Magistr V Kritických Mediálních Studiích

Všeobecné informace

Popis programu

Nový program. První příjem v roce 2020.

Kritická mediální studia využívá přístupů, metod a perspektiv zabývajících se interpretací, zkoumáním a analýzou různých mediálních praktik v současné i globální krajině. Program má interdisciplinární orientaci a zaměřuje se na politické a kulturní ekonomiky tradičních a alternativních mediálních kanálů, jakož i na média a širší kulturní reprezentace od třídy, pohlaví a rasy.

Výhody programu

Nový magisterský studijní program Studia kritických médií, který nabízí Fakulta komunikací, médií a designu, poskytne studentům příležitost prozkoumat širokou škálu mediálních forem - od televizního a rozhlasového vysílání po online sociální média - při implementaci řady teoretických rámce, od politické ekonomiky po kulturní studia a další. Tento interdisciplinární program bude využívat přístupy, metody a perspektivy umožňující interpretaci, zkoumání a analýzu různých mediálních praktik v současné i globální krajině.

Během studia

Studenti zapsaní do programu získají odborné znalosti v oblasti produkce současných médií a samotného průmyslu a zároveň zvládnou teoretické nástroje pro analýzu mediálních reprezentací různých sociálních skupin (třída, rasa, pohlaví atd.) V Rusku, v postsovětském prostoru, stejně jako širší globální kontext.

S cílem umožnit studentům rozvíjet jejich kritické, analytické a výzkumné dovednosti, programové kurikulum zahrnuje tři povinné základní kurzy a přibližně 20 volitelných předmětů. Tyto tři základní kurzy poskytují studentům komplexní přehled o kritickém prostředí mediálních studií a zahrnují:

  • Politická ekonomie médií
  • Analýza kritických diskurzů
  • Mediální praktiky

Kromě základního vzdělávacího programu nabídne program každý rok 3-4 krátkodobé semináře (každý trvající několik týdnů nebo několik měsíců) navržené a vyučované hostujícími lektory z předních univerzit v zahraničí.

Nakonec studenti navrhnou a vyvinou vlastní inovativní výzkumné projekty pod vedením předních mezinárodních odborníků v oboru.

Kariérní možnosti

Absolventi programu se budou dobře hodit pro kariéru v médiích nebo kulturních institucích, akademické obci a vládním sektoru, včetně toho, co se týká vytváření obsahu, poradenství a režie v mediálních a kulturních organizacích.

Jak se přihlásit

Přijetí do magisterského studia v oboru Kritická mediální studia je založeno na výsledcích soutěže o portfolio. Potenciální studenti musí předložit následující materiály k posouzení:

  • životopis
  • Osobní prohlášení
  • Výzkumné prohlášení
  • Akademické reference

Výuka probíhá v angličtině a znalost ruského jazyka není nutná. Uvažuje se o uchazečích s vysokoškolským vzděláním z mezinárodně akreditované univerzity a prioritou jsou ti, kteří mají znalosti v mediálních a komunikačních studiích, žurnalistice, designu, kulturních studiích, kritické teorii, antropologii, umělecké teorii a přilehlých oborech.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-dr ... Čtěte více

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-driven approach to higher education. Based in the vibrant centre of Moscow, with campuses in St. Petersburg, Nizhny Novgorod and Perm, HSE offers outstanding academics at all levels and includes more than 40 English-taught Master’s programmes and 8 English-taught Bachelor's degree programmes. Méně
Moskva , Nižnij Novgorod , Petrohrad + 2 Více Méně