Magistr v matematice

Všeobecné informace

Popis programu

134527_pexels-photo-167682.jpeg

Magisterský Program z Matematiky

Chcete zdokonalit své analytické schopnosti a prohloubit své znalosti matematiky? Univerzita Umeå nabízí dvouletý magisterský program z matematiky s úzkým napojením na matematické výzkumné skupiny na univerzitě. Program vám vybaví pevný teoretický základ pro výkon kariéry ve výzkumu a vývoji, ať už ve vládě, financích, IT kromě akademické obce.

Při studiu

Budete součástí magisterského studijního programu a katedry matematiky zaměřeného na člověka, což vám umožní bohatší a osobnější interakce mezi studenty a učiteli. Všichni přicházející magisterští studenti jsou přiděleni mentorem z jedné ze tří hlavních výzkumných skupin - Diskrétní matematika, Analýza a modelování a Výpočetní matematika. Mentor sleduje studenta programem, poskytuje rady ohledně výběru předmětů a témat dizertačních prací, jakož i přihlášek k doktorandům. programy.

Pružnost v kurzech

Kromě hlavních kurzů a projektů diplomových prací v programu existuje velká flexibilita při výběru kurzů jak z matematiky, tak z úzce souvisejících oborů, jako je informatika a statistika. Výuka programu se skládá ze směsi přednášek, seminářů a individuálního supervize. Veškerá výuka programu probíhá v angličtině a aktivními vědci. Studenti programu mají také možnost účastnit se semestrální výměny v zahraničí na partnerských matematických odděleních v Itálii, Francii, Španělsku, Velké Británii, Číně, Jižní Koreji a Kazachstánu v rámci studia.

Přečtěte si více o programu

Proč Umeå?

Největším lákadlem programu je jeho těsné propojení se životem výzkumných skupin v oddělení, které, jak doufáme, plně využijete. Jako student programu budete moci pracovat na výzkumných a diplomových projektech s některými našimi mladými a vysoce úspěšnými vědci a používat mentoringový systém jako bránu do světa výzkumu.

V tomto digitálním věku jsou matematické dovednosti v celé ekonomice velmi žádané. Kromě toho některé z našich základních, profilových a volitelných kurzů a velká část našeho výzkumu spočívají ve vzrušujících oblastech „horkých témat“, jako jsou síťová věda, modelování, finanční matematika, numerická analýza, umělá inteligence a velká data. Vyhlídky na uplatnění našich absolventů jsou tedy vynikající.

Mladé město s bohatým kulturním životem

Konečně Umeå poskytuje velmi atraktivní prostředí pro studium. Je to mladé a rychle rostoucí město s přibližně 120 000 obyvatel, z nichž více než 35 000 jsou studenti. Díky tomu je bohatý kulturní život s mnoha hospodami, kavárnami, restauracemi, koncerty a festivaly. Ve městě je Norrlands Opera a muzeum Bildmuseet, muzeum současného umění a vizuální kultury. V roce 2014 Umeå sdílel s Rigou vyznamenání za evropské hlavní město kultury.

Město je malé, extrémně bezpečné a dobře vedené, s rozsáhlou sítí cyklistických stezek, které umožňují obyvatelům jezdit po celý rok. Je obklopen krásnou přírodou - od řeky Umeå, která v zimě zamrzá a je protkána běžeckými trasami, až k jezeru Nydala a lesu Gammlia v rámci městských limitů a k rozlehlé a převážně nedotčené krajině lesů, jezera a pobřeží těsně před ním. A samozřejmě, studium v Umeå vám umožní zažít švédský způsob života, s dobře promyšlenými ročními obdobími a tradicemi, od Sankty Lucia ve tmě prosince až po Midsommar v přetékajícím červnovém období, s kávou a skořicí.

Přehled programu

Základní kurzy:

 • Matematické modelování
 • Složitá analýza
 • Kontinuální optimalizace
 • Skutečná analýza
 • Výzkum v matematických vědách

Profilové kurzy na pokročilé úrovni:

Výpočetní matematika:

 • Stochastické diferenciální rovnice
 • Numerické metody pro PDE
 • Metoda konečných prvků
 • Metody transformace

Diskrétní matematika:

 • Aktuální témata a algoritmy v kombinatorice
 • Pokročilá pravděpodobnost
 • Diskrétní modelování
 • Celočíselné programování

Analýza / finanční matematika:

 • Finanční matematika
 • Teorie integrace
 • Metody Monte Carlo pro finanční aplikace
 • Podnikové řízení rizik

Volitelné a bezplatné kurzy

Existuje mnoho flexibility pro kombinování kurzů jak z různých profilů programu, tak z matematické statistiky a informatiky. Váš mentor vám pomůže a poradí vám při výběru přizpůsobené sady kurzů z dostupných možností.

Výzkumný projekt / práce:

 • Výzkumný projekt
 • Diplomový projekt pro magisterský titul (jeden rok) v matematice
 • Diplomová práce pro titul Magistr v matematice

Kariérní možnosti

Absolventi magisterského studia matematiky mají k dispozici širokou škálu příležitostí. Matematici a matematické dovednosti jsou velmi žádané například v oblasti financí a IT, obecněji ve výzkumu a vývoji. A samozřejmě, náš magisterský program je přirozeným odrazovým můstkem pro vstup na Ph.D. programovat a vykonávat kariéru ve výzkumu v akademické sféře.

Poslední aktualizace Dub 2020

Informace o škole

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Méně