Master v interkulturní komunikaci

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Podpora jazykové a kulturní rozmanitosti v mezinárodních kontextech

Magisterský program Interkulturní komunikace vás naučí, jak přistupovat k jazykové a kulturní rozmanitosti a podporovat ji v různých mezinárodních kontextech. Interdisciplinární a mnohojazyčný program vám poskytne nástroje pro aplikaci teorie na mezinárodní praxi. Po dokončení studia vaše dovednosti vícejazyčného a mezikulturního odborníka přispějí k vzájemnému porozumění v Evropě nebo v zahraničí ak silným celosvětovým vztahům, které jsou v naší éře globalizace tak důležité.

Jazykový a vícejazyčný program

Interkulturní komunikace je interdisciplinární program Katedry jazyků, literatury a komunikace. Proto můžete studijní program absolvovat jazykově specifickým způsobem a získat kvalitní kompetence v cizím jazyce a související kultuře. Můžete se také rozhodnout pro vícejazyčný program, ve kterém analyzujete komunikační procesy v různých jazycích a kulturách.

Povinná praxe

V průběhu jednoho roku vás tento magisterský program připraví na mezinárodní kariéru. Přesnými interdisciplinárními metodami získáte zkušenosti s komunikací z jazykových, komunikačních, kulturních, antropologických a manažerských perspektiv. Naučíte se uvádět znalosti do praxe během povinné stáže. Mnoho možností stáže zahrnuje silné zaměření na analýzu komunikačních produktů a procesů v mezinárodních organizacích a kontextech.

Vylepšete své profesionální příležitosti v mezinárodním komunikačním sektoru

Ať už plánujete vzít si práci, nebo jste nezávislý profesionál, který se snaží rozšířit své možnosti v internacionalizaci, tento Magistr vám nabízí řadu možností. Tento program zvýší vaši zaměstnatelnost a obohatí váš životopis. Můžete se také přihlásit do jednotlivých kurzů.

Po promoci

Po ukončení magisterského programu Interkulturní komunikace budete:

 • Být schopen analyzovat jazyk, kulturu a komunikaci v mezinárodním a mnohojazyčném kontextu.
 • Vědět, jak zavést teorii komunikace do praxe a úspěšně zjednodušit komunikační procesy.
 • Mají jazykové a kulturní kompetence v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině nebo nizozemštině.
 • Mají interkulturní kompetence, jako je sebereflexe, schopnost změnit perspektivu a přizpůsobit se jinakosti.
 • Mají zkušenosti s interkulturním poradenstvím, kulturním zprostředkováním a koučováním a interkulturním marketingem.

Po úspěšném ukončení studia budete připraveni na různá místa, kde jsou mezikulturní komunikační procesy v organizačním a kulturním kontextu životně důležité. Budete také schopni navrhnout a implementovat (zaměřit se na praxi) jazykový a komunikační výzkum. Můžete například společnostem a organizacím radit o komunikačních procesech pro migranty a expatrenty (komunikační audit).

Profesní kariéry

Po ukončení studia budete připraveni na různé pozice týkající se interkulturních komunikačních procesů v organizačním a kulturním kontextu. Budete schopni navrhnout a provést (zaměřit se na praxi) jazykový a komunikační výzkum. Budete mít také znalosti a nástroje pro poradenství společnostem a organizacím o komunikačních procesech pro migranty a expatrenty (komunikační audit).

Absolventi tohoto programu se často ucházejí o pracovní místa v oborech:

 • Sdělení
 • Lidské zdroje
 • Poradenství a PR
 • Překlad
 • Zprostředkování a školení
 • Prodej a marketing
 • Jazykové vzdělávání

Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Čtěte více

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Méně