Magistr Mezinárodního Letectví Management

Všeobecné informace

2 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Vzhledem k COVID-19 budou všechny přednášky na IUBH University of Applied Sciences probíhat ve virtuální učebně až do dalšího upozornění. Naším cílem je zajistit, aby současné zvláštní okolnosti nevedly ke znevýhodnění studentů v průběhu studia.

Letět vysoko s IUBH

Letectví předpovídá další nárůst počtu cestujících v nadcházejících letech. Výsledkem je, že absolventi letectví v oboru letectví získají skvělé pozice v zajímavých profesích letectví - zejména na úrovni řízení.

V našem magisterském studijním programu Řízení letectví máte příležitost kombinovat své stávající znalosti s odvětvovým know-how. Dozvíte se o hlavních faktorech ziskovosti leteckých společností - plánování sítě a správa příjmů -, získáte znalosti o otázkách životního prostředí, jako je hluk a emise, prohloubíte své znalosti o financování leteckých společností a letišť a diskutujete o aktuálních otázkách z různých perspektiv.

Fakta a čísla

Stupeň: Studijní model: Doba trvání:
Master of Arts (MA) na kampusu 2 semestry
Příjmy: Výuka Přijetí
Bad Honnef: březen / září
Berlín: duben / říjen
od 6 290 EUR za semestr Bakalářské studium, zkouška TASC (pouze pro uchazeče s tříletým bakalářem),
doklad o znalostech anglického jazyka

Co se od nás naučíte

Magisterský studijní program International Aviation Management magisterský program vás připraví konkrétně na výzvy, kterým čelíte jako vedoucí v leteckém průmyslu:

  • Naučíte se, jak aplikovat strategické a operativní koncepty řízení konkrétně na mezinárodní letecké společnosti a poskytovatele infrastruktury.
  • Prohlubujete své znalosti struktury a faktorů úspěchu obchodních modelů s přidanou hodnotou v letectví.
  • Intenzivně se zabýváte předpisy a opatřeními v leteckém průmyslu.

Stručné vysvětlení od profesora IUBH Leibolda

Řízení letectví | Stručné vysvětlení profesora IUBH Leibolda z IUBH na Vimeo.

Stručný přehled studia

1. semestr

  • Strategické aspekty odvětví služeb
  • Strategické plánování produktů
  • Letecká politika
  • Letecká simulační hra
  • Letecký seminář
  • Řízení leteckých společností a letišť

2. semestr

  • Diplomová práce a kolokvium

129246_pexels-photo-1098745.jpegSoumya Ranjan / Pexels

Jak studijní kurz funguje?

Pro náš dvousemestrální magisterský program potřebujete bakalářský titul s 240 ECTS. Pokud již máte odbornou praxi nebo absolvujete náš test umístění TASC, postačí bakalářský titul s 210 ECTS.

Kde budete studovat

Na dvou německých kampusech v Bad Honnef a Berlíně můžete pokračovat v magisterském studiu letectví.

Možnosti kariéry

Manažer nákupu leteckých nákladů

Jako vedoucí nákupu (nebo zadavatel) jste v první řadě zodpovědný za vše, co souvisí s nákupem materiálů nebo služeb ve společnosti. Plánujete procesy s dodavateli, sjednávejte a uzavírejte smlouvy, sledujte náklady, plánujte a optimalizujte dodavatelský řetězec, sledujte lhůty pro dohodnuté výrobní milníky a koordinujte přepravu a skladování pro jedno nebo více provozoven.

Musíte mít komplexní znalosti o trhu, vždy být informováni o novém vývoji nebo možnostech subdodávky a v případě potřeby být schopni iniciovat a řídit změny.

Vývojář firemní strategie

Jako správce databáze budete odpovídat za plánování, návrh a vývoj databázových aplikací. Jedním z vašich úkolů bude také zajištění dostupnosti a zabezpečení dat. Pravidelně budete testovat databáze a související programy, abyste zjistili případné chyby, které mají být opraveny, změny, které mají být provedeny, a bezpečnostní opatření, která mají být provedena.

Konzultant řízení procesů

Jasně definované a optimalizované procesy jsou v leteckém průmyslu nanejvýš důležité, protože je to jediný způsob, jak efektivně pracovat a zajistit účinné využívání všech zdrojů.

Jako poradce v oblasti řízení procesů nabízíte relevantní konzultace, analyzujete procesy, porovnáváte stávající procesy s příklady osvědčených postupů a poskytujete potřebné nápady a strategie změn k optimalizaci, zefektivnění nebo redesign procesů.

Poslední aktualizace May 2020

Informace o škole

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the ... Čtěte více

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the future needs of international companies. Professors and students from over 85 nations meet and work together on–campus. Méně
Bad Honnef , Berlín , Mnichov + 2 Více Méně