Magistr žurnalistiky

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

 • Kód CRICOS: 0100573
 • Příjem: únor
 • Doba trvání: 2 roky
 • Umístění: Perth
 • Studijní režim: na plný úvazek
 • Orientační poplatek za první rok: 29 200 AUD

124370_curtin--journalism-1600x1067.jpg

Popis předmětu

Ve světě současné žurnalistiky organizace hledají profesionály připravené na práci s multidisciplinárními znalostmi a technickými dovednostmi žurnalistiky. Jako přední program žurnalistiky v západní Austrálii má Curtin zkušenosti a průmyslová propojení, aby vám poskytl nejlepší postgraduální zkušenosti pro kariéru v žurnalistice. Naučíte se dovednosti výzkumu, výroby a publikování žurnalistiky pro současné mediální formáty a osvojíte si zásadní znalosti v mediálním právu a etice. Budete mít příležitost publikovat a / nebo vysílat svou žurnalistiku prostřednictvím mediálních platforem Curtina. Můžete také absolvovat stáž v místní mediální organizaci. Tyto kurzy jsou vhodné pro profesionály ze všech oborů, kteří uvažují o změně kariéry, a pro praxi novinářů, jejichž cílem je zvyšování kvalifikace. Můžete se zapsat do maturitního diplomu, postgraduálního diplomu nebo magisterského studijního programu a „nahrát“ své studium a postoupit do další kvalifikace. Studenti, kteří dokončí magisterský titul na vysoké úrovni, se mohou ucházet o doktorské studium.

Vstupní kritéria

Pro vstup do tohoto kurzu musíte mít buď:

 • bakalářský titul nebo ekvivalent v nesouvisejícím oboru od uznané instituce NEBO
 • maturitní vysvědčení nebo diplom z žurnalistiky. (Uchazeči mohou mít nárok na uznání za uznané učení.) AND
 • splnit Curtinovy požadavky na znalost anglického jazyka.

Budoucnost žurnalistiky

Žurnalistika je dynamické a rychle se rozvíjející odvětví, které v posledních desetiletích zaznamenalo mnoho změn. To vedlo k mnoha novým specializovaným a butikovým mediálním startupům, které vytvářejí rozmanité pracovní příležitosti. Mnoho absolventů Curtinovy žurnalistiky najde práci ve velkých mediálních organizacích. Naším cílem je vyrábět zkušené multimediální novináře, kteří se daří v současném digitálním prostředí a dokážou prokázat základní dovednosti výzkumu, rozhovorů, psaní a vysílání.

Odvětví průmyslu

 • Média
 • Firemní komunikace a komunikace veřejného sektoru
 • Vztahy s veřejností
 • Publikování

Nejnovější zprávy: Curtin je partnerem Seven West Media

Curtin podepsal formální dohodu v terénu, která dává vysoce výkonným studentům žurnalistiky příležitost internovat se v největší australské západní mediální společnosti Seven West Media. Seven West Media vlastní kanál 7, PerthNow, Community Newspaper Group; a The West Australian, The Sunday Times a 20 WA regionálních novin. Tato iniciativa přispívá k dohodě o stáži v žurnalistice, kterou má Curtin s ABC, Channel 9, Channel 10, GWN a WAdoday .

Pro více informací navštivte curtin.edu/master-journo

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Curtin is an innovative, global university known for its high-impact research, strong industry partnerships and commitment to preparing students for jobs of the future.

Curtin is an innovative, global university known for its high-impact research, strong industry partnerships and commitment to preparing students for jobs of the future. Méně
Perth , Dubaj , Moka , Singapur , Miri + 4 Více Méně