Magistr v klasice

Všeobecné informace

Popis programu

Magisterský program Starověká studia je zakořeněn v dlouhé tradici výuky a výzkumu řeckého a římského starověku, jakož i širšího kulturního dědictví starověkých společností.

Program je koncipován jako multidisciplinární program, protože stěží lze vyřešit jednu otázku o starověké kultuře nebo společnosti, pokud omezíte důkaz na písemné zdroje nebo archeologický materiál. Proto budete kombinovat historické, literární a archeologické přístupy.

Proč studovat antická studia v Amsterdamu?

 • Tento magisterský studijní program nabízejí dvě univerzity. University of Amsterdam a VU Amsterdam spojily své odborné znalosti v oblasti starověké historie a archeologie v Amsterdamském středisku pro starověká studia a archeologie (ACASA). Toto spojení odborníků z různých akademických oborů vytváří stimulující prostředí pro spolupráci a studium.
 • Budete mít možnost vybrat si z pěti různých specializací, s možností zahrnout do svého programu starodávný jazyk (asyrský-babylonský, řecký nebo latinský).
 • Intenzivní třídy sestávají z malých skupin a přímý osobní kontakt s učiteli.
 • Příležitost studovat starověká studia v krásném městě Amsterdam, jednom z nejživějších kulturních a kosmopolitních měst světa.
 • Amsterdam má vlastní muzeum starožitností, Muzeum Allard Pierson, které je do programu úzce zapojeno. V muzeu najdete velkou sbírku keramiky, skla a bronzů z řeckého a římského starověku, jakož i jednu z nejdůležitějších sbírek děl klasického starověku v Nizozemsku a v širším evropském regionu.


To budete dělat
Pro všechny studenty jsou povinné dva základní kurzy a diplomová práce.

Struktura programu
Program zahrnuje 60 kreditů ECTS:
12 kreditů za základní kurzy
30 kreditů za specializované kurzy a volitelné předměty
18 kreditů za diplomovou práci

Jádrem kurzu jsou dva semináře, které mají interdisciplinární úhel:
- Vládařova ideologie a reprezentace: porovnává způsoby, kterými vládci z různých částí starověkého světa a od období sahajícího od 1000 BCE do pozdního starověku reprezentovali své režimy.
- Velké debaty: zve vás k účasti na některých vehementních diskusích mezi historiky a archeology o starověkých kulturách a společnostech ao konceptech a metodách, které používáme při pokusech o jejich pochopení.

U zbývajících 30 ECTS absolvujete jeden z těchto kurzů:

 • Archeologie, muzea a veřejnost
 • Od Krista k Konstantinu: Judaismus a křesťanství v jejich grécko-římském kontextu
 • Kultura řecké elity v Římské říši
 • Jazykový kurz:
  • Akkadian
  • řecký
  • latinský

Volitelné
Každá zaostřovací oblast obsahuje jeden nebo dva volitelné předměty. Volitelný může být vybrán z široké škály kurzů, v příbuzných oborech, jako je archeologie, studium dědictví, historie, starověká studia nebo klasika.

Teze
Důležitou součástí programu je diplomová práce, která umožňuje provádět originální výzkum pod dohledem jednoho ze zaměstnanců. Předmět práce se musí student a akademický poradce vzájemně dohodnout.

Poslední aktualizace Zář 2019

Informace o škole

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Čtěte více

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Méně