mohou studovat na návštěvnické vízum. Nicméně, pouze studenti s studentské vízum mít přístup ke zdravotní péči a australské práci na částečný úvazek. Studenti mohou žádat o studentské vízum poté, co obdrží dopis o nabídku nebo elektronické potvrzení o studiu.

Zdravotní pojištění

Austrálie má speciální zdravotní pojištění pro zahraniční studenty programu s názvem Overseas Student Health Cover (OSHC). Studenti by si měli koupit OSHC před příjezdem do Austrálie a ochrana musí být zachována po celou dobu pobytu studenta na studentské vízum. OSHC pokrývá lékařské nebo nemocniční péče a částečně zahrnuje léky na předpis a sanitky.

Tipy

Hodně z Austrálie je nestálý a návštěvníci musí být vědomi rizik spojených s cestováním do vnitrozemí. I když ne ve vnitrozemí, musí být použity k ochraně před sluncem za všech okolností, a cestující by měl pít hodně vody.

Bush požáry jsou společné nebezpečí, a to zejména od pozdního jara do konce léta. Cestující by měl udržovat povědomí o umístění požárů ve všech dobách.

Další nebezpečnost patří jedovaté hady, pavouky a námořní střely. Tato rizika lze vyhnout s situačního povědomí a vhodné oblečení a obuv.

Vízové požadavky

U všech studijních programů budete muset požádat o studentské vízum podtřídy 500.

Vízum zvláštní kategorie (podtřída 444) je určeno pro státní příslušníky Nového Zélandu, kteří chtějí studovat v Austrálii.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

AUD 560

Aktuální poplatky za podání žádosti o studentské vízum jsou stanoveny na 560 AUD (~ 400€). Cena je vždy stejná bez ohledu na délku studia. Vezměte prosím na vědomí, že tato cena se může lišit v závislosti na místě, kde žádáte o studentské vízum (Austrálie nebo na pevnině).

Kdo může žádat o vízum?

Každý, kdo se zapíší jako mezinárodní student na kurz trvající čtyři měsíce nebo déle v Austrálii, bude potřebovat studentské vízum. Za účelem podání žádosti o australské studentské vízum, musíte mít bezpodmínečnou nabídku místa na univerzitě, přijali toto místo písemně a zaplatili požadovanou zálohu za školné. Program, který si vyberete, musí být mezi 12 a 52 týdny, abyste měli nárok na studentské vízum.

Kde můžete žádost podat?

Online systém

O toto vízum podtřídy 500 musí být požádáno pomocí online systému.

webová stránka:https://www.homeaffairs.gov.au/

Jak provést aplikaci?

Před podáním žádosti o vízum budete muset získat potvrzení o zápisu (COE) nebo nabídkový dopis potvrzující, že jste byli přijati do kurzu registrovaného v registru institucí kurzů Commonwealthu (CRICOS).

Při vyplňování online formuláře žádosti o vízum, budete muset poskytnout důkaz, že se setkáte:

 1. Finanční požadavky - částka, kterou potřebujete prokázat, že máte za životní náklady (odděleně od školného a cestování) je stanovena na 19 830 AU$ (~ 15 170 USD) po dobu jednoho roku. Případně můžete prokázat, že váš manžel nebo rodiče jsou ochotni vás podpořit a že vydělávají nejméně 60 000 USD (~ 45,850 USD) ročně.
 2. Požadavek na znalosti angličtiny - Pokud nejste z anglicky mluvící země (a nedokončili jste alespoň pětileté studium v anglicky mluvící zemi), budete muset prokázat, že umíte anglicky na požadovanou úroveň pomocí IELTS, TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic nebo Cambridge Advanced English (CAE).
 3. Zdravotní požadavek - Někteří studenti mohou být požádáni, aby provedli lékařskou a/nebo radiologickou prohlídku, aby prokázali, že jsou v dobrém zdravotním stavu (to platí například pro ty, kteří mají v úmyslu trénovat jako lékař, zubař nebo zdravotní sestra). S výjimkou těch z Belgie nebo Norska jsou všichni studenti povinni zakoupit Overseas Student Health Cover (OSHC).
 4. Požadavky na charakter - Australské studentské vízové požadavky stanoví, že pro vstup do Austrálie musíte mít dobrý charakter. To zahrnuje kontrolu rejstříku trestů.

Typicky, studenti musí předložit následující:

 • Vyplněný formulář žádosti o australské studentské vízum (157A)
 • Placený poplatek za žádost o vízum - v současné době 550 AU$ (ve většině případů ~ 420 USD
 • Kopie stránky s biodatami pasu (někteří studenti mohou být požádáni, aby fyzicky poskytli svůj cestovní pas)
 • Osvědčení o zápisu nebo nabídkový dopis
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích
 • Důkaz o krytí zdravotního pojištění
 • Výsledky zkoušek angličtiny
 • Výsledky kontroly rejstříku trestů
 • Čtyři nedávné fotografie velikosti pasu

Po sestavení a naskenování podpůrných dokumentů si budete muset vytvořit účet a podat žádost v online aplikačním systému „ImmiAccount“: https://www.border.gov.au/immiaccount.

Kdy byste měli podat žádost?

Žádost o australské studentské vízum můžete podat až poté, co obdržíte Potvrzení o zápisu (CoE) od vámi vybrané univerzity.

Zpracování většiny žádostí o víza trvá čtyři týdny. Délka studentského víza závisí na zvoleném programu. Pokud studujete v Austrálii na kurz, který je delší než 10 měsíců a končí na konci australského akademického roku (obvykle v polovině prosince), vaše vízum bude obvykle platné do 15. března následujícího roku. Pokud je váš kurz delší než 10 měsíce a končí v lednu až říjnu, vaše vízum bude obvykle platné dva měsíce po dokončení kurzu.

Studentské vízum můžete obnovit tolikrát, kolikrát chcete, pokud jste zapsáni do kurzu schváleného CRICOS.

Do Austrálie můžete vstoupit na studentské vízum až 90 dny před zahájením kurzu. Do sedmi dnů od příjezdu, musíte informovat svého poskytovatele vzdělávání o své rezidentní adrese, a také je informovat do sedmi dnů, pokud změníte adresu.

Doba zpracování

4 Weeks

Pracovní příležitosti

Na studentském vízu, můžete pracovat až 40 hodin za čtrnáct dní během semestru, a na plný úvazek o prázdninách. Práce, která je formální, registrovaná část vašeho kurzu není zahrnuta v limitu. Pokud studujete magisterské studium nebo Ph.D. nemáte žádná pracovní omezení.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o studentské vízum může být zamítnuta, mimo jiné, pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty, nebo pokud nesplňujete potřebné finanční, charakter, nebo zdravotní požadavky.