Magistr V Výpočetní Vědy

Všeobecné informace

Popis programu

Náš hlavní program vám poskytne klíčové kompetence, které budete potřebovat k vývoji informačních systémů nové generace, které se používají k popisu a správě dat, k objevování nových skutečností a vztahů k datům, ke vzniku předpovědí a k poskytnutí rad rozhodčím.

Popis předmětu

Žijeme v digitální společnosti . Lidské a automatizované aktivity nepřetržitě generují data a ukládají je v digitálním formátu. Tyto údaje pocházejí ze všech stran: podnikové informační systémy, sociální média, nositelná zařízení a mnoho dalších.

Údaje jsou jako ropa: nerafinované, jsou zbytečné.

V našem programu vás naučíme, jak se stát výpočetním vědcem v oblasti výpočetní techniky, tj. Vědeckým pracovníkem, který se specializuje na vývoj informačních systémů nové generace.

Datová věda je umístěna na rozhraní mezi počítačovou vědou, matematikou a aplikačními doménami. Náš studijní program pokrývá všechny tyto oblasti: informatika a IT metody pro správu a konstrukci velkých a komplexních dat, matematické nástroje pro interpretaci a analýzu dat, techniky umělé inteligence pro získání poznatků z dat a podporu tvůrců rozhodnutí a aspekty interakce člověk-počítač . Budete se účastnit špičkového výzkumu a aplikovat své dovednosti na reálná data ze skutečných aplikačních domén, jako jsou obchodní informační systémy, cestování a cestovní ruch, bioinformatika, zdravotnictví, internet věcí, průmysl 4.0, zemědělství a mnoho dalších.

Pro vaši závěrečnou práci budete spolupracovat na výzkumných projektech s významnými průmyslovými odvětvími - jako jsou IBM, Oracle, Siemens, as předními výzkumnými institucemi, jako je TU Wien, TU München a Politecnico di Milano.

Na první pohled

 • Třída: LM-18
 • ECTS kredity: 120
 • Délka kurzu: 2 roky
 • Kurzy budou vyučovány v angličtině
 • Místa k dispozici: 50 EU 20 mimo EU
 • Areál: Bozen-Bolzano
 • Školné: 1,347,50 EUR ročně

Struktura programu

Studenti si mohou vybrat mezi dvěma osnovami:

 • Analýza dat se zaměřuje na interpretaci a analýzu dat s využitím technik z matematiky, statistiky a strojového učení a na vývoj IT aplikací pro získávání a prozkoumání dat, získávání údajů z dat a vizualizace získaných výsledků.
 • Data Management se zabývá informatikou a metodami umělé inteligence pro vývoj IT architektur a informačních systémů podporujících modelování dat, přístup, integraci a zpracování, jakož i odpovídající rozhodovací a obchodní procesy.

Výměny programů a stáží

V současné době nabízíme výměnné programy s více než 20 partnerskými univerzitami po celém světě a jsme součástí velké sítě spolupráce se zaměstnavateli v Itálii i v zahraničí, kde můžete absolvovat volitelnou stáž s maximálně 300 hodinami.

Kariérní možnosti

Typické pracovní profily jsou:

 • Datoví analytici, kteří hodnotí, interpretují a analyzují rozsáhlá a komplexní sbírka dat organizace s cílem získat nové poznatky z dat;
 • Inženýři v oblasti dat, kteří navrhnou, implementují, nasazují a udržují softwarová řešení pro správu a analýzu dat;
 • Data Architects, kteří navrhují a spravují komplexní IT infrastruktury podporující získávání, údržbu, čištění, sdílení a integraci podnikových dat.

Na stránkách společnosti AlmaLaurea můžete zkontrolovat naše vynikající statistické údaje o spokojenosti našich absolventů a jejich zaměstnatelnosti.

aplikace

Abyste mohli získat přístup k kurzu, musíte prokázat, že již máte úroveň B2 v anglickém jazyce. Pokud nemáte oficiální jazykovou certifikaci, můžete se zúčastnit jazykové zkoušky na naší univerzitě.

Podrobné informace o studijním programu naleznete v níže uvedeném studijním programu (Studijní pokyny), který obsahuje informace o studijním plánu, požadavcích na přijetí, jazykových požadavcích, přihláška, přijímací řízení, poplatky za zápis a školné.

Kritéria výběru

Bakalář v oboru výpočetní technika, počítačové inženýrství, fyzika, matematika nebo statistika; a anglická úroveň B2.

Neexistuje žádná přijímací zkouška ani pohovor.

Poslední aktualizace Lis 2019

Informace o škole

The Free University of Bozen-Bolzano is located in one of the most fascinating European regions, at the crossroads between the German-speaking and Italian economies and cultures. Its trilingualism in ... Čtěte více

The Free University of Bozen-Bolzano is located in one of the most fascinating European regions, at the crossroads between the German-speaking and Italian economies and cultures. Its trilingualism in teaching and research, its high level of internationalization as well as an ideal study environment guaranteed by its excellent facilities are some of the reasons why Unibz regularly reaches top positions in national and international rankings. Méně