Společný mistr v obchodní a klimatické diplomacii EU (EUDIPLO)

Všeobecné informace

3 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

130365_Masterstudies_EUDIPLO_Rome.jpg

Klíčová fakta

ligneEUTCDIP.png

t2276-20200203-150502-ligneeutcdip.pngSpolečného mistra v oblasti obchodní a klimatické diplomacie EU (EUDIPLO) nabízí společnost CIFE v Berlíně a Nice a škola vlády v LUISS Guido Carli v Římě.

Master EUDIPLO poskytuje analytické a vyjednávací dovednosti prostřednictvím studií založených na důkazech a praktické projektové práce ve třech hlavních tématech programu: Udržitelnost a klima, obchod a investice, digitální spolupráce .

Akademické osnovy se zaměřují na to, jak jednat, odrážet se a účastnit se strategických obchodních a klimatických jednání mezi Evropou a jinými geopolitickými mocnostmi, s celou řadou ekonomických a digitálních zpravodajských nástrojů.

 • T každý jazyk : angličtina
 • Cíle studia: Řím, Berlín, Nice
 • Trvání: Jednoletý program od října do června
 • Kredity: 60 ECTS
 • Datum zahájení: říjen 2020

Aplikovaný výzkum - přispívající partneři

ligneEUTCDIP.pngt2276-20200203-150502-ligneeutcdip.png

Od studentů se očekává aktivní účast na studiích aplikovaného výzkumu poskytovaných našimi přispívajícími partnery. K doplnění studia mohou motivovaní absolventi požádat o stáže v těchto globálních institucích .

Přispívající partneři programu:

 • Evropská služba pro vnější činnost, Brusel
 • OECD, Paříž

Vstupní požadavky a jak se přihlásit

ligneEUTCDIP.pngt2276-20200203-150502-ligneeutcdip.png

 • Pro studenty, kteří dokončili vysokoškolské studium.
 • Dobrá znalost angličtiny je nutná.
 • Uzávěrka přihlášek: 15. června 2020.

Pro více informací a předběžnou registraci kontaktujte eudiplo @ CIFE .eu

Chcete-li se přihlásit, přejděte do online formuláře žádosti.

130363_Masterstudies_EUDIPLO_Berlin.jpg

Přehled akademického roku

ligneEUTCDIP.pngt2276-20200203-150502-ligneeutcdip.png

Žijte v Římě , Berlíně a Nice a zjistěte, jak jsou klimatické a obchodní politiky hlavními nástroji nadnárodních vztahů v 21. století.

Společný mistr v obchodní a klimatické diplomacii EU (EUDIPLO) je jednoletý program, který se koná ve třech různých městech:

Říjen až prosinec: Řím (Itálie)

Program začíná v Římě v areálu školy LUISS School of Government. Kurzy představí úvod do řízení EU a zaměří se na kontext a výzvy evropské zahraniční akce a politiky v 21. století.

Leden až březen: Berlín (Německo)

Program pokračuje v Berlíně v prostorách CIFE . Výuka se bude soustředit na klimatickou diplomacii EU a její ambice vést v oblasti klimatu v souvislosti se zelenou dohodou EU .

Studijní cesta do diplomatického centra, jako je Brusel, poskytuje znalosti o diplomacii EU a interakci s lektory, odborníky a diplomaty na vysoké úrovni.

Duben až červen: Nice (Francie)

Kurzy se konají v Nice v hlavních prostorách CIFE . Zvláštní pozornost bude věnována obchodní a investiční diplomacii EU . Studenti se zúčastní kurzů obchodní diplomacie, externích investic pro SDG, AI, velkých dat a digitalizovaného řízení, inovativních forem spolupráce v digitální společnosti. V rámci svých akademických požadavků absolvují studenti závěrečnou diplomovou práci .

Struktura programu a výsledky učení

ligneEUTCDIP.pngt2276-20200203-150502-ligneeutcdip.png

Program je rozložen do jednoho akademického roku do čtyř modulů . V průběhu celého kurikula v Římě se studenti Berlína a Nice budou účastnit setkání s vnitrostátními a mezinárodními vládními úředníky, zástupci soukromého sektoru a předními akademiky pořádanými LUISS School of Government v Římě a CIFE v Berlíně a Nice.

Výukové moduly

1. Správa EU v Římě na LUISS School of Government v Římě

Naučte se souvislosti a výzvy evropské zahraniční akce a politiky v 21. století a navštěvujte následující kurzy:

 • Demokracie a globální správa: evropská politika po roce 1945
 • Evropská makroekonomie
 • Reforma evropských institucí a demokracie
 • Politiky a tvorba politik v EU
 • Vnější akce EU

2. Klimatická diplomacie EU v Berlíně na CIFE v Berlíně

Studujte klíčové diplomacie EU a vztahy udržitelného rozvoje, jako je politika v oblasti klimatu, ve významných dvoustranných a mnohostranných vztazích:

 • Udržitelný rozvoj
 • Vědecká diplomacie
 • Nová klimatická diplomacie a opatření EU v oblasti klimatu
 • Sdílení ekonomiky a sociálně-spravedlivý ekologický přechod

3. Obchodní diplomacie EU na CIFE v Nice

Prozkoumejte, jak daleko obchod a jeho propojení prostřednictvím infrastruktury a digitálních služeb pomáhají posunout zahraniční vztahy a výměny směrem k cílům udržitelného rozvoje:

 • Obchodní diplomacie a dohody
 • Investiční politika pro SDG
 • Evropské AI a digitální připojení
 • Inovativní formy spolupráce v digitální společnosti

4. Metodika aplikovaného výzkumu, případové studie, simulační cvičení a workshopy dovedností v rámci celého kurikula v Římě, Berlíně a Nice
Speciální funkce

Laboratoře politik - aplikované dovednosti

 • Rozvíjejte své praktické dovednosti sledováním případových studií a jednání o EU a politických návrhů v reálném čase o strategickém tématu udržitelného rozvoje
 • Návštěvy národních a mezinárodních institucí v Berlíně a Nice dodávají akademickému programu na křižovatce teorie a praxe zásadní zkušenostní dynamiku.

130364_Masterstudies_EUDIPLO_Nice.jpg

Titul a titul

ligneEUTCDIP.pngt2276-20200203-150502-ligneeutcdip.png

Na konci programu získají účastníci:

Osnovy související s obchodní a klimatickou politikou

Absolventi tohoto programu, kteří jsou vybaveni zostřeným kritickým myšlením a důkladnými technickými znalostmi nadnárodních vztahů, budou přínosem pro veřejný, neziskový a soukromý sektor.

Zpětná vazba aplikovaného výzkumu odborníka

Hloubkový výzkum a projektové dovednosti prostřednictvím celoroční práce na projektu a praktické diplomové práce vedené odborníky CIFE a LUISS a dalšími ostřílenými vedoucími politiků.

Globální absoloventky a síťová komunita

Propojení se sítí zákonodárců a diplomatů CIFE a LUISS a přístup k exkluzivním projektovým příležitostem v evropských a mezinárodních institucích.

Absolventi získají dvě certifikace:

 • Společný magisterský program EU Trade & Climate Diplomacy (EUTCDIP) , který potvrzuje úspěšné dokončení akademických osnov a uděluje 60 ECTS na magisterské úrovni.
 • Kvalifikace stupně „ Politický úředník v evropských a mezinárodních organizacích “ (úroveň 7 EQF), uznaná francouzským státem.
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The Centre international de formation européenne (CIFE) was created in 1954. Its founders, in particular, Alexandre Marc, understood the urgent necessity to train professionals and citizens in the sub ... Čtěte více

The Centre international de formation européenne (CIFE) was created in 1954. Its founders, in particular, Alexandre Marc, understood the urgent necessity to train professionals and citizens in the subject of a united Europe. CIFE is a private non-profit-making international organisation which includes several European studies courses as well as conferences, seminars and publications. Méně
Berlín , Pěkný , Brusel , Budapešť , Canterbury , Řím , Istanbul , Tunis , Vídeň + 8 Více Méně