Polsko

Studium v ​​Polsku

Vysokého školství v Polsku

Moderní Polská vysokého školství používá standardní tři etapy stupních: bakalářském, magisterském a doktorát. Magisterský titul je udělován jako Master of Arts (MA), Master of Science (MSc), nebo Magister. Existují také několik ekvivalentních magisterské tituly, včetně Mistra umění, mistr inženýr, magistr inženýr architekt. Všechny instituce vyššího vzdělání v Polsku používat European Credit Transfer System (ECTS).

Instituce vyššího vzdělávání v Polsku jsou rozděleny do univerzitního typu a neuniverzitního typu. Studium univerzitního typu v magisterském stupni jsou více teoretické a absolventi získávají "diplom o absolvování jednotných hlavní zaměření studia." Neuniverzitního typu kurzy jsou považovány za "komplementární" kurzy, které mají více praktické uplatnění a absolventi obdrží "diplom o absolvování doplňkových magister-studia úrovně."

 

Proč studovat v Polsku?

Instituce vyššího vzdělávání v Polsku nabízí více než 200 magisterských studijních programů v angličtině. Programy jsou k dispozici v širokém spektru akademických disciplín, včetně zemědělské vědy, umění, strojírenství, obchodu, jazyků, přírodních věd a společenských věd. Nejoblíbenější obory jsou strojírenství (téměř 70 programů) a obchodní (téměř 50 programů). Některé programy jsou k dispozici v němčině stejně.

Polské instituce jsou dobře pokládaný po celém světě jak pro vzdělání a výzkum. Dva polské instituce, Jagellonské univerzity a univerzity ve Varšavě, patří mezi top 400 světových univerzit podle hodnocení na Times Higher Education World University Rankings .

 

Univerzity

Polsko má přibližně 500 univerzit a jiných institucí vysokoškolského vzdělávání. Asi jedna třetina institucemi vyššího vzdělávání jsou veřejné a zbývající dvě třetiny jsou soukromé. Polsko vítá mezinárodní studenty a výrazně vzrostl počet zahraničních studentů v posledních letech. V roce 2012, země hostila více než 24.000 zahraničních studentů ze 141 zemí s největším počtem pocházející z Ukrajiny, Běloruska, Norska a USA. Většina zahraničních studentů v Polsku oboru ekonomika, obchod, lékařství a technologie.

Vysokoškolské instituce v Polsku mají tendenci se specializovat a jsou rozděleny do široké škály kategorií, včetně: VŠ, technické univerzity, akademie zemědělství, akademie ekonomiky a tak dále. Celkem existuje 15 různých typů ústavů.

 

Školné a doba trvání programu

Polští studenti navštěvují denní studium obdrží bezplatnou výuku na státních institucí. Někteří zahraniční studenti mohou také studovat bez nákladů, ale musí být všechny ostatní platit školné ve výši € 2.000 na rok magisterských programů.

Magisterské programy obvykle trvají 1,5 - 2 roků, však mohou vyžadovat MSc stupňů 2,5 roky studií nezávislých na bakalářské studium. Kromě kurzů, studenti musí ve většině oborů dokončit práci nebo projekt a obhájit ji před obdržení magisterský stupeň.

 

Akademický rok

Akademický rok má dva semestry, každý uzavřít s zkouškové období. Pád semestr trvá od října do poloviny února a jarní semestr trvá od poloviny února do června.

 

Postgraduální příležitosti

Občané EU mohou pracovat pro jakoukoli společnost v Polsku po maturitě bez pracovního povolení. Non-EU, studenti mohou hledat zaměstnání, a jakmile jsou nabízeny práci, může požádat o povolení k zaměstnání. Tři kategorie zaměstnání nepotřebují pracovní povolení: vysokoškolský pedagog, ředitel polské jednotky nadnárodní společnosti, a stiskněte korespondent.

Absolventi magisterských programů v Polsku může také zůstat doktorských studijních programech a výzkumu, pokud jsou přijati do akademického programu.

 

Vízové ​​povinnosti

Studenti ze zemí EU / EHP členských států nepotřebují víza, ale potřebují povolení k přechodnému pobytu. Non-EU/EEA studenti musí mít studentské vízum, které lze získat z polského velvyslanectví nebo konzulátu ve své domovské zemi.Nicméně, toto vízum je dobrá jen na tři měsíce, takže studenti vyžadují delší pobyt musí požádat o povolení k pobytu, která se vztahuje na délku jejich studia. Studenti by se měli obrátit na oddělení mezinárodních vztahů na jejich univerzity za pomoc při získání povolení k pobytu.

 

Zdravotní pojištění

Zdravotní pojištění je nutné pro všechny studenty. Studenti z EU mohou využít své Evropský průkaz zdravotního pojištění získat lékařské služby. Polsko má také dvoustranné dohody se Spojeným královstvím, Švédska a Slovenska, které opravňuje občany, získat bezplatnou zdravotní péči.

Studenti ze zemí non-EU/EEA měli koupit zdravotní pojištění ve své zemi nebo bezprostředně po příjezdu do Polska. Pokud studenti nemají zdravotní pojištění, budou muset platit za zdravotnické služby.

 

Tipy

Polsko má velkou pýchu v polském jazyce a kurzy pro studium polské v zemi mnoho. Studenti, kteří již nejsou zdatní v polštině by měly zvážit doplnění své studium s jazykovou výuku, zejména pokud uvažujete o pracovní příležitosti v Polsku poté, co absolvent. Mnoho kurzů v Polsku jsou zaměřeny na začátečníky a jsou vyučovány v letních měsících, nebo dokonce on-line. Odborné kurzy zaměřené na polské pro podnikání jsou také k dispozici.

O Polsku

Polsko se nachází v centru Evropy a má svoje hranice s Baltským mořem, Německu, České republice, na Slovensku, Ukrajině, v Bělorusku, Litvě a Rusku. Většina země je plochá, ale dvě pohoří se nachází na jihu. Polsko je domovem nádherné přírodní scenérie a krásnou architekturou, která zahrnuje hrady, zámky, dřevěné kostely a moderní sportovní arény. Polská měna používá zkrácený zlotý PLN.


Podnebí v Polsku

Díky své centrální poloze, Polsko má teplá léta a velmi studené zimy, které obsahují těžký sníh. Letní teploty se ve většině země rozmezí 20 až 30 ° C. Průměrná zimní teplota se pohybuje od 3 stupňů C na severozápadě až -8 stupňů C, na severovýchodě.

 

Kultura

Většina polských populace žije v městských oblastech, a polské zvyky a tradice jsou směsí obou východní a západní kultury.Téměř 300 uměleckých festivaly se konají v zemi každý rok, včetně divadelní, filmový a hudební, především jazz. Poláci jsou velmi přátelští a jídla jsou považovány oslavy. Polští jídla mají širokou škálu zeleniny, brambor a masa.

 

Zivotni

Náklady žít v Polsku je poměrně nízká, asi 1200-2500 PLN (cca 300 - 600 €) za měsíc, bez školného. Kolejích stojí asi 400-600 PLN a sdílených apartmánech spustit 1000-1600 PLN za měsíc.

Školy

Školy a univerzity v Polsko

Online školy a univerzity v Polsko