Studium v ​​Norsko - vyhledat studijní možnosti v Norsko

Studium v ​​Norsko

Studium v ​​Norsku

Vysokého školství v Norsku

Norský vysokoškolského vzdělávání v souladu se Boloňského procesu evropského vysokoškolského vzdělávání, včetně bakalářských, magisterských a doktorských titulů.

 

Proč studovat v Norsku?

Norsko nabízí nejvyšší životní úroveň na světě, spolu s předními světovými institucemi vyššího vzdělávání, které nabízejí pokročilý výzkum a počítačových zařízení. Více než 200 magisterské studijní programy jsou vyučovány v angličtině v širokém spektru oborů. Zahraniční studenti zde velmi příjemné prostředí v Norsku - země touží zvýšit více než 14.000 zahraničních studentů, které v současné době studují tam každý rok.

 

Univerzity v Norsku

Norsko má asi 70 vysokých školách, veřejných i soukromých. Magisterský titul je udělován na univerzitách, ve specializovaných vysokoškolských institucí, některých vysokých školách a některých soukromých institucí. Navzdory své malé velikosti, Norsko má dvě školy mezi top 400 podle hodnocení 2012-2013 Times Higher Education World University Rankings .

 

Školné a doba trvání programu

Norské univerzity a státní vysoké školy obecně nemají účtovat školné, a to i pro zahraniční studenty. Nicméně, tam jsou obvykle poplatky spojené s různými studentskými organizacemi, které stojí asi € 40 až € 80 za semestr. Soukromé instituce účtují školné, které se liší podle školy a program, tak by studenti ověřit u konkrétního zařízení. Studenti vyžadující pomoc s životní náklady mohou zjistit, že mají nárok na stipendia.

Magisterských studijních programů obecně vyžadují 1,5 až 2 roky dokončit a většina vyžaduje výzkumné práci, i když některé programy může být dokončena během jednoho roku.

 

Akademický rok

Akademický rok je založen na semestry a normálně běží od poloviny srpna do poloviny června.

 

Postgraduální příležitosti

Zahraniční studenti studující v Norsku studentské rezidenci se obvykle očekává, že návrat do vlasti po ukončení studia. Nicméně, studenti mají nárok na práci v Norsku najít příležitosti v hlavních průmyslových odvětvích, včetně ropy, mědi, zemního plynu, rybolov, lesnictví a vodní energie.

 

Vízové ​​povinnosti

Studenti ze severských zemí (Island, Dánsko, Švédsko a Finsko), nepotřebují studentské povolení k pobytu nebo vízum.

Víza jsou obecně dobré pro jen 90 dní, takže studenti ze všech ostatních zemí, které plánují zůstat déle, musí mít povolení k pobytu studenta. Pravidla pro povolení závisí na studenta zemi bydliště.

Studenti z EU / EHP / ESVO nemusí platit poplatek za zpracování, ale musí podat žádost o povolení k pobytu studenta na norské zahraniční mise ve své domovské zemi nebo na policejní stanici v Norsku, kde se nachází jejich škola. Žádost musí být podána osobně.

Studenti ze všech ostatních zemí by se měla vztahovat na povolení k pobytu studenta na norské zahraniční mise v rámci své domovské zemi. Přihlášky musí být podány osobně.

Všichni studenti musí předložit doklad o zdravotním pojištění a doklad o životní náklady (NOK 89000 ročně) spolu s jejich bydliště a / nebo žádostí o víza. Non-EU/EEA/EFTA studenti musí také prokázat, že získali bydlení, a že mají dostatečné prostředky pro výuku, pokud jsou povinni zaplatit školné.

 

Zdravotní pojištění

Studenti ze severských zemí jsou členy norského národního pojištění a mají nárok na zdravotní služby podle norského zákona národního pojištění, tito studenti nemají k ověření jejich způsobilosti s Evropským průkazem zdravotního pojištění.

Studenti z EHP nebo Švýcarska, které jsou zahrnuty v jejich domovských zemích mají právo na neodkladné péče a základní zdravotnické služby spadající pod jejich evropského průkazu zdravotního pojištění. Studenti bez této karty musí získat soukromé pojištění na pokrytí dalších výdajů na zdravotní péči.

Ostatní studenti jsou automaticky pojištěny podle norského zdravotního pojištění, pokud jejich studia bude trvat déle než jeden rok. Studenti, kteří plánují studovat po dobu kratší než jeden rok, musí požádat o členství v systému. Studenti bez členství v tomto programu by měly získat zdravotní pojištění z jejich domovské země.

Navíc, některé instituce poskytují zdravotní péči, takže studenti by si měli zkontrolovat tyto možnosti.

O Norsku

Norsko je skandinávská země se nachází v severní hranice rozdělení Evropy se Švédskem, Finskem a Ruskem. Země je známá pro své členitým terénem, ​​dlouhé pobřeží a rozsáhlé fjordy. Studenti, kteří milují outdoorové aktivity najdete hodně jako v Norsku, s něčím pro každé roční období, včetně Aurora Borealis "Northern Lights" a cross-country lyžování v zimě na rafting na divoké vodě a horolezectví v létě. Jednotkou měny je norských korun, zkrátil NOK a většina lidí mluví norsky, ačkoli angličtina je také široce mluvený. Norsko není součástí Evropské unie (EU) dát prostřednictvím různých smluv je plně integrován s větší evropského společenství. Edward Grieg, jeden z nejslavnějších klasických skladatelů, je z Norska, stejně jako Edward Munch, malíř slavné moderní expresionistické malby "Scream."

 

Podnebí

Vzhledem k dlouhé sever Norska do jižní délky a členitý terén, klima se značně liší v celé zemi. Obecně platí, že země zažije čtyři roční období. Vysoké teploty v létě pohybují od cca 22 stupňů C do občasných teplotách nad 30 stupňů teploty zimní C. může být tak nízké, jak -40 stupňů C v některých lokalitách, s -15 ° C je typičtější.

 

Kultura

Navzdory své malé populace, Norsko má mnoho kulturních aktivit k dispozici. Zejména Norská hudba zahrnuje klasickou hudbu, jazz, pop, rock a elektronické hudby, a mnoho hudební festivaly se konají v zemi po celý rok.

Norská jídlo se stal mezinárodní, ačkoli tradiční norské možnosti jsou stále k dispozici. Tradiční potraviny jsou bramborové knedlíky a lutefisk, které jsou ryby namočené v louhu látky, která se promění do želé.Norové také konzumují více kávy na jednoho obyvatele, než kterákoli jiná země na světě (k velkému překvapení obyvatelé Seattlu v USA).

 

Zivotni

Náklady na bydlení v Norsku je poměrně vysoká. Studenti by měli v plánu strávit alespoň NOK 8900 (€ 1,100) měsíčně pro obživu. Studenti mohou pracovat až 20 hodin týdně na pomoc uhradit náklady na studium. Studenti, kteří chtějí pracovat, musí získat pracovní povolení, ale tento proces je velmi jednoduchý, jakmile student studuje na norské školy.

Vysoké školy v Norsko
Facts about Norsko

Norsko se nachází v západní části Skandinávského poloostrova. Rozkládá se asi 1100 km (od 1770 kilometrů) od Severního moře podél Norského moře do více než 300 mil (483 km) za severním polárním kruhem, nejdál na sever od všech evropských zemí. Norsko má rozsáhlé zásoby ropy, zemního plynu, nerosty, dřevo, mořské plody, čerstvé vody a vodní energie. Od roku 2001 do roku 2006 a pak znovu 2009 - 2011, Norsko má nejvyšší index lidského rozvoje pořadí ve světě.

 

Hlavní město: Oslo
Úřední jazyky: Norský (Bokmål / nynorsk)
Vláda: Unitární parlamentní konstituční monarchie
Počet obyvatel: 5063709
Hrubý domácí produkt: 265 dolarů.911000000000
Měna: norská koruna (NOK)
Časové pásmo: (UTC 1)

Najděte Váš studijní program v Norsko