Magistr čínských ekonomických a politických věcí (MCEPA)

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

banner_mcepa_700X300

Master of Chinese ekonomických a politických záležitostí na GPS umožňuje studentům kombinovat přísné profesionální školení UC San Diego se zájmem specialisty v Číně. Studenti jsou vyškoleni k používání interdisciplinárních nástrojů k hlubokému proniknutí do ekonomiky a politiky Číny a také k tomu, aby zvážili své místo v asijsko-pacifickém regionu a jeho vztahy s USA

Odbornost základních fakult, které se zabývají ekonomikou, řízením, politickými vědami a analýzou politik, doplňuje další UC San Diego vědci, kteří se specializují na čínskou politiku, společnost, historii a jazyk. Výsledkem je akademické a odborné vzdělávání, které připravuje absolventy na řadu akademických, obchodních, diplomatických a vládních funkcí.

Základním kamenem diplomové práce je návrh a realizace interdisciplinárního projektu. Tento výzkumný projekt se úzce řídí naší přední fakultou v posledních šesti měsících studijního programu. Capstone podporuje zvládnutí výzkumného návrhu a metod pro studium současné Číny a vyžaduje kritickou analýzu původních a sekundárních čínských zdrojů. Schopnost používat zdrojový materiál původního jazyka je nezbytná pro seriózní profesní analýzu Číny, proto musí mít studenti jazykové dovednosti, které jsou vhodné pro typ výzkumu, který navrhnou.

přehled programu

MCEPA vyžaduje dokončení 96 jednotek. Všichni studenti vezmou v průběhu prvního roku 28 potřebných základních jednotek v oboru ekonomie, managementu, politických věd a kvantitativních metod. Dalších 24 jednotek se skládá ze speciálních kurzů v Číně a 24 jednotek je vybráno tak, aby vytvořilo individualizovaný program přizpůsobený zvolené oblasti specializace studenta: čínská ekonomika, čínské prostředí, čínské zahraniční vztahy a bezpečnost, čínská politika a veřejná politika.

Posledních 20 jednotek je rozděleno do třídruhového výzkumného cyklu, počínaje "Zdrojem a metodami" a následovaným požadavkem dvou čtvrtletí. Capstone umožňuje individuální práci s členem fakulty a studenti budou důrazně povzbuzováni k provedení terénního výzkumu v rámci svého projektu.

Základní kurikulum

Všichni kandidáti musí absolvovat následující kurzy s C nebo vyšším.

Požadované jádro (28 jednotek, 7 kurzů):

 • Manažerská ekonomika.
 • Globalizace.
 • Kvantitativní metody I.
 • Kvantitativní metody II.
 • Mezinárodní politika a bezpečnost nebo účetnictví a finance pro tvůrce politik.
 • Mezinárodní ekonomika nebo procesy tvorby politik.
 • Kvantitativní metody III nebo vhodný kurz kvantitativních metod.

Požadované kurzy China (24 jednotek, 6 kurzů):

 • Během prvního ročníku studia budou učiněny tři požadované základní kurzy v Číně:
  • Čínská politika.
  • Hospodářský a sociální rozvoj Číny.
  • Čínské mezinárodní vztahy a bezpečnost.
 • Pak budou vybrány tři další kurzy ze seznamu volitelných kurzů specifických pro Čínu.

Oblasti specializace

Všichni kandidáti musí absolvovat následující kurzy s C nebo vyšším.

Požadované oblasti specializačních předmětů (24 jednotek, 6 předmětů):
Oblasti specializace zahrnují:

 • Čínská ekonomika.
 • Čínské prostředí.
 • Čínské zahraniční vztahy a bezpečnost.
 • Čínská politika a veřejná politika.

Studenti pracují s fakultním poradcem, který vyučuje a / nebo provádí výzkum ve své zvolené oblasti specializace. Studenti musí sestavit individuální program šesti předmětů se souhlasem fakulty. Tyto kurzy zahrnují jak pokročilou práci v disciplinárních podpoločích, tak srovnatelný běžecký obsah.

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

We are a true global society of faculty, staff, students and community partners dedicated to the advancement of knowledge through education and research — all with an eye on building a Pacific communi ... Čtěte více

We are a true global society of faculty, staff, students and community partners dedicated to the advancement of knowledge through education and research — all with an eye on building a Pacific community. The school is anchored in the reputation and successes of UC San Diego and the University of California system. We are guided by individuals who strive to maintain a climate of fairness, cooperation and professionalism that is embodied in our ethical principles. Furthermore, we believe that diversity, equity and inclusion are essential ingredients of academic excellence. Méně