Keystone logo
Švýcarsko

Studie Mistr v Švýcarsko 2024

Studovat v Švýcarsko

Oficiálně nazývá Švýcarská federace, Švýcarsko se nachází v západní Evropě a je lemován Itálii na západ, na sever Německa, Lichtenštejnska a Rakouska na východě a na západě Francie. Bern je hlavní město Švýcarska, vnitrozemský stát, který se skládá z 26 kantonů, nebo územní celky, které se mírně liší v postupech státních administrational. Většina Švýcarsko 's populace (téměř osm milionů lidí) žije na ploše jen plošině, kde jsou umístěny hustě obydlené město Ženeva a Curych.

Švýcarsko je známé pro bytí jedno z nejbohatších zemí na světě. Obyvatelé mají nejvyšší množství nefinančních aktiv a peněžní za jednotlivce ve srovnání s jinými občany na světě. Navíc, Ženeva a Curych trvale zařazen jako dvě města vystavování nejlepší životní úroveň ze všech ostatních světových městech.Švýcarsko 's stabilní ekonomika je přičítán jeho soběstačnosti prostřednictvím postupů hospodaření a efektivní výroby, které umožňují, aby vývoz velkého množství zboží. Dalšími oblastmi, že Švýcarsko vykazuje vynikající ekonomického poradenství patří cestovní ruch, mezinárodní bankovnictví, doprava, biotechnologie a výzkum a vývoj.

Švýcarsko 's Climate

Severně od švýcarských Alpách je podnebí mírné, ale ovlivňují různé faktory, které zahrnují výškové větrné expozice a atmosférické stav vyplývající z horského umístění. Švýcarsko 's průměrná teplota je kolem 50 stupňů Fahrenheita (10 ° C), s množstvím proměnlivých rainful z tolik jako 67 (170 cm) palců poblíž Lugana a jak malý jako 21 (53 cm) cm kolem údolí Rhôny.Sever a západ od Alp, obyvatelé zažít deštivé, poněkud chladné klima s teplotami kolem 32 zbývajících stupňů Fahrenheita (0 ° C), v zimě a 70 stupňů Fahrenheita (21 ° C) v oblastech jižně a jihovýchodně od Alp.

Základní fakta o Švýcarsku

 • Vlajka vykazuje bílý kříž proti zářivě červené pozadí. Ramena kříže jsou o něco delší než širší.
 • Švýcarské národní hymna, nebo švýcarský Hymn, začíná řádkem "Radiant na ranní obloze, Pane, vidím, že jsi se v noci ". (Trittst v Morgenrot Daher, Seh 'ich dich v Strahlenmeer)
 • Švýcarsko udržel svou vlastní měnu, švýcarský frank, kdy se Evropa přešel na euro. Mince jeden, pět, deset, dvacet a padesát centimů zahrnuje ostatní peněžní jednotky. Frank jsou k dispozici v jedno, dvou a pět franků. Franc "notes " přijít v deset, 20, 50, 500 a 1000 franků.
 • Švýcarsko používá metrický systém pro hodnocení vah a měr
 • Státní svátky jsou Nový rok 's, Labor Day 1. května a Vánoce. Ascension, Velký pátek, velikonoční pondělí Whitmonday a jsou považovány za náboženské svátky

Jazyky

Protože Švýcarsko je ohraničen několika různých zemích stát má čtyři národní jazyky - italsky, německy, francouzsky a Rhaeto-Romansch. Většina švýcarských občanů především mluví německy, zatímco 20 procent mluví francouzsky a osm procent mluvit italsky. Četné dialekty specifické pro určité kantonu existují také.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  1030
 • Podíl na inženýrských sítích

  81
 • Internetové předplatné

  52
 • Místní doprava

  84

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  16
 • Lístek do kina

  21
 • Pinta místního piva

  7

O Švýcarsko

Vyšší vzdělání ve Švýcarsku

Švýcarsko má deset "kantonální " univerzit, stejně jako dva technologické instituty, které jsou považovány za federální vysokoškolské facitlities. Kromě toho jsou četné vysoké školy rozšířil po celé zemi, aby ubytovat rostoucí počet mezinárodních a místních studentů. Univerzity a vysoké školy ve Švýcarsku dodržovat semestru plánu, se zimní semestr trvá od října do března a letní semestr pokračuje od dubna do července.

Existují tři základní akademické tituly uvedené ve Švýcarsku: licence, diplom a PhD. Získání "Lizentiat " a diplom odpovídají ekvivalentu získání americký mistr 's stupně. Většina studentů získat licenci a diplom během čtyř až pěti let. Studenti musí získat tyto dva stupně dřív, než oni mohou sledovat PhD.

Potenciální studenti musí předložit žádost na vysoké škole podle vlastního výběru, podrobně očekávané obor. Kopie výsledků vyšetření, životopis a jiných stupňů nebo osvědčení, které mohou mít vliv na přijetí do školy by měla být zahrnuta do paketu. Po přijetí, budou studenti muset kontaktovat své země 's Švýcarské velvyslanectví, aby informace o postupy pro vstup Švýcarska. Kromě toho budou všichni studenti musí poskytnout důkaz, že jsou finančně stabilní při studiu na švýcarské škole nebo vysoké škole.

Všichni studenti musí mít státem uznaný maturity, nebo nějaký jiný certifikát, který je veden jako ekvivalent splatnosti certifikátu na univerzitě, které byly přijaty. Kromě toho, že vynikající známky, by studenti měli mít dostatečné znalosti vysokoškolské 's převážně mluvený jazyk před použitím na této univerzitě.

Po příjezdu do Švýcarska, budou mít studenti k získání povolení k pobytu na místní policejní oddělení. Budou muset předložit platný cestovní pas, dopis o přijetí od univerzity a výpisu z účtu nebo jiný doklad potvrzující, že má dostatečné finanční prostředky, zatímco ve škole. Toto povolení k pobytu budou muset být obnoven každý rok se účastní švýcarské vyšší vzdělávací instituce.


Prominentní švýcarské univerzity

Populární univerzity ve Švýcarsku, patří:

 • Universita v Bernu (převážně německy mluvící)
 • Univerzita v Ženevě (většinou francouzsky mluvící)
 • University of Lausanne (francouzsky mluvící)
 • Švýcarský federální technologický institut v Curychu (německy a anglicky)

Švýcarsko má také mnoho soukromých škol, umění univerzity a pedagogické vysoké školy, které nabízejí diplomy uznávané švýcarské kantonální konference ministrů školství, nebo EDK.

Školné za účast švýcarskou univerzitu se pohybuje mezi 2000 švýcarských franků až 8000 švýcarských franků, možná i více v závislosti na univerzitě a studiu.

Zdravotní pojištění

Každý, kdo s bydlištěm ve Švýcarsku déle než tři měsíce, musí nést nějaký zdravotní pojištění, zda je švýcarská nebo uznané jiné zemi. Studenti, kteří přijíždějí ze zemí, které nabízejí mezinárodní pokrytí nemusí být k získání Švýcarsko 's compulsury zdravotní pojištění.

Proč studovat ve Švýcarsku?

Švýcarsko je známé pro svůj inovativní výzkum a vývoj průmyslu, aby studenti snažit se zaměřením na biotechnologie, genetika, bude léčiva a další špičkové, zdravotní a lékařské související kariéry najít Swiss vysokoškolskou plný výjimečné vědy a technologických programů. Případně jsou Švýcaři rovněž vysoce respektován pro svou finanční a obchodní prozíravost. Studenti usilující o kariéru ve finančním sektoru bude také zjistil, že švýcarských univerzit Poskytujeme komplexní studijní programy pro obchodní a finanční oborů.

Vízové požadavky

 1. C vízum — pro krátké kurzy (letní školy, jazykové školy), které trvají až tři měsíce.
 2. D vízum - pro kurzy, které trvají déle než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

C vízum; D vízum

Cena a měna

EUR 0

Pro studentské vízum, žádost je zdarma; nicméně, mohou existovat určité výjimky.

Kdo může žádat o vízum?

Přestože Švýcarsko není členem EU, umožňuje občanům EU navštěvovat univerzitu v zemi. Studenti, kteří nemají státní příslušnost EU/EHP, se musí před vstupem do země obrátit na švýcarské velvyslanectví nebo konzulát ve své domovské zemi a požádat o vízum.

Pro kurzy do tří měsíců - letní kurzy, jazykové školy - možná budete potřebovat krátkodobé schengenské vízum C; pro kurzy delší než tři měsíce, možná budete potřebovat dlouhodobé národní vízum D.

Nemůžete přijet do Švýcarska na tříměsíční turistické vízum a změnit jej na povolení k pobytu studentů po příjezdu do Švýcarska. Tím pádem, i když jste osvobozeni od potřeby vstupního víza, jako je Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Japonsko, Malajsie, nebo státní příslušníci Singapuru, budete muset před příjezdem požádat o povolení k pobytu, pokud plánujete zůstat déle než 90 dnů.

Všichni zahraniční studenti, včetně občanů EU/ESVO, budou muset požádat o povolení k pobytu u úřadu pro registraci rezidentů do 14 dnů po jejich příjezdu do Švýcarska.

Kde můžete žádost podat?

Švýcarské velvyslanectví nebo konzulát

O

vízum budete muset požádat prostřednictvím švýcarského velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Pokud obdržíte potvrzení o přijetí švýcarskou univerzitou nebo soukromou školou, budete muset kontaktovat švýcarské velvyslanectví ve vaší zemi a získat informace o vstupních formalitách pro Švýcarsko. Budete muset prokázat, že máte dostatečné finanční prostředky, abyste se během studia podpořili.

Budete muset vyplnit přihlášku a předložit podpůrnou dokumentaci ve francouzštině, Němec, nebo angličtina, takže možná budete muset přeložit své dokumenty.

U krátkodobých schengenských víz C obsahuje dokumentace:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • doklad o přiměřených finančních zdrojích na pokrytí vašich nákladů během pobytu ve Švýcarsku;
 • zdravotní péče/úrazové pojištění;
 • potvrzení rezervovaných kurzů včetně zaplacených poplatků;

pokud jste pod 18, rodný list a povolení k cestování, pokud přijedete do Švýcarska sám, nebo kopie rodičovských víz, pokud budou doprovázet.

Pro dlouhodobé vízum D budou dokumenty obsahovat:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • doklad o přiměřených finančních zdrojích na pokrytí vašich nákladů během pobytu ve Švýcarsku, ať už sami nebo sponzora, jako jsou kopie bankovních výpisů nebo dopis od banky;
 • doklad o zdravotním pojištění, který zahrnuje krytí nehod;
 • motivační dopis popisující, proč chcete přijet do Švýcarska studovat a jak to bude prospěšné pro vaši kariéru;
 • potvrzení o zápisu do uznávané švýcarské vzdělávací instituce;
 • potvrzení zaplacených kurzů;
 • Váš životopis;
 • kopie předchozích vzdělávacích osvědčení a diplomů;
 • podepsaný dopis potvrzující, že na konci kurzu opustíte Švýcarsko.

Můžete být také požádáni, abyste absolvovali jazykový test, abyste se ujistili, že budete moci sledovat lekce.

Pokud chcete absolvovat postgraduální studium, budete muset předložit důkaz, že jste byli přijati na postgraduální kurz a máte odpovídající kvalifikaci, dostatečné finanční prostředky, a někde žít.

Kdy byste měli podat žádost?

Jakmile obdržíte akceptační dopis od švýcarské vzdělávací instituce, měli byste si naplánovat schůzku na švýcarském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší oblasti. Měli byste si naplánovat schůzku na vízový pohovor již 6 měsíce před zahájením studia, nejpozději však deset týdnů před odjezdem.

Doba zpracování žádostí o krátkodobá víza je 10-15 dní; a osm až deset týdnů pro dlouhodobá víza.

Délka studentského víza závisí na délce vašeho kurzu. Povolení k pobytu je uděleno na jeden rok a lze jej obnovit.

Doba zpracování

10 Weeks

Pracovní příležitosti

Můžete se věnovat práci na částečný úvazek až 15 hodin týdně v termínu a na plný úvazek během prázdnin, ale až poté, co jste žili ve Švýcarsku šest měsíců.

Pokud již máte magisterský titul ze zahraniční univerzity a pracujete ve Švýcarsku pro svou švýcarskou univerzitu nebo institut, nemusíte čekat šest měsíců, ale můžete začít pracovat hned. Váš zaměstnavatel bude muset získat pracovní povolení pro vás. Budete si muset zachovat status studenta na plný úvazek a prokázat, že ve studiu pokračujete v pokroku.

Po ukončení studia mohou zahraniční studenti zůstat ve Švýcarsku po dobu šesti měsíců, aby hledali práci.

Hodiny za týden

15

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.