Portugalsko

Studium v ​​Portugalsku

Vysokého školství v Portugalsku

Portugalsko nabízí polytechnické univerzity a typu vzdělání, které je poskytováno soukromých nebo veřejných vysokých škol, vysokoškolské ústavy nebo polytechnickými instituty. Vysoké školy provozované vládou přijímat studenty prostřednictvím konkurenčního systému tzv. numerus clausus, nebo "zápis omezení ". Studenti musí složit zkoušky, které testují je přes konkrétních předmětů a přijímat minimální známky, než které jsou právně umožněno uplatňovat na vysoké školy. Přijímací kritéria pro mnoho bakalářské a magisterské studijní programy vyučované na veřejných vysokých školách jsou obecně náročnější a selektivnější než kritéria očekávaných školách nebo soukromých vysokých školách.

Portugalský systém vysokoškolského vzdělávání je mimořádně výzkum orientovaný, ale polytechniky nabízí studentům šanci získat tituly v profesních oblastech, jako je psychologie, právo, ekonomie, medicíny a přírodních věd.Stupně zahrnující vzdělávací, technologické, konstrukční a svobodných umění kariéry jsou poskytovány jak polytechnické institucí a vysokých škol. Všechny soukromé a veřejné vysokoškolské zařízení nemůže pracovat, pokud byly uznány Portugalsko 's Ministério da Ciência, Tecnologia e Ensino Superior (Ministerstvo vědy, techniky a vysokoškolské vzdělávání).

Zahraniční studenti, kteří chtějí navštěvovat univerzitu portugalské budou potřebovat ekvivalent diplomu de Ensino Secundári, která je podobná americké maturitu, stejně jako dokumentaci uvádějící vstupní skóre zápočtový test. Vzhledem k tomu, Portugalsko je součástí Evropské unie a dodržuje Boloňského procesu, studenti zasílat bakalářské 's (licenciatura), master ' s (mestrado) a doktorát (Doutoramento) stupňů, které jsou srovnatelné s údaji v USA a většina Evropa.

Požadavky na studentské vízum

Evropská unie studenti nepotřebují vízum ke studiu v Portugalsku, i když EU mohou studenti muset prokázat, že mohou uživit, než budou moci začít kurzu na portugalskou univerzitou. Případně budou mimo EU mají studenti získat studentské vízum, pokud chtějí zůstat v Portugalsku více než tři měsíce. Papírování nezbytné pro zahájení vyřizování žádostí o vízum obsahuje platný cestovní pas; vyplněné žádosti: jeden cestovní pas fotografií, univerzitní přijetí dopis; kopii cestovního itineráře a letenku; doklad o zdravotním pojištění a bankovních výpisů nebo jiný doklad studenta 's finanční stav.

Vysokoškolské vzdělání není zadarmo v Portugalsku, ale stipendia a jiné finanční výpomoci mohou být k dispozici oprávněným studentům. Průměrné náklady na roční školné pro bakalářské 's a pán ' s studijních programech je přibližně $ 1300 až 1800 dolar USdolarů, nebo 950 až 1.300 euro. Doktorátů náklady podstatně vyšší.

Proč studovat v Portugalsku?

S Portugalskem 's vysokoškolském systému se zvýší její zaměření na technologie a výzkum v oblasti vesmíru, biotechnologie a obnovitelné zdroje, studenti, kteří mají zájem na pokračování kariéry v těchto odvětvích, zjistíte, že portugalské univerzity mají nabídnout více, než mnoho jiných institucí. Navíc, Portugalsko 's Venkov je geograficky a klimaticky různorodý a malebné hory, krásné pastviny a míle pobřeží pro studenty zažít a prozkoumat.

O Portugalsku

Portugalsko je republika v jihozápadní Evropě vedle na Pyrenejský poloostrov a ohraničené Španělskem na východ a na sever a Atlantský oceán na jihu a na západě. Portugual má suverenitu nad Madeira a Azory souostroví a je pojmenována po Porto, země 's druhým největším městem. Členem Evropské unie a které jsou uvedeny na vysoké HDI, nebo index lidského rozvoje, Portugalsko je klidné, globalizovaný národ, který také patří k Organizaci spojených národů, Latinské unie, NATO a Organizace iberoamerických států.

Po schválení současné ústavy v roce 1976, Portugalsko působí jako demokratické republiky s Lisabonskou jako jeho hlavní a největší město. Shromáždění republiky, prezident republiky, vláda a premiér jsou Portugalsko 's čtyři hlavní vládní instituce. Podobně jako v USAa Evropa, Portugalsko má několik politických stran, z nichž mají občané vybírat kandidáty a volit. Dvě dominantní strany sociálně demokratická strana a Socialistická strana, s ekologa strany a portugalské komunistické strany pravidelně sbírat asi deset procent hlasů, v každých volbách.

Základní fakta o Portugalsku

  • Portugalsko otevřeli největší solární továrny na světě v roce 2006, ve městě Alentejo.
  • Kromě Portugalska a Brazílie, je portugalština také mluvené v Rovníkové Guineji, Angole, Mosambiku a Kapverd.
  • Studenti se rozhodnou získat titul v Portugalsku budou chtít vidět nejdelší most existující v Evropě - Vasco de Gama Bridge - která pokrývá téměř 11 mil nebo 17,3 km a prochází přes řeku Tagus u Lisabonu.
  • Býčí zápasy je stále legální v Portugalsku.
  • Portugalsko je domovem pro téměř 11 milionů lidí, přičemž jedna třetina obyvatel žije v Lisabonu a Portu.
  • Coimbra, Portugalsko je doma k jednomu z evropských univerzit 's nejstarší, University of Coimbra, která byla založena v roce 1290 nl
  • Vzhledem k silným vlivem katolicismu, může Portugalsko je jedním z zemí Evropy 's nejkonzervativnějších v souvislosti se společenskými normami a nápady. Legalizace potratů v roce 2007 bylo velmi kontroverzní a jen prošel v referendu.
  • Portugalská jíst více ryb, než ostatní lidé na světě.


Portugalsko 's Climate

Portugalsko nabízí středomořskou, step a polosuchých podnebí a představuje některé z nejteplejších teplot v Evropě. Návštěvníci Guadiana pánve v blízkosti Španělsko 's hranici, může pařit v letních teplotách dosahuje tak vysoké jako 100 stupňů Fahrenheita (38 ° C). Nicméně, sníh padá pravidelně v období od října do května v regionech Portugalska 's severní a střední, se zimní teploty v průměru 25 stupňů Fahrenheita nebo Celsia -9.

Portugalsko 's měny

Být členem Evropské unie, Portugalsko 's hlavní měnou je euro, a jeho Banco de Portugal představuje významnou součást ESCB (Evropský systém centrálních bank). Většina Portugalsko 's finančními a obchodními organizacemi se sídlem v Portu a Lisabonu ' s metropolitních oblastí.

Od roku 1974 's revoluci karafiátu, Portugalsko pokoušel se přizpůsobit rychle se vyvíjející globální ekonomice tím, že mění své předchozí ekonomický model veřejné spotřeby na jeden, který klade důraz na soukromé investice, exporty a technologických inovací. Jako výsledek, tradiční odvětví, jako jsou boty, oblečení a dřevo, korek vzali na zadním sedadle podnikatelských služeb. V současné době, Portugalsko trpí přes recesi, která byla finančně nápomocni programu pomoci EU v hodnotě na 78 miliard eur. Ekonomové si myslí, že nejhorší roky Portugal 's recese je u konce a že země ' s Míra nezaměstnanosti by měla začít v roce 2014 klesá.