Magistr v designu letadel

Všeobecné informace

Popis programu

Návrh letadla

Zkratka FSI : M-STL

Acad. rok: 2020/2021

Program: Strojírenství

Délka studia: 2 roky

Akreditováno od: Akreditováno do: 31.12.2020

Profil

Absolvent specializace Letecký design získá znalosti z oblasti aerodynamiky a mechaniky letu, teorie pevnosti konstrukce letadel a konstrukce letadel. Seznámí se s konstrukčními materiály a jejich zpracováním a návrhem struktury snižující hmotnost. Osvojí si zásady konstrukce letadel z hlediska technologie výroby a provozu. Seznámí se se základy teorie spolehlivosti letadel a životnosti konstrukce letadel.

Klíčové výsledky učení

Absolventi oboru leteckého designu získají znalosti z oblasti aerodynamiky a mechaniky letu, teorie pevnosti konstrukce letadel a návrhu letadel. Budou seznámeni se strukturními materiály a jejich zpracováním a konstrukcí struktury úspory hmotnosti. Budou získávat principy návrhu letadel z hlediska technologie výroby a provozu. Seznámí se se základy teorie spolehlivosti letadel a životnosti letadlových konstrukcí.

Profesní profily absolventů s příklady

Absolventi oboru leteckého designu hledají příležitost k použití na projektových, konstrukčních a výzkumných pracovištích státního nebo soukromého leteckého průmyslu. Získané znalosti jim také umožňují nalézt uplatnění v jakékoli technické oblasti, která se zabývá problémy s průtokem.
Absolventi oborů leteckého designu mohou pokračovat ve studiu doktorského studijního programu Design and Process Engineering.

Dozorce

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Brno University of Technology (BUT) is the largest technical/engineering university in the Czech Republic (21 000 students, 8 faculties, 3 university institutes) and one of the leading teaching and re ... Čtěte více

Brno University of Technology (BUT) is the largest technical/engineering university in the Czech Republic (21 000 students, 8 faculties, 3 university institutes) and one of the leading teaching and research universities in central Europe. For more information you can contact directly our international student ambassadors - https://www.vutbr.cz/en/study-options/degree-studies-en/ambassadors Méně