Rakousko

Studium v ​​Rakousku

Vysokého školství v Rakousku

Rakousko nabízí postsekundární vzdělávání dohlíží a financovaný federální ministerstvo pro vědu a výzkum. Rakousko 's 11 soukromých vysokých škol a 23 veřejných vysokých škol je poskytnout studentům komplexní seznam studijních programů a vyšší vzdělávací systém, který dnes slouží masy, spíše než elita, jak tomu bylo před rokem 1960. Všichni studenti najednou byl volný vztahovat na veřejné vysoké školy a významné v každém oboru si přály, což je postup, který se v poslední době zažil několik změn. Rakousko sice stále umožňuje aby se studenti na hlavní v několika předmětů současně, vládní sektor odpovědný za školství nyní dát omezení na místě několik oblastí studia. V současné době tyto předměty patří: psychologie, biologie, zubní lékařství, humánní medicíně ekonomických věd, žurnalistiky a veterinární medicíny.

Od roku 2001, studenti navštěvují rakouské universitě již mají k dispozici bezplatné vzdělání. Nicméně, studenti z Evropské unie nebo Evropského hospodářského prostoru (EHP), kteří dokončí svůj studijní progam v minimálním čase (tři roky), nemusíte platit za jejich výchovu. Ostatní studenti musí zaplatit školné ve výši € 370 (500 dolarů) za období, jsou-li občané Rakouska a € 700 (950 dolarů), pokud nejsou rakouští občané.

Získání bakalářského 's titul v Rakousku obvykle trvá tři roky. Vydělávat magisterský titul PhD nebo obvykle trvá další dva až tří let v závislosti na typu objektu a specifikací, ve kterém student zapíše.

 

Vysoké školy aplikovaných věd (Fachhochschulen)

Vysoké školy aplikovaných věd se liší od tradičních rakouských univerzitách v tom, že jsou šité na míru ubytování studentů, kteří se snaží naučit se praktické dovednosti přes akademické znalosti.Jako student účastnil Fachhochschule, nebudete moci vybrat své kurzy tak volně, jak by mohla být na akademické orientované univerzity. To má zajistit, aby všichni studenti zadání University of Applied Science absolventa v doporučených tří let.

 

Rakouské soukromých vysokých škol

Od roku 2001 musí být všechny soukromé vysoké školy jsou akreditovány před tím, než jsou legálně dovoleno, aby akademické tituly. Spolkové ministerstvo školství, vědy a kultury má pravomoc poskytovat akreditaci. V současné době je 13 soukromých vysokých škol působících v Rakousku plně akreditována. Některé z nich patří do evropského míru University, University Sigmunda Freuda (Vídeň) a Paracelsus Medizinische Privatuniversität (Salzburg).

 

Akademické tituly

Magister titul je první stupeň dává studentům, kteří dokončí se čtyři-šestroky kurz ve společenských vědách, přírodní vědy, humanitní vědy, právo a ekonomie. Studenti oboru zemědělství nebo strojírenství obdrží Diplom-Ingenieur po ukončení studia v příslušném studijním programu. Nedávno, některé rakouské univerzity začali vydávat Bakalářská 's tituly před Magister, nebo Master ' s stupně.

Medicína je jediná oblast studie, ve které student může získat doktorát nejméně po šesti letech navštěvovat univerzitu. Mnoho oborů, včetně medicíny, požadovat, aby studenti psát a dodat výzkumné práce tzv. Diplomarbeit, který obvykle průměry alespoň 100 stránek.

 

Prominentní rakouských univerzitách

Společnost byla založena v roce 1365, se nachází Vídeňská univerzita nejslavnější Rakousko 's univerzitami a nabízí tři centra a 15 fakult, které zahrnují Fakulty informatiky, psychologie, podnikání a ekonomie, fyziky, chemie a matematiky. Tam jsou také Centra pro molekulární biologie, translatologie a sportu vědy. Dva další špičkové rakouské univerzity University of Innsbruck a Karl-Universität Graz-Franzens.


Použití na rakouské univerzity

Chcete-li použít jako vysokoškolák (tzv. "první cyklus "), by měl student mít platný certifikát od svého předchozího školy o tom, že mají kvalifikaci pro vstup na vysokou školu. Studenti, kteří jsou členy EHP, musí mít ukončené vyšší středoškolské vzdělání, před kvalifikací navštěvovat rakouské universitě.Budete také vyzváni, abyste prokázali, můžete mluvit německy a anglicky, jakož i přijmout další kvalifikační kurzy-li to nezbytné.

Než studenti mohou vztahovat na Master 's programem v Rakousku, musí vydělali bakalářský ' s stupně nebo jiný ekvivalentní titul bakalář 's diplomem v souladu s rakouskými vzdělávacími požadavky.

Některé z více konkurenčních studijních programů v Rakousku přijímat studenty podle třídy bodových průměrů vyřazených z předchozí školní práci. Studenti z EU mohou převést svoji GPA do rakouského systému pomocí EGC (Evropská Grade Converter). Neevropské studenti měli přístup k standardní stupně graf porovnání používaných evropskými studenty k výpočtu jejich rakouské GPA.

Němčina je jazykem vyučovacím v Rakousku. Studenti jsou povinni předložit doklad o své znalosti německého jazyka tím, že výsledky získané z předchozích vyšetření nebo diplomů získaných od přijetí německé jazykové kurzy.

 

Zdravotní pojištění

Evropská unie a Evropského hospodářského prostoru studenti budou muset mít svůj Evropský průkaz zdravotního pojištění s sebou při návštěvě rakouské univerzity. Zámořské studenti mohou buď získat rakouské veřejné podpory zdravotní pojištění nebo nákup zdravotního pojištění od soukromého dopravce.

 

Proč studovat v Rakousku?

Nabízí mimořádně vyvinutou sociálně-tržního hospodářství, různorodé pracovní příležitosti a jednu z nejvyšších životních úrovní na světě, Rakousko patří mezi top 15 nejbohatších zemí na světě. S vzkvétající odvětví cestovního ruchu, fascinující historické památky a krásnou horskou scenérií, Rakousko je stále populární u evropských i zámořských rekreanty stejně jako studenty, kteří chtějí pokračovat vyšších vzdělávacích stupňů od prestižní rakouské universitě.

O Rakousku

Rakousko je oficiálně odkazoval se na jako Rakouské republiky, země, která je považována za politicky Federativní Republiky a má populaci více než osm milionů lidí občanů. Rakousko je ohraničená na jeho severní straně v Německu a České republice, na Slovensku av Maďarsku na jeho východní straně, Itálie a Slovinsko na jihu a Lichtenštejnska a Švýcarska na západ. Devět spolkové země rozděleny do okresů tvoří Rakousko 's 84.000 km2 půdy (33.000 čtverečných mil), se ve Vídni je jeho hlavní a největší město. Členem Organizace spojených národů a Evropskou unií, Rakousko přijalo euro jako svou oficiální měnu v roce 1999.

 

Rakousko 's Climate

Většina z Rakouska leží v mírném až chladném pásmu ovlivnil v létě teplé větry, které přichází ze západu.Protože většina z Rakouska je zastíněn Alp, klima je převážně "alpine " klima - poněkud chladnější během zimních měsíců (0 až -10 stupních Celsia nebo 32 až 15 stupňů Fahrenheita) a relativně teplo v létě ( 25-40 C nebo 77 až 100 stupňů Fahrenheita). V průměru, Rakousko dostává kolem 660 mm (26 palců) ze dne deštěm, sněhem nebo ledem každý rok, s průměrnou měsíční úhrn 55 mm, nebo kolem dva palce.

 

Základní fakta o Rakousku

  • Téměř 90 procent Rakousko 's občany mluvit německy, následuje Serbian / bosenská / Chorvatska (čtyři procenta), turečtina (dvě procenta), maďarský (půl procenta) a polské (půl procenta)
  • Většina Rakušanů, kteří jsou náboženské hlásí ke katolické víře
  • Devatenáct Rakušané dostali Nobelovu cenu za medicínu, fyziologii, chemii nebo fyziku. To v současné době stojí jako jeden z nejvyšších zadání čísla na obyvatele všech zemí na světě.
  • Obnovitelné zdroje napájení Rakousku s více než 60 precent své moci, a to především solární a větrné energie.
  • Na téměř 650 roků starý, se nachází Vídeňská univerzita Rakousko 's největší a nejstarší univerzita.