Turecko

Studium v ​​Turecku

Vysokého školství v Turecku

Vysokoškolské vzdělání na vysokých školách obsahuje bakalářské, magisterské, doktorské tituly. Kromě toho, že magisterské studium je vyšší inženýrství Diplomová také oceněn, což je ekvivalent magisterského stupně. Obě míry vyžadují práci být dokončena a obhájena. Vysoké školy se dělí na dva typy, s 104 státních univerzit a 62 soukromých vysokých škol. Tureckých univerzitách se konají ve vysokém souvislosti s 5 škol v horní 400 celosvětové, podle 2012 Times Higher Education World University Rankings .

 

Proč studovat v Turecku?

Studenti sledují magisterské tituly v nějaké akademické disciplíny najít bezpečné, příjemné a obohacující multikulturní prostředí, které je mostem mezi západní a střední východní kultury.Turkish vysokoškolské instituce jsou známé pro vysokou kvalitu vzhledem k nízké školné a mnoho programů vyučovaných v angličtině. Non-anglicky mluvící studenty, kteří navštěvují tradiční programy najdete také mnoho příležitostí naučit se anglický jazyk, jak dokončení jejich primárních studií.

 

Vysoké školy v Turecku

Programy na veřejných vysokých školách jsou obvykle učí v turečtině, i když některé programy jsou vyučovány v angličtině, němčině nebo francouzštině. Studenti nejsou zdatní v turečtině, kteří vstupují turecké programy může trvat jeden rok jazykové přípravy před prováděním jejich studia. Většina mezinárodních programů jsou vyučovány na soukromých vysokých školách, kde je vyučovacím jazykem je většinou angličtina. Soukromé univerzity jsou také známé jako nadace univerzit.

V současné době asi 30.000 zahraniční studenti jsou zapsáni do vzdělávacích programů v zemi, ale Turecko má za cíl zvýšit tento počet na 150 tisíc.Ačkoli většina akademické disciplíny jsou k dispozici, populární programy pro zahraniční studenty jsou Mezinárodní vztahy, východního Středomoří studie, multikulturní záležitosti studia, strojírenství, obchodní management a pohostinství.

 

Školné a doba trvání programu

Školné za semestr na státních vysokých školách, kde výuka je v turečtině je asi 100 dolarů - $ 200 (US) pro turecké státní příslušníky a studenty z Ázerbájdžánu, Baškortostánu, Bosně a Hercegovině, Dagestánu, Karachay-Čerkesská, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Makedonii, Mongolsku, Moldavsku, Nakhchivan , Uzbekistán, Uzbekistán, Tádžikistán, Tartarstan, Turkmenistánu a na Ukrajině. Mezinárodní studentský školné za semestr na státních vysokých školách, kde výuka je v turečtině je asi 300 dolarů - $ 600 (US). Školné je asi 1,5 až 2 krát vyšší u státních institucí, kde výuka probíhá v angličtině.

Roční školné na vysokých školách nadace je typicky 6,000 dolar (US) 20.000 dolarů (US), nicméně, zakládání univerzit také mnoho studentů s stipendia, která pokrývají 30 až 40 procent jejich výuky.

Většina magisterské tituly trvat celé dva roky, ale to se liší podle studijních programů a institucí.

Chcete-li pomoci hradit náklady, mohou zahraniční studenti získat zaměstnání s univerzitou jako výzkumník, ale zahraniční studenti nemají právo na práci v jiných organizacích ve veřejném nebo soukromém sektoru.

 

Akademický rok

Akademický rok v Turecku je založen na dva semestry a běží od října do června.

 

Postgraduální příležitosti

Po dokončení studia, mohou zahraniční studenti najít příležitosti k zaměstnání jako výzkumní pracovníci nebo zaměstnanci na vysokých školách, zejména vysokých škol se programů vyučovaných v angličtině.Turecké studenti a cizinci s dobrými jazykovými znalostmi tureckých najdou příležitosti dostupné v jiných odvětvích stejně. Non-tureckých občanů bude muset získat pracovní povolení poté, co bylo nabídnuto zaměstnání.

 

Vízové ​​povinnosti

Zahraniční studenti musí mít studentské vízum a vízum je nutné získat před odjezdem do Turecka nebo student nebude moci zapsat na univerzitě. Studenti musí být přijat do turecké univerzity před podáním žádosti o studentské vízum na turecké konzulátu ve své domovské zemi. Tento proces trvá asi 8 týdnů a studenta pas bude vyznačeno studentské vízum po jejich schválení.

 

Zdravotní pojištění

Všechny univerzity nabízejí bezplatné zdravotní péče ve svých zdravotnických zařízeních.Nicméně, tato péče je obecně omezena na záchranné služby a péči o drobné podmínek, tak zahraniční studenti jsou vedeni k nákupu zdravotní pojištění na pokrytí dalších výdajů na zdravotní péči, které mohou nastat. Tato politika by měla zahrnovat jak evropské a asijské Turecko. Mnoho soukromých pojištění jsou k dispozici v Turecku.

Studenti, kteří jsou držiteli povolení k pobytu po dobu delší než 6 měsíců, bude také zapsána v turecké instituce sociálního zabezpečení (SGK) a jsou potřebné k získání a platit za místní politiku zdravotního pojištění.

O Turecku

Byla založena v roce 1923, je Turecko doslova mostem mezi Evropou a Asií, země nachází na obou kontinentech. Přestože většina se nachází v západní Asii a sousedí se Sýrií, Irákem, Íránem a Irákem, je malá část se nachází v jihovýchodní Evropě a sousedí s Bulharskem, Řeckem, a Gruzie. Země má také pobřeží na třech mořích, včetně Egejského moře, Černého a Středozemního moře. Turecko je multikulturní země s dlouhou historií odráží v mnoha historických míst a památek po celé zemi, kde mohou návštěvníci najít stopy legend jako Alexander. Turecko je zakládajícím členem Organizace spojených národů a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

 

Podnebí

Ačkoli pobřežní oblasti Turecka mají obecně mírné středomořské podnebí, funkce, jako jsou otevřené pláně a hory, aby pro široké spektrum klimatických podmínek.Průměrná vysoká teplota v Istanbulu je asi 29 stupňů C v srpnu a průměrné minimum je asi 3 ° C v lednu. Průměrné teploty ve Středomoří a jihovýchodní regiony Anatolia jsou jak vysoce jak 35 ° C a průměrné nízké teploty v Ankaře jsou tak nízké, jak -7 ° C.

 

Kultura

Turecko již dávno přijal multikulturalismus a země se snaží integrovat sekulární a západní myšlenky do jejich společnosti a kultury. U jeho založení, latinka nahradil arabskou abecedu a ženy dostaly volební právo. V moderním Turecku, lidé mnoha náboženství a tradic, žít v harmonii. Šaty se pohybuje ze západní oblečení, jako jsou džíny elegantní večerní šaty a tradiční oblečení, které zahrnuje barevné šátky a čepice.

 

Zivotni

Životní náklady v Turecku jsou nízká a mezinárodní student může očekávat, že zaplatí kolem $ 400 - 500 dolarů (US) každý měsíc pro bydlení, potraviny a různé výdaje. Knihy a jiné poplatky budou pobíhat 150 dolarů (US) na semestry. Udržet nízké náklady, vysoké školy obecně poskytují koleje nebo jiné bydlení pro zahraniční studenty.