Poslání a cíle

Tento magistr vědy v elektronickém inženýrství si klade za cíl vyrábět absolventy s vysokou úrovní specializace v různých oblastech. Naším cílem je pomoci vám pochopit, jak dělat věci, rozumět a podporovat technologické inovace.

Kurz je založen na následujících základních principech: technické školení, technické systémy a komponenty (návrh analogových, smíšených signálů a digitálních IC, návrh vestavěných systémů, elektronické přístroje, senzory, výroba energie a distribuce, elektrických strojů a systémů obnovitelných zdrojů energie, spolehlivost).

Po absolvování budou mít studenti schopnost:

- analyzovat chování komplexních elektronických systémů a vyhodnocovat jejich výkon a spolehlivost;
- definovat a navrhovat systémy, obvody a elektronické komponenty a provádět nezbytná technologická a metodická rozhodnutí pro optimalizaci jejich výkonu;

- organizovat a řídit výrobu, inženýrství, údržbu a provoz elektronických systémů;

- kompetentně pracovat v aplikovaných odvětvích, které vyžadují používání elektronických systémů nebo složek, a to účinným působením ve vysoce multidisciplinárních souvislostech;

- podporovat a řídit inovace ve svém provozním kontextu, s odkazem na vývoj a rozvoj informačních technologií obecně a zejména elektroniky.

Podrobnosti kurzu

Cílem předmětu je rozvíjet specializované znalosti a dovednosti jak v oblasti elektroniky pro průmyslovou automatizaci, tak v návrhu elektronických systémů. Konkrétněji se kurz zaměřuje na pojmy týkající se provozu polovodičových zařízení, výkonových systémů a obvodů pro přeměnu, přenos a distribuci elektrické energie, metodik měření a charakteristik senzorů a přístrojového vybavení, CAD design analogových, digitálních a smíšených signálových obvodů a systémů, principy a aplikace elektrických pohonů pro automatizaci. Další dovednosti, které mohou studenti získat prostřednictvím volitelných předmětů, se týkají průmyslových elektronických systémů, energetického managementu, vestavěných systémů a výrobních technik integrovaných obvodů. Značný čas je věnován návrhu a experimentování v laboratoři. Kromě toho mohou studenti rozšířit své akademické profily výběrem předmětů týkajících se informačních a komunikačních technologií, stejně jako inženýrství obecně. Cílem kurzu je poskytnout značné množství vědeckého, odborného a technického obsahu.

Základní kurzy: Polovodičová zařízení (6 kreditů), Elektronické přístroje a senzory (12 kreditů), Výkonové obvody a systémy (6 kreditů), Architektury digitálních systémů (9 kreditů), Analog Design (9 kreditů), Digitální design VLSI (6 kreditů) , Elektrické pohony pro automatizaci (9 kreditů)

Volitelné předměty: Atomová fyzika (6 kreditů), Fotonická zařízení (9 kreditů), Digitální zpracování signálů (6 kreditů), Algoritmy a modely pro podporu rozhodování (6 kreditů), Elektronika pro obnovitelnou energii (9 kreditů), Elektronika pro vestavěné systémy ( 9 kreditů), Průmyslová elektronika (9 kreditů), Vestavěný systémový design pro průmyslovou elektroniku (6 kreditů), Laboratoř návrhu vestavěných systémů pro průmyslovou elektroniku (3 kredity), Laboratoř elektroniky pro internet věcí (3 kredity), MATLAB for Elektronika (6 kreditů), inovační modely (3 kredity).

Mnoho kurzů je nebo může být vyučováno v angličtině.

Program se vyučoval v:

inglese

italský

Program se vyučuje na:
  • Italština

Zobraz 18 více kurzů z University of Parma »

Poslední aktualizace Květen 29, 2019
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
2 let
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date