Keystone logo
Švédsko

Studie Mistr v Švédsko 2024

Studovat v Švédsko

Švédsko se nachází v severní Evropě a je lemován Finska, Norska a Baltském a Severním mořem. Švédsko je dobře známý pro literaturu, filmy, módy a univerzálního systému zdravotní péče. Průměrná délka života u žen je 83,5 roků au mužů 79,5 roků, který patří mezi nejdelší na světě. Významné průmysly zahrnují dřevo, železná ruda, telekomunikace, automobily, a farmaceutický průmysl.

Klima ve Švédsku

Švédsko má relativně mírné klima. Ve Stockholmu, průměrná teplota v lednu je asi -3 stupňů Celsia a průměrná červencová teplota je v pohodě 17 ° C. I když Stockholm dostává jen asi 6 hodin denního světla v lednu, 18 hodin dny jsou běžné v létě.

Kultura

Švédská kultura se točí kolem období.Švédové mají velmi aktivní životní styl a strávit denního světla v létě se účastní outdoorových sportů, pod širým nebem divadel a hudebních festivalů. Tmavé večery v zimě přilákat lidi do vnitřních činností, jako jsou filmy. Švédové jsou také známé pro podporu udržitelného životního stylu s důrazem na biopotraviny, bio oblečení, recyklace, nakládání s odpady a úspory energie.

Zivotni

Minimální měsíční náklady na studenta (kromě školného a poplatků) bude asi 7000 SEK (cca 700 euro), většinou na jídlo a ubytování. Studenti jsou povinni prokázat švédské Migration rady, že mají dostatečné prostředky k životu ve Švédsku. Aktuální množství za měsíc deset měsíců každý rok jsou SEK 7300 pro studenta, SEK 3500 na manželku a SEK 2100 pro každé dítě. Tyto částky mohou být sníženy pro studenty, kteří mohou prokázat, že mají zdarma ubytování.Studenti se také mohou pracovat v době, kdy se chodí do školy.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  428
 • Podíl na inženýrských sítích

  30
 • Internetové předplatné

  28
 • Místní doprava

  74

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  8
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  6

O Švédsko

O vysokých školách ve Švédsku

Švédsko je světovým lídrem v oblasti vysokoškolského vzdělávání, se třemi školami v top 100 na celém světě v roce 2010, as se umístila podle Akademického pozice světových univerzit . K dispozici jsou tři úrovně studijních programů - bakalářské, magisterské a doktorské nebo výzkumné. Švédská vláda financuje asi 80 procent nákladů vysokoškolského vzdělávání.

Proč studovat ve Švédsku?

Asi 600 magisterské programy jsou vyučovány v angličtině a asi 30.000 zahraničních studentů v současné době studovat ve Švédsku.

Švédské univerzity podporují kreativitu, osobní iniciativu a nezávislé myšlení. Akademické prostředí je uvolněné, s neformálními vztahy mezi studenty a lektory. Studenti často pracují v malých skupinách a trávit méně času s instruktory.Navíc, mnoho magisterský studijní program s partnerem průmyslu poskytovat real-svět zkušeností, které rozšiřují akademické studium.

Univerzity

Švédsko má 14 veřejných vysokých škol a 20 veřejných vysokých školách, stejně jako několik nezávislých institucí, jako je Stockholm School of Economics. Existuje mnoho specializovaných škol, jako je Royal Institute of Arts a Royal Institute of Technology.

Školné a doba trvání programu

Švédský, Švýcarský, EU / EHP a vyměňovat si studenti platí školné není. V roce 2011, vysoké školy začal nabíjení výuku pro studenty z jiných zemí. Každý orgán stanoví svou vlastní výuku, cca 80.000 SEK na 140.000 za rok. Magisterské programy v oblasti umění mohou být mnohem vyšší.

Švédská vláda zavedla dvě stipendijní programy pro studenty, kteří potřebují finanční pomoc.Jeden program je určen pro studenty z rozvojových zemí a zahrnuje jak školné a životní náklady. Druhý program je určen pro studenty jiných non-EU/EEA a zahrnuje pouze výuku.

Jeden rok prezenčního studia se rovná 60 kreditních hodin kompatibilní s Evropským systémem převodu kreditů (ECTS). Existují dvě možnosti pro magisterský studijní program:

1.. "Masterexamen", který vyžaduje 2 roky a 120 ECTS, míra může být udělena výzkumných univerzit a institucí.
2.. "Magisterexamen", který vyžaduje pouze 1 rok a 60 ECTS, míra může být udělena všemi institucemi vyššího vzdělávání.

Délka programu závisí na akademické disciplíny a institucí nabízí míru.

Akademický rok

Akademický rok se skládá ze dvou semestrů, každý o délce 20 týdnů.Podzimní semestr trvá od konce srpna do poloviny ledna a letní semestr probíhá od poloviny ledna do června.

Postgraduální příležitosti

Podniky oceňují inovativní myšlení, praktické zkušenosti a týmové dovednosti, které absolventi švédských institucí mají. Zahraniční studenti jsou vítáni, aby zůstaly ve Švédsku, poté, co absolvent, pokud mohou najít práci, a to zejména v oblastech, kde nedostatek pracovních sil existují, jako je strojírenství a účetnictví.

Vízové ​​povinnosti

Většina non-EU/EEA studenti, kteří plánují pobyt na dobu delší než tři měsíce, musí získat povolení k pobytu před tím, než dorazí ve Švédsku. Náklady povolením k pobytu SEK 1000 a je nevratný, kromě toho by studenti měli nevztahuje na povolení, dokud nebudou přijaty k prezenční formě studia a zaplatil za své první funkční období.Studenti plánují pobyty kratší než tři měsíce, vyžadují pouze vízum. Specifické požadavky se liší podle země.

Non-Nordic EU / EHP mohou studenti pobývat ve Švédsku déle než tři měsíce bez povolení k pobytu, ale musí zaregistrovat u migrační představenstva do tří měsíců po příjezdu a prokázat doklad o vysokoškolském vzdělání, zdravotní pojištění a životní náklady.

Zdravotní pojištění

Severská, EU / EHP a Švýcarska studenti musí zaregistrovat na zdravotní pojištění ve své domovské zemi a získat Evropský průkaz zdravotního pojištění. Švédsko má také reciproční zdravotní výhody s některými zeměmi, aby studenti měli zkontrolovat, zda splňují podmínky pro tuto dávku před vyhledáním další pojištění.

Studenti z jiných zemí jsou způsobilá pro švédské zdravotní pojištění, pokud jsou ubytováni ve Švédsku déle než jeden rok studovat.Tato výhoda není automatické, studenti se musí zaregistrovat u svého finančního úřadu a ve prospěch může trvat i několik měsíců vytvořit. Studenti, kteří jsou ubytovaní na méně než jeden rok, musí získat jejich vlastní zdravotní pojištění, ale řada vysokých škol mají low-cost programy pro studenty.

Tipy

Zahraniční studenti, kteří potřebují povolení k pobytu měli naplánovat svůj pobyt v dostatečném předstihu, protože proces může být velmi zdlouhavé.

Ačkoliv je Švédsko členem EU, země stále používá koruna (SEK) pro měnu. Populární kreditní karty jako Visa, MasterCard a Eurocard jsou přijímány v celé zemi.

Vízové požadavky

 1. Krátkodobé vízum - pokud přijíždíte do Švédska méně než tři měsíce.
 2. Dlouhodobé vízum typu D (povolení k pobytu pro studium) - pokud plánujete zůstat ve Švédsku déle než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Krátkodobé vízum; Dlouhodobé vízum typu D

Cena a měna

SEK 1000

Poplatek za žádost o studentské vízum je v současné době 1000 SEK.

Kdo může žádat o vízum?

Občané EU/EHP/severských krajů mohou žít a studovat ve Švédsku bez povolení k pobytu nebo víza.

Občané Švýcarska musí požádat o vízum, pokud jejich studium trvá déle než tři měsíce. nicméně, mohou zahájit studium ihned po příjezdu do Švédska nebo se přihlásit před oznámením přijetí na univerzitu.

Studenti, kteří jsou občany zemí mimo EU nebo EHP a chtějí studovat ve Švédsku, budou vyžadovat studentské vízum nebo povolení k pobytu. Pokud máte v úmyslu zůstat ve Švédsku méně než tři měsíce, budete potřebovat vízum v případě, že nejste občanem jedné z těch zemí, které jsou ve Švédsku osvobozeny od vízové povinnosti. Pokud váš studijní kurz bude trvat déle než tři měsíce, budete potřebovat povolení k pobytu pro vstup a studium ve Švédsku.

Mít nárok na povolení k pobytu, musíte být přijati na prezenční studium programu nebo kurzu, který vyžaduje, abyste byli přítomni na univerzitě nebo univerzitní škole.

Kde můžete žádost podat?

Online/Švédské velvyslanectví nebo konzulát

Po dokončení procesu žádosti o vízum online, musíte si domluvit schůzku se švédským velvyslanectvím nebo konzulátem na pohovor, být fotografován a otisky prstů, a obdržet kartu povolení k pobytu.

webová stránka:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Jak provést aplikaci?

Chcete-li požádat o povolení k pobytu pro studium, budete muset:

 • Zaplaťte první splátku školného.
 • Připravte si podpůrnou dokumentaci. To zahrnuje kopie vašeho pasu a dopisu o přijetí, jakož i prokázání, že se můžete finančně živit během svého pobytu jako student ve Švédsku. Pokud zůstanete ve Švédsku méně než jeden rok, budete také potřebovat doklad o komplexním zdravotním pojištění.
 • Odešlete online přihlášku.
 • Zaplaťte poplatek za podání žádosti.

Úplný přehled požadované dokumentace naleznete zde: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Kdy byste měli podat žádost?

Protože proces podávání žádostí o povolení k pobytu může být zdlouhavý, měli byste se přihlásit, jakmile obdržíte oznámení o přijetí. Aktuální čekací doba na povolení k pobytu na studium je tři měsíce nebo více, nezapomeňte tedy podat žádost co nejdříve po zaplacení první splátky školného. Papírová aplikace trvá mnohem déle než online aplikace, pokud je to možné, přihlaste se online.

Víza a povolení k pobytu pro zahraniční studenty ve Švédsku závisí na délce vašeho studijního kurzu.

Doba zpracování

3 Months

Pracovní příležitosti

Jako občan EU máte právo pracovat ve Švédsku bez pracovního povolení.

Občané mimo EU/EHP budou potřebovat pracovní povolení. Zaměstnavatel ve Švédsku požádá o pracovní povolení vaším jménem.

Máte povoleno pracovat bez hodinových omezení, ale doporučuje se, abyste své studium nezanedbávali. Budete muset prokázat, že jste dosáhli pokroku ve studiu, a ukázat uspokojivé akademické výsledky.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.