Studium v ​​Mexiko - vyhledat studijní možnosti v Mexiko

Studium v ​​Mexiko

Studium v ​​Mexiku

Vysokého školství v Mexiku

Systém vysokoškolského vzdělávání v Mexiku je podobná do Spojených států, s bakalářských, magisterských a doktorských titulů. Kromě toho se sdružuje titulech některých institucí, podobně jako komunitní školy v USA.

 

Proč studovat v Mexiku?

Mexické instituce nabízejí stovky magisterských studijních programů v širokém rozsahu předmětů, včetně humanitních, společenských a technických věd.Mnohé programy jsou nabízeny na částečný úvazek nebo mají třídy v noci a některé programy, zejména obchodního magisterské tituly, jsou vyučovány v angličtině. Studenti, kteří jsou již zběhlý ve španělštině, nebo kteří chtějí zvýšit svou španělštinu plynulost najdou studovat v Mexiku být velmi obohacující. Více než 7600 zahraničních studentů již studují ve více než 100 vysokých škol v Mexiku, se většina z nich pochází z Francie, Spojených států, Španělska, Německa a Kolumbii. Kromě získání kvalitního vzdělání při nízkých nákladech, mohou studenti také zažít mexickou různorodou kulturu a přírodní krásy v průběhu přestávek.

 

Univerzity

Mexiko má více než 1200 institucí vysokoškolského vzdělávání v šesti kategoriích, včetně veřejných vysokých škol, soukromých vysokých škol, technologických univerzit, technologických institutů, škol pro vzdělávání učitelů a jiných veřejných institucí.Asi polovina z univerzit jsou veřejné. Pro nejvíce se rozdělit, jen na veřejné a soukromé vysoké školy odměňovány magisterské tituly a PhD. Technologické univerzity ocenění dvouleté sdružuje pouze tituly.

 

Školné a doba trvání programu

Školné na veřejných vysokých školách a technologických univerzit a institutů je zdarma mexických občanů, ale může tam být poplatky, které mohou být jak vysoce jak $ US 150 za semestr. Školné na soukromých vysokých školách velmi liší a může být velmi drahé, na některé si účtují $ US 20.000 nebo více za rok. Většina magisterské studijní programy jsou dlouhé 2 roky.


Akademický rok

Vysokoškolský akademický rok v Mexiku probíhá od září do srpna a je založen na semestry. Pád semestr obvykle začíná koncem srpna a běží po dobu 16 týdnů po začátku prosince, následuje týden závěrečných zkoušek.Po přestávce zimní dovolenou, třídy jarní semestr začíná v polovině až koncem ledna a potrvá do asi v polovině května, následuje zkoušky. Kratší letní semestr je také obvykle k dispozici.

 

Postgraduální příležitosti

Mexiko má velmi nízkou míru nezaměstnanosti, a tak je zde mnoho příležitostí pro profesionály s magisterské tituly, jak najít práci, a to zejména ve velkých průmyslových odvětvích, jako je ropa, zpracování potravin, elektroniky, léčiv, chemikálií a spotřebního zboží. Logistika, doprava, stavebnictví a ve službách jsou rovněž zaznamenává růst. Cizinci budou potřebovat pracovní povolení. Studenti, kteří chtějí zůstat v Mexiku dokončit doktorské studium nebo výzkum najdete příjemné prostředí a prvotřídní vědeckého a technického výzkumu zařízení na mnoha univerzitách.

 

Zdravotní pojištění

Mexiko má veřejnou zdravotní péči pro mexických občanů, ale zahraniční studenti měli v plánu získat soukromé zdravotní pojištění nebo pojištění od zdravotní plán ve své domovské zemi. Studenti by měli být jisti, že politika je platný v Mexiku.

 

Tipy

Mnoho návštěvníků do Mexika jsou překvapeni intenzitou slunce. Nezapomeňte si přinést nebo koupit opalovací krém a používat jej pravidelně!

O Mexiku

Mexiko je severoamerický země, která má společnou hranici na sever se Spojenými státy a hranice na jihu se zeměmi Střední Ameriky Belize a Guatemala. Země má také velmi dlouhé pobřeží s Tichým oceánem a Mexickým zálivem a krátké pobřeží se v Karibském moři. Mexiko je velmi populární destinace pro dovolenou pro turisty z celého světa, zejména USA a Kanadě, a vydělává nejvíce z cestovního ruchu všech zemí v Latinské Americe. Kromě multietnické společnosti, země má širokou škálu přírodních jevů od šumivých vod oceánu a pláže na drsné pouště a velkolepé hory. Významné průmysly zahrnují potraviny a nápoje, tabák, chemikálie, železo a ocel, ropa, hornictví, textilní a oděvní, automobily, zboží dlouhodobé spotřeby a cestovního ruchu. Mexiko je největší španělsky mluvící země podle počtu obyvatel na světě.

 

Podnebí

Mexiko je velká země, takže klima se značně liší od jednoho místa na druhé. Obecně platí, že země má i tropických a mírných pásem s severní části země bude teplo v létě a chladnější zimy a jižní část je v poměrně konstantní teplotu po celý rok, asi 24 až 28 ° C. Mnoho hlavní města jsou umístěny na vysokých nadmořských výškách, což jim dává mírné klima a teploty, které se pohybují od cca 16 do 18 ° C. V severní části země je mnohem sušší než na jihu.

 

Kultura

Mexická kultura mísí místní kultury s španělské kultury, odráží dlouhou kolonizaci Španělsku. Kultura je také silně ovlivněn USA. Tradiční tance, spolu s výtvarným uměním a filmem jsou velmi populární možností zábavy, spolu s tradiční i moderní hudby.Mexická kuchyně kombinuje techniky a chutí z domácích a španělské tradice a obsahuje rýži, maso, česnek, cibule, vanilku, avokádo, rajčata, ananas, squash a fazole, u ostatních potravin. Sporty jsou velmi populární, s fotbal a baseball vyvodí největší davy. Kromě toho, v Mexiku v centru města, v Americe je to skvělý skok z místa na cestování jak v Severní a Jižní Americe.

 

Zivotni

Náklady na bydlení v Mexiku je velmi nízká. Apartmány s jednou ložnicí je možné si pronajmout za $ US 200-300 za měsíc, a nástrojů a internet stojí kolem 100 amerických dolarů za měsíc.

Vízové ​​povinnosti

Zahraniční studenti, kteří plánují studovat déle než 6 měsíců v Mexiku musí mít vízum. Student by měl požádat o vízum osobně na mexické velvyslanectví nebo konzulátu ve své domovské zemi.Student musí přinést akceptační dopis od školy, kterou bude navštěvovat, notářsky ověřený výpis z bankovního účtu nebo osvědčení o tom, že budou mít minimálně $ 350 US za měsíc během pobytu a potvrzení o dobrém zdravotním stavu. Studentské vízum neumožňuje student pracovat. Do 30 dnů po příjezdu do Mexika, student také musí zaregistrovat v Národním registru cizích státních příslušníků.

Vysoké školy v Mexiko

Vysoké školy v Mexiko

Facts about Mexiko

Mexiko, oficiálně Spojené státy mexické, je federativní konstituční republika v Severní Americe. To je ohraničené na severu Spojených států, na jihu a na západě Tichým oceánem, na jihovýchodě Guatemala, Belize, a Karibským mořem a na východě Mexického zálivu. Mexiko má jeden z ekonomik na světě 's největší, a je považován i regionální výkon a střední výkon. Mexiko je šestá na světě podle počtu míst světového dědictví UNESCO s 31 a v roce 2010 byl desátý nejnavštěvovanější zemí na světě.

 

Hlavní město: Mexico City
Úřední jazyky: španělština
Vláda: Federální presidiential konstituční republika
Počet obyvatel: 117409830
Hrubý domácí produkt: 1 dolar.759 bilionů
Měna: Peso (MXN)
Časové pásmo: (UTC-8 do -6)