Master in Creative Writing (MLitt)

Všeobecné informace

Popis programu

Přehled

Na tomto magisterském kurzu se naučíte vytvářet jemné, odstupňované psaní a dílo práce v básnickém, fiktivním nebo tvůrčím non-fiction. Kombinujeme intenzivní workshopy spisovatelů, technicky zaměřené třídy a individuální výuku významných spisovatelů spolu s fascinujícími a užitečnými návštěvami autorů, agentů a vydavatelů, které vám pomohou na vaší tvůrčí cestě.

Kurz je navržen tak, aby vyvíjel váš talent na psaní. Umožňuje intenzivně se soustředit na projekt a zapojit se do řady žánrů a pracovních postupů, které vycházejí z našich bohatých zkušeností v oblasti současné literatury, publikování, filmu, médií a žurnalistiky. Rozvíjíte také dovednosti v poslechu, úpravách a zpětné vazbě.

Náš kurz je otevřen všem, ať už jste již ve své kariéře dobře založení, začínáte na vaší kreativní cestě, nebo chcete později v životě přijmout naše MLitt, abyste zvýšili své dovednosti a prozkoumali nové kreativní vyhlídky.

Nejdůležitější důvody ke studiu s námi

# 1 Bude vás vyučovat mezinárodně uznávaný básník a esejista Kathleen Jamie a spisovatelé fikcí Liam Murray Bell a Kevin MacNeil

# 2 Získáte široký pohled na literární život s hostujícími přednáškami a návštěvami ustavených autorů, agentů a redaktorů

# 3 Budete se účastnit workshopů intenzivních spisovatelů

Flexibilní učení

Máte-li zájem o studium modulu z tohoto kurzu, postgraduální certifikát nebo postgraduální diplom, pak pošlete e-mail na absolventské přijímací řízení k projednání vašeho studia.

Detaily kurzu

Učitelský rok v Stirlingu je rozdělen do dvou semestrů, které probíhají od poloviny září do konce prosince a od ledna do konce května.

Výuka

Budete se účastnit seminářů intenzivních spisovatelů, technicky zaměřených modulů a budete mít individuální výuku od významných spisovatelů v personálu. Tam jsou také zajímavé návštěvy autorů, knih agentů, vydavatelů, básníků a dalších osob, které se zabývají literárním světem.

Semináře, semináře a hostující přednášky se konají na akademické půdě. Během kurzu povzbuzujeme naše studenty, aby se do širšího literárního života zapojili tím, že navštěvují - dokonce organizují - události, četby, festivaly a knihovny.

Posouzení

Hodnocení každého modulu, které uděláte, se bude lišit, ale může zahrnovat kritickou esej, časopis nebo tvůrčí projekt.

Hodnocení seminářů bude záviset na literární formě, kterou jste si vybrali (próza nebo poezie), ale bude vycházet z čtenářských časopisů a / nebo pracovních zápisníků, recenzí knih a v některých případech dokončených kreativních prací.

Nejvýznamnější součástí práce je kreativní disertace, která se koná na konci léta. To by mělo být přibližně 15 000 slov prózy nebo sbírka asi 15 básní. Dizertační práce může být portfoliem kratších textů - příběhů, osobních esejí, básní - nebo části románu. Očekává se, že bude revidován a vyleštěn originální dílo, napsané a předložené odborným standardům.

Pokud se nezapojíte do dizertační práce, můžete získat diplom. Práce nejlepších studentů, kteří dokončí tento kurz, může být považována za hodnou MLitt s vyznamenáním.

Ředitel kurzu

Dr. Liam Murray Bell, ředitel kurzu

liam.bell@stir.ac.uk

Klíčoví zaměstnanci

Tento předmět vyučuje básník a esejista Kathleen Jamie a spisovatelka fikcí Liam Murray Bellová.

Kathleen Jamie je mezinárodně uznávaný básník a získal mnoho ocenění - včetně Ceny skotské knihy roku, Forward Prize a Cena poezie Costa.

První román Liam Murray Bell "Tak to je" přitahuje financování Rady pro umění. Set v Belfastu, byl oslavován jako "krásně napsaný debutový román", který se týkal problémů. Jeho nejnovější román "The Busker" byl Scottish Book Trust 'Pick' pro rok 2014.

Kevin MacNeil je spisovatel, básník a scenárista. Jeho nejnovější román "Brilantní a navždy" byl zařazen do výběrového seriálu "Saltire Fiction of the Year".

Chris Powici je básník a bývalý redaktor "Northwords Now". Jeho nejnovější sbírka je "Tato hmotnost světla".

Všichni učitelé také píší non-fiction, recenze a eseje, a jsou populární postavy na festivalech, literární události a rezidence. Pravidelné návštěvy ostatních etablovaných spisovatelů, vydavatelů, redaktorů a agentů nabízejí široký pohled na literární život.

Poplatky - 2018/2019

  • Zámoří 15 250 liber
  • Domů / EU £ 4,700
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Méně