Keystone logo
Španělsko

Studie Mistr v Španělsko 2024

Studovat v Španělsko

Španělsko je evropská země ležící na Pyrenejském poloostrově ve středomořském regionu, což je mostem mezi Evropou a Afrikou. Země má dlouhou a bohatou kulturní historii a může se pochlubit širokou škálu terénu, včetně pláží, pastviny, hory a poušť-jako oblasti. Známý pro umění, hudba, kuchyně a dalších kulturních aktivit, Španělsko je také lídrem v oblasti rozvoje obnovitelných energií, a to zejména v oblasti solární energie a větrné energie. Kromě toho, Španělsko má za cíl nahradit jeden milion vozů s elektromobilů do roku 2014. Španělsko také produkuje téměř polovinu světových oliv.

Podnebí

Španělsko má jeden z nejteplejších podnebí v Evropě. Přestože země zažije všechna čtyři roční období, celkové klima je velmi mírné, se zimní teploty často roste na 15 stupňů Celsia během dne. Teploty v Madridu jsou obvykle 25 až 36 ° C v létě a 9-15 ° C v zimě.

Kultura

Španělská kultura klade důraz na umění a zdravé pokrmy inspirované středomořskou potravin, jako olivový olej. Kastilské Španělština je oficiálním jazykem, ale několik dalších španělských dialekty jsou rovněž uznána v celé zemi. Regionální identita je velmi silná v některých částech země.

Španělská noční život je známý pro pokračování i do dalšího rána. Typický večer může začít s večeří a nápoji nebo filmu následuje výlet do baru nebo na diskotéce. Existuje mnoho all-noční diskotéky a kluby po-hodiny, kdy slavnosti můžete pokračovat do dalšího dne.

Zivotni

Španělsko má jeden z nejnižších životních nákladů v Evropě, nájem a jídlo stojí asi € 800 za měsíc. Chcete-li pomoci s úhradu nákladů, jsou zahraniční studenti možnost pracovat až 20 hodin týdně.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  416
 • Podíl na inženýrských sítích

  42
 • Internetové předplatné

  33
 • Místní doprava

  34

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  8
 • Lístek do kina

  8
 • Pinta místního piva

  3

O Španělsko

Vysokoškolské vzdělání

Španělsko používá Evropský prostor vysokoškolského vzdělávání (EHES) a rozděluje stupňů do tří etap:

 • Stupeň stupňů - bakalářské studium
 • Univerzitní mistr stupňů - doktorská studia
 • Doktorské stupňů - postgraduální studium


Španělské univerzity také nabízejí "neoficiální magisterských" volal Maestrias. Tyto tituly obvykle zahrnují 1 až 2 roky studia a zaměřit se na praktické studií specializovaných profesí.

Před podáním žádosti o postgraduální studium, kromě bakalářský titul studentům se obvykle očekává, že 2-3 roky pracovní zkušenosti ve svém oboru.

Zahraniční studenti, kteří chtějí studovat ve Španělsku musí projít Selectividad, španělské univerzitní přijímací zkoušky. Tyto zkoušky jsou k dispozici dvakrát ročně v mnoha zemích. Jakmile se potenciální student složil zkoušky, mohou použít přímo na některou ze španělské univerzity.


Proč studovat ve Španělsku?

Španělské instituce vysokoškolského vzdělávání se rychle rostl v posledních dvou desetiletích. Jako výsledek, mnoho škol mají velmi moderní zařízení, které zahrnují pokročilé technologie do vzdělávacího prostředí.Na magisterské úrovni, MBA tituly a podnikáním související tituly jsou obzvláště populární a jsou uznávány po celém světě pro svou vysokou kvalitu.

Španělská mezinárodní studentský sbor je multikulturní, se 31 procent Pochází z Latinské Ameriky a dalších 5 procent ze Severní Ameriky. Studie jsou prováděny ve španělštině, rodný jazyk za více než 400 milionů lidí. Studenti již nejsou zdatní ve španělštině chtít, aby zvážila v kurzu výuky ve španělštině před zahájením svého magisterského studia. Španělské instituce nabízejí širokou škálu kurzů pro učení španělštiny, od jednoho měsíce dlouhých intenzivních kurzů na celý školní kurzy.

Univerzity

Španělsko má 81 univerzit, asi 50 jsou veřejné a zbytek jsou soukromé. Univerzity se nacházejí po celé zemi a všechny přivítaly zahraniční studenty na obou absolventa a studií.Studenti mohou získat magisterský titul ze všech vědních oborů ve Španělsku, včetně umění a humanitní vědy, zdravotnictví věd, společenských věd, práva, strojírenství a architektury.

Španělské univerzity jsou uznávány pro svou kvalitu, s pěti vysokými školami uvedenými v top 400 škol zařazených do 2012-2013 Times Higher Education World University Rankings . Tyto školy patří Autonomní univerzita v Barceloně, University of Barcelona, ​​University of Valencia, Polytechnic University of Valencia, a University of Vigo.

Školné a doba trvání programu

Roční školné na soukromé vysoké škole jsou o € 6,000. Masters programy vyžadují 60 až 120 kreditů, což obvykle trvá 1-2 akademické roky. Teze 6-30 úvěrů s veřejnou obhajobu je také zapotřebí.

Akademický rok

Většina institucí začíná akademický rok v říjnu a končí v červnu. Většina škol má dva semestry, se zkouškami na konci každého semestru.

Postgraduální příležitosti

Vzhledem k současné ekonomické situaci ve Španělsku, postgraduální zaměstnanosti v Španělsku, je méně pravděpodobné než dříve. Nicméně, zaměstnavatelé na celém světě držet magisterský titul získaný ze španělské univerzity ve vysokém ohledu.

Absolventi magisterských programů mohou také zvážit následné práce v doktorském studijním programu nebo aplikace pro výzkumné pozice na úředně uznávanými výzkumnými centry.

Vízové ​​povinnosti

Zahraniční studenti z členských států EU, Norska, Islandu, Lichtenštejnska nebo Švýcarska nemusí mít víza.Všechny ostatní zahraniční studenti, kteří budou ubytovaní na více než 90 dnů, musí požádat o dlouhodobé studentské vízum. Pro zájemce o studium musí požádat o vízum na španělském konzulátu nebo velvyslanectví ve své domovské zemi.

Chcete-li získat studentské vízum, studenti musí poskytnout důkaz o jejich studijního programu spolu s lékařským potvrzením, osvědčení o solventnosti na dobu studia, a záznam v trestním rejstříku osvědčení ze země jejich bydliště, za posledních pět let.

Zdravotní pojištění

Zahraniční studenti do 28 let mají nárok na pojištění Student zdravotního plánu. Studenti starší než 28, mohou použít vnitrostátní zdravotní systém, který zaručuje služby všem povoleným pobytem ve Španělsku.

Tipy

Španělsko používá euro na měnu a všechny hlavní mezinárodní kreditní karty jsou akceptovány ve většině obchodů.

Spropitné je běžná praxe v barech, restauracích, hotelech a taxi.Tipy jsou obvykle o 5 až 10 procent z celkové ceny.

Studenti, kteří chtějí řídit auto ve Španělsku musí mít mezinárodní řidičský průkaz, pokud nejsou z členského státu EU, Švýcarska, Norska, Islandu nebo v Lichtenštejnsku.

Vízové požadavky

Pro studenty mimo EU/EHP nebo Švýcarsko, kteří se chtějí zúčastnit výměny studentů, provádět výzkum nebo odbornou přípravu nebo pracovat jako neplacený stážista nebo dobrovolník ve Španělsku po dobu delší než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (typ D)

Cena a měna

EUR 160

Ceny studentských víz do Španělska se pohybují kolem 160 EUR. Poplatek za žádost o vízum se může kdykoli změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Občané z EU/EHP nebo Švýcarska nevyžadují studentské vízum bez ohledu na délku svého pobytu ve Španělsku. Studenti EU/EHP/Švýcarska nepotřebují vízum k životu ve Španělsku, ale budou se muset zaregistrovat u místních úřadů a získat osvědčení o pobytu.

Občané všech ostatních zemí vyžadují studentské vízum, pokud plánují zůstat a studovat déle než 90 dny ve Španělsku. Toto vízum se uděluje studentům, kteří již byli přijati k přijetí uznávaným vzdělávacím institutem ve Španělsku.

Kde můžete žádost podat?

Španělský konzulát nebo velvyslanectví

O

studijní vízum můžete požádat na španělském konzulátu nebo velvyslanectví ve vaší domovské zemi.

webová stránka:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

Jak provést aplikaci?

Než budete moci požádat o studijní vízum, musíte najít kurz nebo program s oficiálně uznanou institucí ve Španělsku. Poté budete muset od organizace získat oficiální potvrzení, že jste byli přijati na kurzu nebo programu, ve formě osvědčení nebo dopisu o přijetí. Jakmile to budete mít, můžete kontaktovat španělské velvyslanectví nebo konzulát ve vaší domovské zemi a požádat o studentské vízum.

Přesně to, co je požadováno, se může u jednotlivých konzulátů lišit, ale obecně, budete muset prokázat svůj cestovní pas, stejně jako následující:

 • podrobnosti o studiu, školení nebo výzkumu, který budete dělat ve Španělsku, včetně hodin studia týdně (minimálně 20);
 • důkaz, že máte zdravotní pojištění;
 • lékařské potvrzení potvrzující, že nemáte žádné nemoci, které by vyžadovaly, abyste byli v karanténě;
 • důkaz, že máte prostředky na podporu po dobu trvání vašeho pobytu ve Španělsku (např. údaje o stipendiu, španělská banka s dostatečnými finančními prostředky nebo dopis od rodičů/zákonných zástupců, kteří přebírají plnou finanční odpovědnost);
 • informace o tom, kde budete žít;
 • osvědčení o rejstříku trestů vydané v posledních pěti letech příslušnými orgány ve vaší domovské zemi.

Pokud pobýváte ve Španělsku déle než šest měsíců ke studiu, musíte požádat o povolení k pobytu studentů do 30 dnů od vstupu do Španělska. Žádáte o něj v místní kanceláři pro cizince (Oficina de Extranjeros) nebo na policejní stanici. Karta je platná jeden rok a můžete ji obnovovat každý rok po dobu pěti let, pokud budete pokračovat ve studiu.

Kdy byste měli podat žádost?

O

vízum budete muset požádat dva až tři měsíce, než hodláte cestovat do Španělska, abyste měli čas na zpracování vaší žádosti.

Obvykle, studentské vízum ve Španělsku se uděluje na celou dobu studia. Studentské vízum můžete obnovit a dále rozšířit studium nebo absolvovat nový studijní kurz ve Španělsku. Nepokoušejte se podat žádost o studentské vízum více než čtyři měsíce předem nebo méně než 7 týdny před datem odjezdu, jinak nebude žádost přijata.

Pokud máte studium ve Španělsku déle než šest měsíců, musíte požádat o povolení k pobytu studentů, které trvá jeden rok. Povolení k pobytu studentů musí být každoročně obnovováno.

Doba zpracování

Pracovní příležitosti

Španělské povolení k pobytu vás opravňuje k práci buď na částečný úvazek, nebo na dočasném místě, pokud nepoužíváte peníze, které vyděláváte, abyste se živili, když jste ve Španělsku. Během studia máte povoleno pracovat až 20 hodin týdně, pokud to nezasahuje do studia. Společnost, která vás zaměstnává, pro vás bude muset získat pracovní povolení od kanceláře cizince. Vaše pracovní smlouva nesmí překročit dobu trvání studijního víza.

Pokud budete absolvovat stáž v rámci kurzu, pro který bylo uděleno povolení k pobytu, nepotřebujete pracovní povolení.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Zde jsou některé z důvodů, proč může být studentské vízum do Španělska odepřeno:

 • Minulé nebo současné trestné činy
 • Nedostatečné vysvětlení účelu a okolností plánovaného pobytu
 • Nedostatečné prostředky na živobytí
 • Neplatné cestovní pojištění
 • Chybí předložit doklad o ubytování
 • Nepříznivá situace v oblasti schengenských víz — nedodržení předchozích omezení schengenských víz (tj. překročení pobytu v schengenském prostoru, nedodržení předloženého cestovního itineráře - přeskočením k pobytu převážně v hlavní zemi určení v schengenském prostoru atd.).