Keystone logo
Čína

Studie Mistr v Čína 2024

Studovat v Čína

Lidová republika Číny se nachází ve východní a centrální části Asie, s hranicemi na Tichý oceán a 14 dalších zemích, včetně Indie, Vietnamu a Severní Koreje. Čína je nejlidnatější země, s více než 1,3 miliardy obyvatel. To je svět je čtvrtý největší země z hlediska pevniny a různorodá geografie zahrnuje lesy, pláže, hory, pouště a 7600 ostrovů. Moderní Čína mísí 5000 rok historie s vysokou technologií a rušných měst. Kromě hlavních průmyslových odvětvích, jako je elektronika, Čína je jedním z největších světových vývozců zemědělských.

Podnebí v Číně

Protože Čína je velmi velká země, klima významně liší v různých místech, od slunných pláží chladných hor. Nicméně, země obecně má mírné klima po celý rok.Zimy bývají studené a suché s teplotami na jihu mají až o 40 ° C teplejší než na severu. Summers mají tendenci být deštivé, s menšími rozdíly teplot. Jihovýchodní část země obdrží nejvíce déšť a severozápad nejmenší.

Kultura

Ačkoli tam jsou 56 odlišných etnických skupin v Číně, více než 90 procent populace je Han Číňan. Sociální hodnoty jsou založeny na Confucian a Tao náboženských zásad a obchodních vztahů, kulturních hodnot, nikoli pevnými provozními pravidly.

Číňané mají dlouhou a odlišné historii literatury, hudby, umění, architektura, bojových umění a módy. Hlavní kulturní destinace patří Zakázané město 798 Art District v Pekingu, Tian Tan Buddha v Hong Kongu, a 2000-rok-starý Velká čínská zeď.

Čínská kuchyně je dodáván v mnoha variantách v různých oblastech a je považován za jeden z nejlepších na světě.

Zivotni

Celkové náklady na bydlení je velmi nízká, z asi 200 dolarů - $ 400 (US) měsíčně v závislosti na místě, větší města jsou obecně dražší, ale stále velmi rozumné. Vzhledem k tomu několik čínští občané vlastní auta, veřejné dopravy, jako jsou autobusy a železnice jsou dobře vyvinuté a levné použití.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  440
 • Podíl na inženýrských sítích

  17
 • Internetové předplatné

  13
 • Místní doprava

  25

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  7
 • Pinta místního piva

  1

O Čína

Vysokého školství v Číně

Čína má více než 2000 univerzit a vysokých škol, které nabízejí svobodné mládence, pány a doktorské tituly. Instituty vyššího vzdělávání jsou soustředěny ve východní polovině země. Čína v současné době hostí asi 300.000 zahraničních studentů, většina zahraničních studentů jsou z asijských zemí, Rusko, Spojené státy a Francie.

Přestože kdysi velmi regulovány vládou, čínské vysoké školy mají nyní značné autonomii při volbě studijních programů a organizační strukturu, což mnoho škol více atraktivní pro zahraniční studenty.

Proč studovat v Číně?

Mnoho lidí získat master 's titul v Číně na kulturní a jazykové zkušenosti. Kromě toho náklady na magisterském stupni je mnohem nižší než v Evropě, ve Spojených státech, nebo dokonce většina asijských zemí.Čína má dobře-pokládaný magisterské programy v oborech, jako je strojírenství, vědy, ekonomie a obchodní administrativy, jakož i jedinečné programy v oblastech, jako je čínský jazyk a bojová umění. Ačkoli většina magisterské studijní programy vyžadují znalost čínské, mnoho programů, jsou nyní nabízeny v angličtině, a to zejména pro obory ve strojírenství a obchodu.

Univerzity

Nedávná vládní reformy a investice přešly tři čínské školy do top 200 as se umístila podle Akademického pozice světových univerzit (ARWU) - Peking University, Shanghai Jiao Tong University a Zhejiang University. Čína založila ARWU použít jako základ pro hodnocení kvality čínských vysokých školách.

Magisterské programy jsou k dispozici v celé řadě oborů, jako je medicína, řízení, ekonomie, strojírenství, filozofie, právo, vzdělávání, historie, přírodovědy a dokonce i vojenské vědy. Pro zájemce o studium čínštiny v první řadě a kulturních studií, některé instituce nabízejí speciální programy pro zahraniční studenty, jako je jazyk a kulturu Peking University.

Školné a doba trvání programu

Školné a poplatky obecně běžet zhruba 1000 dolarů - $ 2000 na semestr v amerických dolarech, v závislosti na škole a studijním programem. Magisterských studijních programů trvat 2-3 roky (4-6 semestry) dokončit. Inženýrské a technické stupně obvykle vyžadují tři roky studia.

Akademický rok

Akademický rok je založen na dvou semestrů, na podzim a na jaře.Podzimní semestr začíná v září a končí koncem ledna nebo začátkem února a jarní semestr probíhá od února do června.

Postgraduální příležitosti

Mnoho čínských univerzit se stále potýkají od účinků kulturní revoluce a jen asi 30 procent univerzitních profesorů mají vyšší tituly. Jako výsledek, tam je mnoho pracovních příležitostí pro osoby s vyšší tituly učit v Číně. Non-čínský mistr v Absolventi budou také velmi žádány společností po celém světě, které obchodují s Čínou.

Vízové ​​povinnosti

Všichni zahraniční studenti musí mít vízum. Existují dva typy víz pro studenty, studijní vízum (X-vízum), což je u programů trvajících déle než šest měsíců, a Business vízum (F-vízum) pro programy kratší než šest měsíců. Žádost o vízum trvá 2-4 týdny.V některých případech je studentům povoleno přijít v Číně na turistické vízum a pak převést na studijní vízum.

Zdravotní pojištění

Vysoké školy poskytují zdravotní pojištění pro o $ 100 (US) ročně. Studenti musí mít platné lékařské prohlídce před tím, než mohou začít studovat, které mohou získat v jejich domovské zemi, nebo po příletu do Číny. Vyšetření v Číně stojí asi 100 dolarů (US).

Tipy

Čínská měna se nazývá renminbi, RMB zkrátil. RMB jednotky jsou v Yuan se také někdy nazývá Jiao a Fen. Používání cizí měny v Číně je zakázán, ale banky a mnoho hotelů poskytuje směnárenské služby.

MasterCard, Visa, American Express, Diners Club, JCB a karta jsou pouze kreditní karty v současné době přijaty v Číně.

Oficiálním jazykem v Číně je Standard mandarín, která je založena na dialektu mluvený Mandarin v Pekingu.Nicméně pouze 70 procent obyvatel mluví Mandarin jako jejich první jazyk a mnoho různých regionálních dialektů existuje po celé zemi.

Potenciální zahraniční studenti musí pracovat s čínského velvyslanectví v jejich zemi, aby všechny přistěhovalecká politika a jiné vstupní požadavky jsou splněny před cestou do Číny.

Vízové požadavky

 • X1 Visa - vydané těm, kteří jdou do Číny studovat déle než 6 měsíců.
 • X2 Visa - vydané těm, kteří jdou do Číny studovat po dobu kratší než 6 měsíců.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (X1 Visa; X2 Visa)

Cena a měna

Poplatek za žádost o studentské vízum se liší podle vaší státní příslušnosti, počet požadovaných vstupů, země, ve které se ucházíte, a zda chcete expresní službu. Poplatky se mohou pohybovat kolem 30 až 150$.

Kdo může žádat o vízum?

Každý zahraniční student, který má v úmyslu studovat v Číně, bude muset získat čínské studentské vízum (X vízum). Toto vízum se uděluje studentům, kteří již byli přijati k přijetí uznávaným vzdělávacím institutem v Číně.

Kde můžete žádost podat?

Čínské velvyslanectví nebo konzulát nebo na čínské diplomatické misi

Formulář žádosti o vízum můžete odeslat na čínském velvyslanectví nebo konzulátu nebo na čínské diplomatické misi ve vaší domovské zemi. V případě, že nemůžete přijít osobně pro podání, můžete jej poslat prostřednictvím cestovní kanceláře nebo vízové agentury k podání vaším jménem. Pamatujte, že většina čínských velvyslanectví nebo konzulátů nepřijímá žádosti zaslané poštou.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Formulář pro vízum si můžete stáhnout zde: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Pečlivě a přesně vyplňte formulář žádosti o vízum v počítači. Vytiskněte vyplněnou přihlášku a podepište ji. Nezapomeňte, že výtisk z formuláře žádosti je nezbytný, protože ručně psané formuláře nejsou přijatelné. Upozorňujeme, že změna nebo oprava není v tištěném formuláři povolena.

Na čínském velvyslanectví nebo konzulátu by měla být předložena následující dokumentace:

 1. Originální pas s nejméně šesti měsíci zbývající platnosti a prázdnými vízovými stránkami, a fotokopii datové stránky pasu a stránky s fotografií, pokud je samostatná.
 2. Jeden vyplněný formulář žádosti o vízum s nedávno pořízenou barevnou pasovou fotografií (holá hlava, plná tvář) na světlém pozadí.
 3. Doklad o legálním pobytu nebo pobytu (platí pro osoby, které nežádají o vízum v zemi jejich občanství)
 4. Originál a fotokopie přijímacího dopisu vydaného školou nebo jinými subjekty v Číně.
 5. Originál a fotokopie žádosti" o vízum pro studium v Číně" (formulář JW201 nebo formulář JW202).

Po příjezdu: Držitelé víz X1 se musí zaregistrovat v místním úřadu veřejné bezpečnosti (PSB) do 30 dnů od příjezdu do Číny a požádat místní PSB o dočasné povolení k pobytu v Číně. Držitelé X2 pobývají v Číně ve lhůtě stanovené na vízu a není nutné, aby žádali o povolení k přechodnému pobytu.

Kdy byste měli podat žádost?

Požádejte o studentské vízum alespoň několik týdnů před plánovaným datem cesty, abyste měli dostatek času na včasné dokončení postupu podávání žádostí, abyste se mohli připojit ke svému kurzu. Pravidelná doba zpracování je 4 pracovní dny. Pokud si chcete vyzvednout vízum dříve, expresní služba a rychlá služba jsou k dispozici za příplatek.

Vízum X1 se obvykle vydává pro více vstupů s platností až 5 let. Vízum X2 se obvykle vydává pro jeden vstup s platností až 6 měsíce.

Doba zpracování

4 Days

Pracovní příležitosti

Zahraniční studenti mohou v Číně pracovat na částečný úvazek. Univerzita by měla vydat souhlas; náborový jednotka/společnost by měla vydat osvědčení; policejní stanice poté na vašem vízu označí" částečný úvazek; Studium na částečný úvazek".

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Zde je několik důležitých věcí, které byste neměli dělat při podávání žádostí o studentské vízum do Číny:

 • Nepokoušejte se odeslat formulář žádosti o studentské vízum zasláním poštou, protože nebude přijat.
 • Nepředkládávejte falešné doklady pro své studentské vízum.
 • Ve své žádosti o vízum neskrývejte ani zkreslujte fakta.