Magistr v informatice

Všeobecné informace

2 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Buďte hnací silou v globální aréně

Jako předmět je informatika ve stavu neustálého toku, o čemž svědčí i stále aktuálnější témata jako Big Data a „digitální agenda“. Globalizace a digitalizace podnikání a společnosti vedou k vysoké - a do značné míry nenaplněné - potřebě IT odborníků.

Kromě dalších témat existují mezi IT specialisty úzká místa s důkladnými znalostmi kybernetické bezpečnosti. Tato vysoká poptávka do značné míry také vyplývá ze skutečnosti, že jsou vyžadovány nejen v IT průmyslu, ale také ve všech uživatelských odvětvích.

Fakta a čísla

Stupeň: Studijní model: Doba trvání:
Master of Science (M.Sc.) na kampusu 2 semestry
Příjmy: Výuka Přijetí
Bad Honnef: září
Berlín: říjen
od 6 290 EUR za semestr Bakalářský titul, v případě potřeby umisťovací test,
doklad o znalostech anglického jazyka
129835_students_group_working.jpeg

Co se od nás naučíte

Magisterský program v oblasti informatiky vás optimálně připraví na kariéru v jedné z nejdůležitějších domén budoucího firemního světa.

 • Získáte znalosti a dovednosti potřebné k navrhování systémů kybernetické bezpečnosti v rozvojových projektech a IT infrastrukturách.
 • Naučíte se, jak vybrat vhodné nástroje, procesy a algoritmy pro řadu praktických úkolů.
 • Na základě spolehlivých teoretických základů v kybernetické bezpečnosti a kryptologii prozkoumáte nejmodernější témata, jako jsou kvantové výpočty, teorie blockchainu a další.

Stručný přehled studia

1. semestr

 • Algoritmy
 • Kybernetická bezpečnost a ochrana dat
 • Pokročilé počítačové zabezpečení
 • Kryptologie
 • Blockchain
 • Počítačová věda a společnost

2. semestr

 • Kvantové výpočty
 • IT Project Management
 • Diplomová práce a kolokvium129834_two_women_screen.jpeg

Jak studijní kurz funguje?

Pro našeho dvojsemestrálního magisterského studia potřebujete bakalářský titul s 240 ECTS. Pokud již máte příslušnou odbornou praxi nebo absolvujete naši stážní zkoušku TASC, postačí bakalářský titul se 180 ECTS.

Kde budete studovat

Na dvou německých kampusech v Bad Honnef a Berlíně můžete pokračovat v magisterském studiu Mezinárodního řízení lidských zdrojů.

Možnosti kariéry

Vědecký výzkumný pracovník v oblasti počítačů a informací

Jako vědec v oblasti počítačového a informačního výzkumu (zkráceně počítačový vědec) budete analyzovat složité problémy v různých oblastech, včetně obchodu, vědy, medicíny, s cílem vyvinout řešení podporovaná počítačem. Počítačoví vědci jsou teoretici, designéři a vynálezci všichni v jednom a pomáhají ovlivňovat budoucnost společností prostřednictvím inovativních technologií a počítačových systémů.

Administrátor databáze

Jako správce databáze budete odpovídat za plánování, návrh a vývoj databázových aplikací. Jedním z vašich úkolů bude také zajištění dostupnosti a zabezpečení dat. Pravidelně budete testovat databáze a související programy, abyste zjistili případné chyby, které mají být opraveny, změny, které mají být provedeny, a bezpečnostní opatření, která mají být provedena.

Software / Web Developer

Jako vývojář softwaru budete navrhovat, implementovat a upravovat počítačové programy. To může zahrnovat jak aplikační software, tj. software určený pro širokou veřejnost a komerční účely a systémový software, tj. software, který zajišťuje hladké a efektivní fungování počítačových systémů.

Jako vývojář webu budete vytvářet a udržovat webové stránky. Dohlížíte na technickou strukturu webu (back-end) a / nebo vizuální rozvržení a obsah (front-end). Weboví vývojáři často fungují jako „webmasteři“ a jsou zodpovědní za zajištění řádného fungování webů.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the ... Čtěte více

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the future needs of international companies. Professors and students from over 85 nations meet and work together on–campus. Méně
Bad Honnef , Berlín , Mnichov + 2 Více Méně