Výzkumný Master of Philosophy (MA)

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Tento magisterský studijní program pořádá Katedra filozofie University of Antwerp ( UAntwerp ), Katedra filozofie a morálních věd Univerzity v Gentu (UGent) a Katedra filozofie a morálních věd Vrije Universiteit Brussel ( VUB). Program nabízí školení na vysoké úrovni pro vynikající studenty, kteří se snaží rozvíjet výzkumnou kariéru ve filozofii .

Obsah programu

Studenti jsou vyškoleni v akademickém psaní , což jim umožňuje působit jako hlavní autoři akademických článků.

Výzkumné semináře tvoří jádro programu a pokrývají širokou škálu filosofických oblastí. Některá se týkají sociálně relevantních témat (tj. Aplikovaná filozofie), zatímco jiná se vztahují k fundamentálnějším, ryze filozofickým oblastem.

Nabízíme výzkumné semináře na téma: Morální psychologie a metaetika; Empirická etika; Politická filozofie po Rawlsovi: Rovnost, spravedlnost a rozmanitost; Bioethics; Mediální filozofie a mediální teorie; Filozofie a etika pohlaví, sexuality a rozmanitosti; Logika; Filozofie biomedicínských a sociálních věd; Filozofie matematiky a přírodních věd; Dějiny a filozofie vědy; Filozofie mysli a poznání; Filozofická antropologie; Současná kontinentální filozofie; Náboženství a sekularizace; Dějiny a recepce starověké a středověké filozofie a náboženství; Dějiny rané novověké filosofie; Kantova a postkantianská filozofie; a estetika / filozofie umění.

Všechny výzkumné semináře jsou vyučovány v angličtině .

Kariérní cesta

Program připravuje studenty na výzkumnou kariéru ve filozofii . Studenti se vyzývají, aby se ucházeli o doktorská stipendia, např. U Research Foundation Flanders (FWO) nebo výzkumných rad zúčastněných univerzit nebo s vlastním výzkumným návrhem. Studenti by se také měli ucházet o doktorské pozice s předem určeným výzkumným projektem, který spadá do oblasti jejich působnosti. Tyto pozice jsou pravidelně inzerovány v akademických zpravodajích a seznamech e-mailů.

Proč zvolit UAntwerp ?

Absolventi magisterského studia v oboru filosofie jsou schopni vyvinout filosofický výzkumný projekt a sestavit žádost o financování, kterou lze podat místním, národním nebo mezinárodním financujícím institucím. V rámci svých specializací dokážou formulovat originální a inovativní výzkumné problémy na základě řádně založeného vhledu do mezinárodně uznávaného nejmodernějšího oboru ve své oblasti. Absolventi tohoto programu jsou schopni vypracovat originální řešení vybraných výzkumných problémů a své případy jasně a přesvědčivě argumentovat.

128905_Philosophy_Fotofiche_1180op361.jpg

Poslední aktualizace Dub 2020

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of o ... Čtěte více

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of our student population comes from abroad. Méně