Magisterský program v oblasti bezpečnosti a cloud computingu (SECCLO) je dvouletý program s dvojitým studijním programem Erasmus Mundus, který studentům poskytuje široké znalosti o nejnovějších a budoucích technologiích pro zabezpečené cloudové a mobilní výpočetní systémy.

Cíle studie

Magisterský program v oblasti bezpečnosti a cloud computingu (SECCLO) se zaměřuje na dva specifické aspekty moderních výpočetních systémů: cloud computing , který v širším slova smyslu znamená vysoce distribuované a škálovatelné výpočty a ukládání dat v datových centrech, stejně jako fyzicky dostupné zařízení a informace bezpečnost , což znamená ochranu výpočtů, komunikace a dat z neoprávněného přístupu. Zatímco cloud computing je vysoce technická oblast, která přímo umožňuje implementaci moderních služeb ICT, informační bezpečnost je průřezová podmínka, která zahrnuje jak technické, tak i netechnické otázky.

Během studií získají studenti praktické inženýrské znalosti a teoretické poznatky

  • bezpečné systémy inženýrství,
  • distribuovaný vývoj aplikací,
  • architektury sítí a služeb,
  • cloud a mobilních platforem.

Obsah studií

První rok magisterského studia bude nabízen Aalto University . Během dvou semestrů kurzů (60 ECTS) se studenti seznámí se základními pojmy, metodami a nejnovějšími technologiemi bezpečného systémového inženýrství, rozvinutým vývojem aplikací, architekturou sítí a služeb, všudypřítomným počítačem a cloudovými a mobilními výpočetními platformami. První ročník studia je ukončen letní a letní praxí.

Ve druhém roce se studenti přestěhují na druhou ročníku, kde se mohou specializovat (30 ECTS)

  • Komunikační systémy (KTH, Švédsko),
  • Bezpečnost informací (NTNU, Norsko),
  • Spolehlivé distribuované systémy (DTU, Dánsko),
  • Kryptografie (Univerzita v Tartu, Estonsko) nebo
  • Velká bezpečnost dat (EURECOM, Francie).

Čtvrtý a poslední semestr je věnován výzkumu a zpracování diplomové práce (30 ECTS). Program vede do dvou titulů Master of Science (dvojitý stupeň) od dvou vysokých škol, které student studoval.

Kariérní možnosti

Absolventi SECCLO budou dobře vyškoleni pro mezinárodní průmyslové R

Příklady typických profesních titulů absolventů předchůdce SECCLO (NordSecMob 2006-2016) zahrnují Software Engineer, Security Analyst, vývojový inženýr, software

Společnosti, které absolvovaly absoloventky společnosti NordSecMob, patří společnosti Ericsson, Microsoft, Nokia, Google, F-Secure Corporation, Facebook, Amazon, Accenture, Nordea Bank, Skype, Siemens, Telia, Alibaba Group, IBM Research, Danske Babk, FireEye, , stejně jako následující univerzity: Imperial College Londýn, Univerzita v Oxfordu, UC Irvine, Sárská univerzita, TU Eindhoven, Univerzita v Severním Kentucku, University of Waterloo, ETH Zurich, TU Darmstadt, Univerzita v Glasgowě, TU Berlín, Univerzita Jižní Austrálie , EPFL, KU Leuven, Univerzita v Ženevě, University of Alabama v Birminghamu a Univerzita v Trentu.

95% absolventů NordSecMob našlo práci do 6 měsíců od ukončení studia.

Poplatky za školné a stipendia

Program má společný účastnický poplatek a štědrý stipendijní program financovaný Evropskou komisí (Erasmus Mundus).

Program se vyučuje na:
  • Angličtina

Zobraz 39 více kurzů z Aalto University »

Poslední aktualizace Říjen 24, 2018
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
2 let
Denní studium
Price
15,000 EUR
Pro občany mimo EU / EHP, 15000 EUR / rok. Program má společný účastnický poplatek a štědrý stipendijní program financovaný Evropskou komisí (Erasmus Mundus).
Deadline
Kontaktuj školu
The application period for studies starting in autumn 2019 runs from 15.11.2018 to 12 January 2019.
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Kontaktuj školu
The application period for studies starting in autumn 2019 runs from 15.11.2018 to 12 January 2019.

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
Kontaktuj školu
The application period for studies starting in autumn 2019 runs from 15.11.2018 to 12 January 2019.
End Date