Přečtěte si oficiální popis

Úkolem průmyslové chemie je využití chemických poznatků pro výzkum a vývoj procesů zaměřených na získání výrobků a materiálů průmyslového zájmu.

Magisterský studijní program v průmyslové chemii Univerzity v Parmě navrhuje školení zaměřené na nejaktuálnější aspekty chemického průmyslu, jako je studium energeticky účinných procesů syntézy s vysokou selektivitou pro snížení dopadu na životní prostředí. , zaměřené na získání vysoké spotřeby a vysoce kvalitních produktů pro různá aplikační odvětví.

Kurz zahrnuje 11 předmětů s teoretickým a experimentálním obsahem, s tolika zkouškami pro hodnocení. Výuka je zakončena kursy svobodné volby s platností dvanácté zkoušky a končí experimentální prací trvající 6 měsíců. Magisterské studium připravuje povolání průmyslového chemika s pracovními příležitostmi ve výzkumných, vývojových a procesních laboratořích kontroly v různých průmyslových odvětvích, ve kterých jsou požadovány chemické znalosti, a to jak ve výrobě, tak v řízení kvality a bezpečnosti a ochrany životního prostředí.

Magisterský titul z průmyslové chemie také připravuje na přístup k této profesi, zejména na úrovni poradenství, nebo na pokračování studia v rámci doktorských studijních programů, zpravidla v oblasti chemických věd a aplikované chemie.

Protože v Parmě

Vzhledem k tomu, že studium je součástí katedry chemických věd, životního a environmentálního udržitelnosti, kterou uděluje MIUR jako "katedra excelence 2018-2022" s mimořádným financováním výzkumu a výuky. Stimulující prostředí, plné laboratoří, vybavené avantgardními nástroji. Dveře do světa, které nabízejí možné výuky v angličtině, studijní programy Erasmus a stipendia OverWorld, k vývoji experimentální práce v zahraničí.

Kurz nabízí možnost seznámit se s významnými společnostmi a prestižními univerzitami a komunikovat s nimi, a to i prostřednictvím mezinárodních výzkumných projektů. Garantujeme síť kontaktů a spolupráce s mnoha národními a mezinárodními společnostmi, výzkumnými a vývojovými centry v nejinovativnějších průmyslových odvětvích (potravinářství, chemice, farmaceutickém průmyslu, ústavech CNR) a kontaktem se sponzorskými společnostmi. uvnitř oddělení, reality plné podnětů, které podněcují nápady!

Co vás čeká po promoci

Jako absolvent oboru Průmyslová chemie se můžete snažit hrát významnou roli v návrhu pokročilých procesů, výrobků a materiálů pro inovativní technologické aplikace. Tento titul vás také připravuje na povolání chemiků nebo na pokračování studia v rámci doktorských studijních programů, typicky v oboru chemie nebo materiálových věd.

Mezi pracovní příležitosti, ke kterým budete mít přístup, patří výzkum a vývoj, kontrola kvality, kontrola výrobních činností, analýzy v různých typech chemického průmyslu a ve více odvětvích.

Dovednosti, které získáte, vám umožní najít zaměstnání v celé řadě společností zabývajících se chemickými produkty, a to i s marketingovými a prodejními úkoly. Národní míra zaměstnanosti jeden rok po ukončení studia je 87,5% pro průmyslovou chemii (zdroj AlmaLaurea 2017).

Program se vyučuje na:
Italština

Zobraz 17 více kurzů z University of Parma »

Poslední aktualizace May 12, 2019
This course is Studium v kampusu
Start Date
Říj 2019
Duration
2 let
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Říj 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date